Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 (CM.060) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja do swojej petki (JG) przedłużkę kolby kupiłem w TG. Mam 198cm wzrostu, bardzo długie ręce i dość spore dłonie, a mimo to nie mam żadnych problemów z używaniem P90, właśnie po założeniu przedłużenia kolby.

 

Mam porównanie ergonomii tej repliki z kilkoma innymi buplapami - krótkim aug'iem (APS), F200, L85A2 zwykłym i carbine, UAR'em (z niego nie strzelałem, ale bawiłem się nim trochę). Moim zdaniem pimpek wyróżnia się najniższą masą (wiem, że dla niektórych to wada) i najmniejszą długością całkowitą, przez co najłatwiej i najszybciej się do niego składa. Dla mnie nie bez znaczenia jest, że strzelając z niego z leżenia można zachować najniższy profil - nie ma wystającego w dół magazynka. Oczywiście do większości wymienionych wyżej replik można zakładać krótkie magazynki, ale trudno o ładownice do nich. Z minusów P90 - uciążliwe w wymianie i przenoszeniu magazynki. Można to rozwiązać adapterem na stanagi(midy działają w nim po lekkiej przeróbce), ale wtedy tracimy możliwość strzelania z "leworęcznego" ustawienia.

 

Midy dedykowane do P90 jakiś czas temu były na azteko, teraz niestety niedostępne.

Link to post
Share on other sites

No raczej że pozytywnie.

Jest to jeden z seriali gdzie używali P90 od Tokyo marui w niestrzelanych scenach.

 

Panowie, ja i tu mam uprawnienia :icon_lol: Żal przerywać taką dyskusję, ale cóż.... Akurat tu podejmowany jest wątek magów do cegły: http://forum.wmasg.p...00#entry2058339 Proszę trzymać się tematu. Buniek

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

CM.060B

 

- Cylinder Prometheus typ C, dysza systemy

- głowica cylindra i głowica tłoka Ultimate

- lufa guarder 6,02 363mm

- sprężyna Core M130

- okablowanie niskooporowe + mosfet AB

- komora ProWin + G&G zielona

- zmieniony silnik na neodymowy made in china

 

Na poczatek wystarcza kabelki z mosfetem, gumka, dyszę na uszczelnioną i cylinder pod lufę ktorej będziesz używał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam pytanie czy ta replika będzie dobra dla początkującego.

Osobiście uważam, że jest OK.

Jest za mocna na start moim zdaniem, ale to można szybko zmienić słabszym springiem.

Jest dobrze wyważona, nie ciąży na żadną stronę za mocno. Mała i poręczna, dobra baza pod przyszłego cqb, gb v6 nie miękki więc tuning pod rof powinien wytrzymać.

Oczywiście, za tą cenę dostaniesz pewnie coś lepszego(AK albo G36)(aktualne ceny z Tainwanguna: 445 za zwykłą, 442 za tłumik i 477 za lufę) ale jeśli podoba ci się z wyglądu, to nie będziesz narzekał.

Jej absolutnym problemem jest magazynek. Dla fanów realizmu, są idealne, 70 kulkowe, ale jeśli chcesz sypać na lewo i prawo, hi-cap do niej jest drogi, druga sprawa to przechowywanie tych magów, ładownica udowa jest dość spoko, ale to tylko 2 dodatkowe magi, innych ładownic nie mam i nie miałem okazji testować, trzecia sprawa to dostęp do magów, oryginalne cymowe ciężko dostać(może to już minęło), inne widziałem gdzieś na GF(chyba nawet 100 kulkowe), ale dla mnie "kompatybilność" to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Mam magi do P90 chyba 3 różnych producentów (Cyma, jakiś ACM i coś jeszcze - nie wiem nawet co to, kupiłem razem z repliką i po prostu widać że to coś innego) i wszystkie podają. Każdy mieści ok. 65 kulek.

Na udo da się łatwo zmieścić 4 magazynki (2 ładownice na wspólnych paskach) piąty w replice, plus jeszcze na pas da się trochę wrzucić. Ew można zamówić chesta albo ładownice do podpięcia do kamizelki. Opcji jest dużo.

Jedyny problem to torba zrzutowa - standardowe są za płytkie. Trzeba przedłużyć albo zamówić większą. Ew uszyć samemu.

 

Co do repliki - moim zdaniem się nada. Sam mam co prawda P90 od JG, ale to bardzo podobne konstrukcje. Same pimpki są niesamowicie lekkie, składne i manewrowe. Może nie da się ich obwiesić aż tak jak emek, ale kolimator, latarka i laser razem się zmieszczą bez problemu.

Co do ceny - nie uważam że G36 czy AK jest "lepsze" od P90. Wszystkie w tym przedziale cenowym to chińczyki, podobnie podatne na tuning i personalizację. Bierz co Ci się podoba. Każda z nich ma swoje mankamenty, i wszystkie da się rozwiązać.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...