Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 (CM.060) [CYMA]


Recommended Posts

Może niedokładnie się wyraziłem, dlatego prostuję. W moim egzemplarzu przy zakupie wymieniłem m. in. sprężynę na SP100, bo replika jest do CQB, stąd ~350 fps, natomiast stockowo jest pewnie te 400, jak w ofercie Taiwangun, ale nie sprawdzałem tego. Tak przy okazji, nie wiem, czy to tylko w moim egzemplarzu, ale w pudełku była jeszcze jakaś jedna zapakowana sprężyna, ale bez opisu, także nawet nie wiem co to. Co do lufy, to według opisu w ofercie ma 260mm, jak na replikę pistoletu maszynowego, to chyba niemało, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam wersję z tłumikiem dźwięku, po wyjęciu z pudełka z hopkiem na zero chrono pokazało 420-430 fps (X3200), po ustawieniu hopka 400 - 405. Swoją będę robił do lasu, części zamówione więc pozostaje tylko czekać. Ja dodatkowego springa nie dostałem ;p

Edited by SupremeLeader
Link to post
Share on other sites

@karol_alasz Tę po downgrade też dostałem, ale jest oprócz tego jakaś sprężyna, zapakowana w biały papier, zaklejone końcówki, długością wygląda na sprężynę główną. Nawet tego nie rozpakowywałem. Może komuś się tam w Chinach coś bonusowo sypnęło :icon_biggrin:

A tak z innej beczki, co myślicie włożeniu do niej którejś z poniższych luf precyzyjnych (od najtańszej):

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.specshop....,_P90TR_-_JA-65

http://www.specshop....,_P90TR_-_JA-16

http://www.airsoftar...-AEG-250mm-/662

http://www.specshop....260mm_-_AKS_74U

Tylko nie jestem pewien, czy te 250mm nie są za krótkie.

Link to post
Share on other sites

Co do lufy, u mnie linki nie działają, więc nie wiem co tam chcesz wstawić, ale na podstawie tego co mam w swoim P90 od KA.

Lufa wejdzie 260-270max tak by to nie wystawało, ja śmigam obecnie na systemie 6.04 247mm i wierz mi, taka długość też w zupełności wystarczy. Z komorą pro-wina i dobrze zrobionym hopkiem, nosiło mi to przy 440FPS na 75-80m na tyle celnie by strzelać do ludzi.

Więc jak chesz jej podnieść zasięg i celność, to wrzuć lufę systemy lub guardera, zmień gumeczkę i jak dalej będziesz niezadowolony z zasięgu, bo 25m to wg. mnie bardzo mało, to zainwestuj w komorę pro-wina, bo w moim P90 od KA zdziałała cuda.

Link to post
Share on other sites

Ale lipa, nie mogę już edytować, a nie wiem czemu te linki nie działają. Prośba do moderatora o ukrycie postu. Tam dałem linki do lufy SRC 250mm, dwóch JBU 273mm, VFC 250mm i LayLaxa 260mm, i tyle.

@relativy: Dzięki za info. Gumkę mam zieloną G&G, a zasięg repliki na pewno jest lepszy niż 25m. Ja napisałem o tej odległości, bo taka jest mniej więcej maksymalna odległość w CQB na miejscówce gdzie gram. I na tak daleko dziś mogłem strzelać. A z okna nie będę siał kompozytem, żeby sprawdzić jak daleko poleci :icon_smile:

Z repliki jestem zadowolony, ale zawsze można być bardziej, stąd pomysł na lufę precyzyjną. Tak czy siak ma być w limicie 350 fps, więc nie o moc i zasięg mi chodzi, a precyzję i powtarzalność.

@Nath: Foto postaram się wrzucić w tygodniu, chyba, że ktoś zrobi to szybciej. W moim egzemplarzu komora hop up jest biała. Korpus z dwóch połówek skręcanych śrubami. Metalowa górna część z jednolitego kawałka metalu, szyny też przykręcone śrubami.

Edit: poprawki.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Karol, nie chcę cię martwić, ale kulki z każdej lufy lecą tam gdzie patrzysz, chodzi o to, by leciały tam, gdzie postawisz kropkę koli.

Swoją drogą, jak już ten temat poruszyłem, wredny nie patrz na przyrządy celownicze, tylko kup jakiś kolimatorek, bo ta replika jest do tego stworzona. A co do lufy, to systema lub guarder i tyle w temacie. Droższej do CQB raczej nie ma potrzeby, a w pozostałych to często jest loteria. Można trafić na bardzo fajne egzemplarze, a można na syf.

Link to post
Share on other sites

Mam nienajgorszy chiński otwary kolimator, tylko częściowo popsuty, w tym tygodniu leci do serwisu. Ale już naprawiony sprawdzi się doskonale, już go tam próbowałem. W ogóle ta szyna jest dosyć długa, spokojnie wchodzi kolimator średniej wielkości i osłonka montowana na szynę, pewnie wejdzie też kopia eotecha, ale nie mam, żeby sprawdzić. Boczne szyny są niewielkie, ale na np. latarkę, czy laser wystarcza spokojnie i bardzo porządnie się to trzyma, przetestowałem dziś z latarką taktyczną, wszystko przeżyło strzelankę.

Co do lufy to akurat w tej długości Systemy nie uświadczyłem - produkują o długości 247mm i 283mm tyle, że nie znalazłem w żadnym sklepie w Polsce. Ale jak ktoś ma namiary, poproszę i podziękuję. Do Guardera nie jestem aż tak przekonany. Niegłupia byłaby ta VFC 250mm, mam już jedną lufę precyzyjną z tej firmy w innej replice i nie jest źle, tylko cena troche wysoka (179zł), z kolei SRC w promocji w Taiwangun za około 90 zł. Muszę przekalkulować.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

na kompletnym stocku w pełną sylwetkę trafisz z 50m(auto) donośność do 60m(na końcowym zasięgu rozrzut jak z granatnika), skupienie do 35-40m jest w miarę przyzwoite na stokowej gumce. Co do silnika i pozostałych części to odpowiem dopiero w tyg jak replika będzie rozbierana przez mego "szamana", jak będę przy tym to zrobię zdjęcia i wrzucę.

Link to post
Share on other sites

I jak chłopacy, jakieś info albo foty? Cena kusi, zastanawiam się nad puszczeniem w świat jednej z replik i zaopatrzeniem się w Pi Najnti. Tylko nie chcę się uwstecznić co do jakości podzespołów i prezencji budy :P

Link to post
Share on other sites

jutro po południu jadę po swoją to wrzucę foty. Silnik szału nie robi i na pewno nie jest na magnesach neodymowych, układ w środku jest słabo szczelny dlatego poszedł do wymiany. Dokładny opis co zostało wyautowane i założone napiszę jutro wraz z pomiarem fps.

Edited by SupremeLeader
Link to post
Share on other sites

Będe wdzięczny. Kiepski silniczek niestety zwiastuje środek z bieda Cymek klasy 028, ewentualnie w miarę ok hybrydę ich możliwości z emek które rzucili jakoś w tamtym roku na rynek. Mocno interesuje mnie wygląd zewnętrzny, bo jeśli jest kiepsko to nie będę się na to rwał.

Link to post
Share on other sites

@Emcet Wygląd zewnętrzny określiłbym jako "ujdzie, ale bez szału". Nie ma żadnych oznaczeń, ale to nie nowina. Plastiki nie trzeszczą, są dopasowane dobrze. Plastik ma gładką i przyjemną fakturę jednak dosyć płytki czarny kolor. Nie zauwazyłem też żadnych skaz, czy rażących niedokładności wykonania. tylko nie wiem jak z wytrzymałością. Ogólnie pod względem wykonania zewnętrznego dałbym 5/10. Do wyglądu TM P90 (mimo, że nie macałem, ale ze zdjęć widać) to raczej sporo Cymie brakuje.

Ja z kolei mam pytanie z trochę innej beczki. Zdecydowałem się już na lufę precyzyjną PPS stalową 247mm (mimo niskiej ceny ma dobre recenzje na forum) i dziś jadę zamówić wraz z montażem. I teraz się tak zastanawiam, czy opłaca się też zmieniać stockowe kabelki na jakieś lepsze, dodawać jakiś tani mosfet do tego i lipo. Czy w ogóle warto inwestować w taką cymkę? Jak myślicie?

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie zrobili tego z tego fajnego tworzywa, z którego robili kolby do MP5. Swoją drogą, czym podyktowane jest to dziwne łożysko zębatki? Dźwignia suwadła ma pełen skok, czy ułamek jak np w gietach czy emkach?

Link to post
Share on other sites

Hmm łożysko faktycznie dziwne, jak zawleczka od puszki :P Oby nie było awaryjne, no i fajnie byłoby widzieć je w sprzedaży, bo w razie gdy padnie, może być problem z przywróceniem repliki do sprawności. Gorzej że kiepsko ma się wizualnie do oryginału. Miałem raz okazję pobawić się palną cegłą na stoisku FN w Kielcach i różnica jest spora. Jednak nie jest tragicznie. Nie będąc fanem ruskich wynalazków i nie przyglądając im się dokładniej, to taki Boyi z poprawionym drewnem jest dla mnie spoko repliką AK. Z tym P90 jest tak samo, póki nie ma się dokładnego punktu odniesienia, jest spoko. Jak znamy to co te Cymki miały replikować to można już narzekać na aspekty wizualne.

 

Są filmy:

Unboxing

I dokładniej

 

 

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...