Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cięcie lufy precyzyjnej KM-Head


Recommended Posts

Witam, posiadam lufę precyzyjną KM Head 6.02 407mm potrzebuję skrócić ją o 7-8cm i pytanie teraz czy mogę to zrobić u siebie w domu np. kątówką na cienkiej tarczy ?

Nie opłaca mi się po prostu szukać kogoś kto by się zamienił na tą 365mm z nie wiadomo jakim przebiegiem. U mnie lufa nie wystrzeliła jeszcze 50 pestek (5.95 no compromise) bo jest na świeżo po serwisie, gdzie była montowana.

Pytam czy po takim cięciu kątówką dużo stracę na skupieniu, precyzji zasięgu ?

Link to post
Share on other sites

Guarder jest mosiężny bez powłoki, ale dalej tylko tokarka. I pod warunkiem ,że tokarz zrobi ładną koronę na nowym końcu lufy (tą wewnętrzną fazkę). Jest to bardzo ważny element, najmniejsza niedokładność wykonania drastycznie pogorszy celność. Taka ciekawostka, podczas czyszczenia broni palnej, często zakładano specjalny przyrząd na lufę - zapiaszczacz co właśnie zabezpieczało koniec lufy przed porysowaniem jej wyciorem.

Link to post
Share on other sites

Ja skracalem guardera brzeszczotem do metalu. Potem dremel i nowa korona. Lufa do dzis smiga w g36 kolegi z teamu nie tracac na celnosci i skupieniu.

We czwartek skracałem lufę PDI Raven. Przeciąłem cienką tarczą Dremela a koronę zrobiłem stożkowym kamieniem ściernym. Potem wygładziłem drobnym papierem ściernym.

Powiem tak - ciąłem kiedyś aluminiową rurkę od shitsnajperki (bo lufą ciężko to było nazwać) i nie udało mi się wykonać fazy za pomocą dremelka w satysfakcjonujący sposób. Może dlatego, że to było dawno, nieprawda, na trzeźwo :icon_wink: i nie miałem odpowiedniego stożkowego kamienia/frezu, ale teraz mimo wszystko z precką bym jednak nie ryzykował.

Link to post
Share on other sites

No niestety karol_alasz korona wymaga przesadyzmu. Lufę do M870 G&P, którą od Ciebie kupiłem ze zjechaną koroną, musiałem potraktować dremlem z końcówką szlifierską aby to jakoś wyglądało. Niestety w lufach liczy się każdy milimetr i najmniejsza nawet skaza daje nieciekawe efekty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...