Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadak (amerykański) od A do Z


Recommended Posts

Zrobienie z M14 M1Carbine, to nie jest łatwa sprawa. Ja do swojego Carbine'a wykorzystałem tylko gearbox, komorę hopup, lufę i zatrzask magazynka. Komorę zamkową z celownikiem i atrapą suwadła, osłonę spustu, mocowanie lufy musiałem zrobić od podstaw. Zatrzask magazynka przerobiłem radykalnie i chyba lepiej byłoby go zrobić od podstaw.

Łatwiej jest zrobić Garanda, bo nie trzeba ingerować w mechanizm. Trzeba tylko wyrzucić selektor ognia. Komora zamkowa z celownikiem, suwadło, zatrzask magazynka, osłona spustu zostaje ta sama. Do zrobienia jest łoże, okucia, rura gazowa i muszka ( chyba, że kupisz oryginalne, do małych przeróbek).

Mam materiały do zrobienia Garanda, jak jesteś zainteresowany, to proszę o kontakt na priv.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A dałoby radę wpakować m14 od cymy w denixa? I co trzeba by przerobić lub dorobić w razie problemów? Na początek pewnie pójdzie całe gniazdo magazynka, chwyt, i mocowanie lufy. Ale czy gearbox, po odpowiednich piłowaniach zmieściłby się bez wiekszych problemów z dopasowaniem pozostałych częsci?

Link to post
Share on other sites

Dałoby się. Robiono już takie przeróbki. Kilka lat temu, jak nie bylo na rynku elektrycznych Garandów to było dość popularne. Byłą nawet firma, która to robiła. Poszukaj na tym forum, to znajdziesz informacje.

Gearboxa się nie piłuje, bo się rozleci. Piłować trzeba drewno, żeby zmieścić gearbox. Największy problem, to rozwiercenie szyjki kolby, żeby wszedł tam silnik. Jak szyjka pęknie, to całe łoże pójdzie na śmieci.

Tylko cenowo, to się nie opłaca. Denix za 600 zł, replika za 500 zł. Przerabianie magazynków... Lepiej dołożyć trochę i kupić od razu Garanda. Z gearboxem dużo lepszym niz Cymy i osiągami w stocku takimi, że nie trzeba robić tuningu.

Link to post
Share on other sites

Tego nie wiem. Na zdjęciach widziałem, że ten pas ma "oczka" na dole ładownic, ale czy ich odległość pozwala na założenie np. manierki - nie mam nawet bladego pojęcia. :icon_question:

 

Pasy mają oczka właśnie w celu przymocowania dalszych akcesoriów jak pokrowców na: manierkę, saperkę czy opatrunek oraz kaburę do colta, bagnet itp.

Link to post
Share on other sites

Pasy mają oczka właśnie w celu przymocowania dalszych akcesoriów jak pokrowców na: manierkę, saperkę czy opatrunek oraz kaburę do colta, bagnet itp.

 

Generalnie wiem, ale w pasie do BAR'a ulokowano przecież "oczka" w nieco inny sposób niż na zwykłym pasie. Wypada po jednym oczku na górze i na dole ładownicy na magazynki; wychodzi więc na to, że odległość między oczkami jest równa szerokości jednej ładownicy - czyli nie wiem, ile. Nie znam rozmiaru tych magazynków, więc nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, a że pytanie było kierowane bezpośrednio do mnie (a przynajmniej dotyczyło mojego przedmiotu), to poczułem się "wywołany do tablicy" (choć tylko po to, by popisać się niewiedzą). :icon_biggrin:

 

P.S. W wypowiedzi chcę tylko podkreślić, że nie chcę nikomu na siłę wpychać nawet nie pasujących do zestawu przedmiotów, byle tylko coś "opchnąć". Ja tu (z właściwą sobie skromnością) podkreślam swoją uCzCiWoŚć :hahaha:

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Znów mam pytanie: jak się nazywają zatrzaski w spadackim oporządzeniu (w pokrowcu na manierkę, w ładownicy na magazynki do Tomka itp)? Ewentualnie gdzie można zdobyć taki rarytas?

 

I jeszcze: Jak ewentualnie montować w hełmie takie coś: web-kit-INLAND-para-liner.jpg

Link to post
Share on other sites

Znów mam pytanie: jak się nazywają zatrzaski w spadackim oporządzeniu (w pokrowcu na manierkę, w ładownicy na magazynki do Tomka itp)? Ewentualnie gdzie można zdobyć taki rarytas?

 

Chodzi Ci o Lift The Dot (LTD) ?

LiftTheDotFasteners.JPG

 

To jest ogulno-armijne ustrojstwo.

Można nabyć współczesne jak i przyrządy do zamocowania http://www.kayospruc...ox=Lift the Dot

 

Z ciekawości zapytam , Po co Ci same LTD?

 

I jeszcze: Jak ewentualnie montować w hełmie takie coś: web-kit-INLAND-para-liner.jpg

 

To jest na nity które z resztą również widać na zdjęciu, a montuje się to tak

jump-liner-westinghouse-complete-3.jpg

 

Pozwoliłem sobie zaznaczyć kolorami i cyframi , części które powinny być złączone razem tym samym nitem.

http://pokazywarka.pl/xrgw15/#zdjecie15137733

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Ten klik-klak służył to rozpoznawania swój-obcy. Widać to w drugim odcinku Kompanii Braci. Żołnierz robił tym świerszczem klik-klik i już inni Amerykanie wiedzieli, że to swój, a Niemiaszki myśleli, że jakiś świerszcz

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

chciałem zrobić zakupy w paragrafie, i wpadłem na takie sprzęty:

http://www.paragraf2...gi-1945-od.html

- czy to podkładam pod moje szelki, czy raczej spadochroniarze tego nie używali?

 

Nie, na pewno nie takie. Podkładki nie są wymagane , ale jak juz potrzebujesz to powinny być z grubego brązowego filcu. Jak np takie https://www.atthefro...uctCode=USGSUFP Z tym że zamiast przepłacać polecił bym poszukać odpowiedniego materiału i sobie samemu zrobić.

 

http://www.paragraf2...orne-repro.html

- a co to i czy potrzebne?

 

Klik-Klak podobno miał każdy w 101 na D-Day czy jest potrzebny sam oceń , ale idąc tym tropem musiał byś mieć równierz scyzoryk M2 który miał każdy spadochroniarz http://www.paragraf2...e-m2-repro.html, co tak na prawdę tak samo jak Klik-Klak leży tylko w kieszeni.

 

 

Tak dobre, szelki przydadzą ci się przy spodniach m42 i spadackiej wersji M43, przez paski udowe lubią w kroku się pruć, na szczęście szelki temu zapobiegają :icon_biggrin:

 

 

Szalik jest fatalny, lepiej wyciać z koca US.

Co do rękawiczek, na Normandię i M-G polecam te http://www.paragraf2...kora-repro.html

Natomiast na zimę idealne są takie jak na zdjęciu, czasem pojawiają się na allezło za śmieszne pieniądze.

Gloves.jpg

 

 

myślę też o tym, co jest nie tak z tymi spodniami:

http://www.paragraf2...epro-roz34.html

że kosztują tak niewiele.

 

Ostatnie egzemplarze, tych spodni a zostały raczej duże rozmiary.

Link to post
Share on other sites

O kilk klaku powiem tak. Na nocnych imprezach się przydaje. Zwłaszcza jak wszyscy szprechają w tym samym języku. Ostatnio w Karolewie dwóm naszym się przydał, bo inaczej zostali by zmieceni przez nasz oddział. Jednakże klik klaka można zastąpić nakrętką od frugo czy innego bobofruta. Ważne, żeby nie była płaska. Chłopakom właśnie to coś uratowało dupy przed niechybną śmiercią z rąk swoich.

Link to post
Share on other sites

Skoro już o tym mowa to zapytam. Jak jest ze słyszalnością takiego klik-klaka czy nakrętki od Frugo? Kiedyś myślałem o używaniu nakrętek, ale wydają mi się strasznie ciche - wydawało mi się, że dalej niż 10-15 metrów nie będzie tego słychać.

Link to post
Share on other sites

Leży już u mnie pas od BARa, ładownica medyczna i pokrowiec na manierkę z manierką (bez kubka niestety, bo nigdzie oryginału nie znalazłem). I rodzi się pytanie, jak to zawiesić, bo czego bym nie zrobił - manierka przy ruszaniu się majta na lewo i prawo.

 

tutaj np. http://www.airsoftcommunity.it/images/stories/DEB/geronimo/fieldgear.jpg ładownice wiszą 'pod' pasem, u mnie są w 1/3 jego wysokości. wydaje mi się, że oczka do montażu są zbyt blisko siebie.

Link to post
Share on other sites

Manierka, ze względu na wagę i wielkość będzie Ci się majtać. Załóż sobie saperkę albo kilof wtedy dopiero zobaczysz co to znaczy majtać się. Masz możliwość wrzucenia zdjęcia. Na pewno byśmy pomogli. Najlepiej zdjęcie z zewnątrz i fajnie by było od środka pasa.

Link to post
Share on other sites

To na zdjęciu, to pas nabojowy do karabinu (Garanda lub Springfielda). Ładownice do BARa są dużo większe, więc inaczej układają się na pasie.

Jeśli chodzi o zawieszenie oporządzenia na pasie, to mogą być problemy z różnym rozstawem oczek. Możesz spróbować dogiąć trochę druciane kabłąki oporządzenia, żeby lepiej się trzymały pasa. Ja miałem taki problem z zawieszeniem kabury Colta do Pistol Belt. Poza tym zwróć uwagę na sposób zawieszenia. Wolne końce kabłąków powinny być po zewnętrznej stronie pasa.

 

 

Link to post
Share on other sites

wziął żem młotek, trzasnął po dwa razy i wisi to tak, jak na fotkach. majta się jeszcze bardziej, ale przynajmniej koszernie. dziękuję za pomoc :)

 

znalazłem szalik zrobiony z koca US za 30 zł - to dobra cena? pytam, bo ktoś mi kiedyś mówił, że te koce chodzą po stówce i można z nich wyciąć 10 szalików, ale nie wiem, ile w tym prawdy.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Spadak (amerykański) od A do Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...