Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pistolet modyfikowany na broń główną do CQB


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie: Czy pistolet z takim zestawem :

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152204621-Uniwersalna-szyna-RIS-do-replik-pistoletow.html

http://www.taiwangun.com/chwyt-przedni-vertical-black-acm?from=related&campaign-id=6

http://gunfire.pl/product-pol-1152199441-Celownik-optyczny-1x22x33.html

 

nada się na broń główną do CQB .

Obecnie mam na stanie berettę (GG 105 od STTI ) i chciałbym na nim to zamontować.

Jeśli się do tego nie nadaje to jaki pistolet jesteście w stanie polecić.

 

Z góry dzięki za podpowiedź

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Kolego czy patrzyłeś ile to kosztuje??? Moja konfiguracja to około 200 zł + pistolet. Poza tym ta konwersja glocka jest MOIM ZDANIEM za długa i sporo traci na poręczności. Uprzedzam pytania ,,A co to ma być?'' . Mój pomysł to połączenie poręczności i rozmiarów klamki ze stabilnością i łatwością obsługi karabinka/pistoletu maszynowego.

Jaką nazwę temu czemuś proponujecie ( w sensie że jak to sklasyfikować- pistolet/ karabinek. Pistolet maszynowy odpada bo nie ma ognia ciągłego).

Z góry dzięki za krytykę.

Edited by swir680
Link to post
Share on other sites

Gra niewarta świeczki. Po cholerę chwyt, w pistolecie? Ani to ergononomiczne, ani potrzebne. Ponadto Kolimator? Po co? Klamka ta jest celna na 20 metrów. Tyle to po lufie wycelujesz. O ile w palnej te zabiegi miałyby może jakiś sens, o tyle w asg jest to poroniony pomysł.

Link to post
Share on other sites

@ op - twój pomysł jest o tyle chybiony że nie trafiasz w swoje założenia - poręczność i łatwość obsługi karabinka wynika głównie z posiadania kolby .

Konstrukcja którą sobie wymyśliłeś już istnieje w różnych wariantach z tym że pierwszym krokiem jest jest dodanie kolby, jak chociażby w stieczkinie czy dmw 1917

11028218_1.jpg?v=8CE3D172C03B040

 

chwyt pionowy pomaga wtedy przy stabilizacji broni na ramieniu.

 

Oczywiście są konstrukcje takie jak mp5k , mp7 czy tmp lecz tam chwyt pionowy tłumaczy się przy ogniu ciągłym oraz z powodu masy i wymiarów samego PM.

Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie, że typ na zdjęciu z drugiego posta nie ma kolby i zastanów się czy to co chcesz osiągnąć ma sens? Jeśli nie masz kolby to po co ci chwyt przedni? Równie dobrze możesz trzymać pistolet oburącz, na to samo wychodzi. Jeśli nie masz podparcia to moim zdaniem to nie ma sensu i racji bytu.

Link to post
Share on other sites

Nie potrafie sobie tego chwytu przedniego wyobrazić na pistolecie. Albo inaczej. Potrafie, ale nie mam pojęcia w jaki sposób miałoby to być wygodne. Nie jestem jakimś wielkim chłopem. Mam dłonie raczej średniej wielkości, ale jak próbuje się do tego przymierzyć (co prawda bez klamki, ale mniej więcej umiem sobie wyobrazić położenie dłoni) to wychodzi mi, że lewa dłoń (na przednim chwycie) będzie niewygodnie wygięta (lub będzie zahaczać o kabłąk spustu). Pistolet jest po prostu za krótki by było gdzie wygodnie zamontować chwyt przedni.

Dodatkowo jak już strzelałem z pistoletu to prawą rękę miałem wyprostowaną. Lewa ręka ma być przed prawą (mowa o sytuacji z zamontowanym chwytem przednim) czyli siłą rzeczy również musi być wyprostowana, a nawet bark trzeba wysunąć przed klatkę piersiową. To jest niewygodne. Gdyby była kolba to mógłbym się składać jak do karabinka - prawa ręka zgięta. Wiem, że to asg i pistolet można trzymać nawet centrymetr od nosa (5 gdy jest blowback) i nic się nie stanie, ale jakoś tak... Dziwnie by mi było.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Przyznam że w CQB gram od niedawna i tworzyłem (odkurzałem) ten pomysł według własnych predyspozycji i jak widać wyszło mi średnio.

Jestem osobą praworęczną o małych zasobach finansowych i mam dużą wadę wzroku na prawe oko więc nie wiem jak bym w takiej sytuacji miał używać kolby a co do składności tego wynalazku to może i macie rację... Załóżmy że zrobię doświadczenie - kupię chwyt przedni i zamontuję go na pistolecie a potem podzielę się z wami wrażeniami.

Dzięki za krytykę.

 

ps: Względem skuteczności klamek to kilka razy udało mi się ,,zdjąć'' kumpla na 35m (mierzone) strzałem w głowę i na około 30m w tors i to bez większych problemów, tak więc z zasięgiem nie jest źle tylko trzeba umieć strzelać.

Edited by swir680
Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem chwyt od kolegi, zamontowałem na replice beretty GG105 od STTI i moim zdaniem jest bardzo wygodnie tylko trzeba obie ręce ugiąć. Wpływ na celność jest bardzo odczuwalny przy szybkim semi z uwagi na tryb DA i długą drogę spustu.

Link to post
Share on other sites

Znowu napiszę coś niepopularnego....

Swir680 , to Tobie ma być wygodnie. Jak Tobie chwyt pasuje, to go montuj. Uważasz że pomoże Ci kolimator? Montuj. Tutaj tylko polecam mniejszy niż ten który podałeś - mam go na karabinku, i jest dość spory. np. tego typu: http://deltashop.pl/p/297/1583/kolimator-o-t-micro-reflex-kolimatory-optyka.html

No, chyba że właśnie na dużym kącie widzenia Ci zależy. Sam najlepiej znasz własne upodobania i potrzeby.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mając małe zasoby finansowe szybciej bym myślał o tuningu wewnętrznym niż kolimatorze. W CQB i tak pewnie nie będziesz mieć czasu żeby z niego korzystać a przy (nie)celności stockwego pistoletu tak dokładny celownik lekko mija się z celem. Chociaż muszę przyznać że pistolet z kolimatorem to +100 do lansu, sam bym chciał mieć (albo i nie, bo by mi do kabury nie wszedł)

Link to post
Share on other sites
Mając małe zasoby finansowe szybciej bym myślał o tuningu wewnętrznym niż kolimatorze. W CQB i tak pewnie nie będziesz mieć czasu żeby z niego korzystać a przy (nie)celności stockwego pistoletu tak dokładny celownik lekko mija się z celem. Chociaż muszę przyznać że pistolet z kolimatorem to +100 do lansu, sam bym chciał mieć (albo i nie, bo by mi do kabury nie wszedł)

 

Na czym, według ciebie, polega tuning wewnętrzny Beretty od STTi? Nie ma do tego żadnych części, jedynie co się da zrobić, to doszczelnić. Ten cud techniki nawet nie ma normalnej gumki HU.

Poza tym twoja odpowiedz jest mocno spóźniona.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do tematu ,,modyfikacji'' berettty to mam już magazynki, drugą berettę, chwyt i kolimator, czekam na szynę ale chyba jej nie potrzebuję- klamka z chwytem jest już dość wygodna, dorobiłem tłumik dźwięku ustalany za pomocą chwytu i montowany na ,,wcisk'', używam identycznych magów do boczniaka i szczerze to świetnie mi się z tym biega- wg mnie najlepsza konfiguracja do CQB jaką miałem w rękach w tym przedziale cenowym (a było tego trochę)- polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...