Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki G&G


Recommended Posts

Prawdopodobnie tylko kolorem. G&G to dobra marka kulek (przynajmniej jeśli chodzi o wagi "niesnajperskie" czyli m.in 0,25g) i nie słyszałem, by inny kolor wpływał na jakość.

nie wiem czy je kupic bo w sklepie w którym kupowałem moje guardery czy jak to się pisze musialem jechać 30km żeby je odebrać bo nie mam kiedy odebrać paczki u mnie w domu i wysylana jest do rodzicow :Da na gunfire jest paczkomat co mi idzie bardzo na reke no ale nie ma białych G&G tylko brazowe i trochę się zastanawiam czy kolor ma znaczenie jakies
Link to post
Share on other sites

Kolor ma znaczenie. Białe kulki widać - łatwo się nimi celuje po kulkach (obserwując tor lotu kulki możesz odkładać poprawki do kolejnych strzałów), ale jednocześnie łatwo dzięki temu namierzyć strzelca - widać z jakiego kierunku nadlatują pociski. Kulki zielone czy brązowe mniej widać - ciężej celować po kulkach, ale jest się trudniejszym do namierzenia. Czarne to już "szczyt niewidzialności". Są ludzie, którzy ładują 2-4 kulki niebiałe i jedną białą. Imitują w ten sposób amunicje smugową - 2-4 strzały ciężko widoczne i biały pocisk, którego widać i dzięki niemu można odkładać poprawkę.

Link to post
Share on other sites

czyli pod katem jakościowym kolor kulek nie ma znaczenia ? będą lepsze od białych Guaderow? i tak nie celuje po kulkach :P od tego się ma kolimator :D Pytam bo nie wiem czy mam je kupic czy lepiej zostać przy guarderach do czasu az na Gunfire czy specshopie nie będą dostępne biale okazy

Link to post
Share on other sites

Nie strzelałem z Guarderów - dlatego nie porównam. Po przetestowaniu jakiś tanich chińskich nonejmów, PeJotów i Rocketsów przeszedłem na G&G i nie zamierzam zmienić - jestem zadowolony. Latają przyzwoicie, nie tną się ani w magu ani w stockowej lufie (o preckach się nie wypowiem - nie mam). Osobiście nie mam nic G&G do zarzucenia i nie slyszałem nigdy, by ktoś narzekał na "kolorowe" G&G.

Ps. przez kolimator również można celować po kulkach.

Link to post
Share on other sites

A tak trochę z innej beczki - ostatnio zauważyłem że białe G&G 0,30 zostawiają ten sławetny biały nalot na ostatnich 5 cm mojego KM Head'a (identycznie jak Madbull'e 0,30 z tym że Madbull'e zostawiają go znacznie więcej). Ktoś też ma taki problem? Wpieniam się bo po oddaniu 10 strzałów tracę celność jaką standardowo oferuje ta lufa.

Link to post
Share on other sites

Może dawaliście smar silikonowy do magów? Brud wtedy w przykleja się w magazynku, zamiast gdzies opaść. Czasami też gumka na końcu w szybkoładowarce jest za mała, kulki ledwo się przeciskając zdzierając ją i się brudzą.

Link to post
Share on other sites

Może dawaliście smar silikonowy do magów? Brud wtedy w przykleja się w magazynku, zamiast gdzies opaść. Czasami też gumka na końcu w szybkoładowarce jest za mała, kulki ledwo się przeciskając zdzierając ją i się brudzą.

Magazynki rozbierałem jakoś ostatnio i nie były brudne. Co do szybkoładowarki to problem występuje zarówno na mid-cap'ach jak i na hi-cap'ach więc spokojnie można te opcje wyeliminować. Z resztą z tego co czytałem problem na pewno leży po stronie kulek. Jest na tym forum temat o czyszczeniu luf i tam z całą stanowczością uznano że wina za te zabrudzenia leży po stronie amunicji. Zgadzam się że takie jaja mogą mieć miejsce w przypadku rakiet albo właśnie Madbull'i (lub innych średniawych) ale po G&G się tego w życiu nie spodziewałem. Dziś kupiłem paczuszkę G&G 0.30 z tym że szarych - zobaczymy czy w ich przypadku temat się powtórzy.
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czy tylko ja zauważyłem spadek jakości w tych kulkach? Zakupiłem 2 paczki: 0,20 i 0,28. Po wyciągnięciu 1 garści z opakowania wsypałem do szybkoładowarki i zacząłem formatować sobie nowego mida. Gdy za 3 razem załadowałem około 50 kulek do maga, zacięły się one w środku. Musiałem potrząsnąć pare razy magiem, żeby kulki wystrzeliły (urywając przy tym ząbek blokujący - nowy mid do kosza)

 

Gdy wyciągnąłem kolejna garść, żeby przyjrzeć się kulkom okazało się, że nie wszystkie są gładkie, czyste i o jednakowym kolorze. Niektóre miały nawet ubytki. Z każdą kolejną garścią znajdowałem kilka nowych, felernych kulek. Sprawdziłem też paczkę 0,20 - było tak samo.

 

Zrobiłem parę zdjęć, chociaż telefonem nie łatwo jest zrobić zdjęcie makro.

Tu z widocznym ubytkiem:

WM1GATT.jpg

 

I kolejne w widocznym szwem

KpVFruh.jpg

 

Jeszcze jedno gdzie widać czarne rysy, jakby w fakturze kulki. Próbowałem to zmyć, ale to nie był brud na kulce

VI2SWXr.jpg

 

Były również kulki o delikatnie innym odcieniu. Niestety nie do uchwycenia aparatem.

 

Kulki która spowodowała zacięcie maga nie znalazłem, bo wystrzeliła gdzieś pod szafę.

 

Do tego znaczący spadek celności na tych kulkach. Kompozyt o wadze 0,28 firmy Madbull lata lepiej w stockowej lufie PTS z czarną gumą Guardera, niż G&G o tej samej wadze w precce KM-head z czarną systemą.

 

Nie wiem czy to tyko moja paczka była tak słaba, czy po całości tak lecą. To już prawie poziom pejotów. Konkluzja jest taka, że G&G według mnie traci miano jednych z najlepszych kulek. Od teraz tylko Madbulle, nigdy nie zawiodły.

Link to post
Share on other sites

5.95 latają mega lepiej od tego. Podejrzewałem, że jest jakiś spadek na jakości, bo ciężko było o chociaż lekko lepsze kule do szurmocha, a tu nagle 5.95 robią wynik jakbym się z jakichś PJotów, a nie GG, przesiadł. Widzę podejrzenia się potwierdzają, chociaż moje .25g nie wyglądają tak fatalnie, ale skupienie, a raczej reakcja na hopa zróżnicowana. Na szczęście już na wykończeniu, a alternatywę sobie znazłem :)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio w paczce G&G 0,25 lub 0,28 zauważyłem kilka kulek z ubytkami (dziury, jakby niedolane do końca) i 2 z odbarwionymi ciemno brązowymi kropkami (1-2mm średnicy). W paczce nie grzebałem, wszystkie wadliwe były na wierzchu, nie wiem co było głębiej...

Link to post
Share on other sites

Czyli moje przypuszczenia się sprawdzają ;).

U mnie ostatnio było kilka zacinek na promyku (nigdy jeszcze nie miałem problemu z tym). Sądziłem, że to może jakiś piasek czy coś, a to jednak to. Kulki strasznie brudzą lufę.

No nigdy praktycznie nie miałem z nimi takich problemów :/.

Oczywiście kulasy G&G 0.28

Przepraszam nie nigdy :D kiedyś szła z nich farba i był o tym temat. Mógłby może ktoś je połączyć?

Link to post
Share on other sites

No to GG skopało swój ostani dobry produkt :v Repliki już dawno przestali robić dobre, bo zamiast klepać normalne kopie palnej, to robią jakieś śmieszne gnioty na ich bazie. Gumki R.I.P, dobre tylko pod flathopa. Teraz kulki, cóż z tego co widzę co zmierzają w stronę Laser Faga, bo coraz bardziej to promują :/

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Potwierdzam, g&g 0.25 czwarta paczka z kolei zostawiają biały nalot na końcu lufy, strasznie psuje skupienie..

Pomaga mycie kulek w płynie do naczyń, bardzo pomaga :) a jak ktoś chce umyć lufę polecam rozcieńczalnik ftalowy, bardzo dobrze rozpuszcza ten nalot na precce madbula stellbula nie niszcząc lufy, nie wiem jak sprawa by wyglądała z lufami z jakimiś powłokami.

Ale uprzedzam czyście tylko gołe rozłożone lufy środek ten rozpuszcza tworzywo sztuczne.

Link to post
Share on other sites

Na CA jak lało, to nam szpej mocno zmókł, prawdopodobnie woda mogła się dostać do magazynków, i tak przez wiele godzin. Gdy pojechaliśmy na akcję okazało się że praktycznie się nie da strzelać. Ja mam KM-Head 6.04 i przynajmniej jakoś te kulki wypadały. Zmieniłem na świeże z worka i luz. Kumpel ma promyka, nie wiem jaka średnica, ale po grze, w domu wyjął z lufy 48 KULEK (!!!!).

Dodam że nic z tym później nie zrobił i sobotę byliśmy na nocnej grze i ofc przy ustawianiu hop up replika mu całkowicie padła. Jechał 30 km w jedną stronę pożyczyć :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolor ma znaczenie. Białe kulki widać - łatwo się nimi celuje po kulkach (obserwując tor lotu kulki możesz odkładać poprawki do kolejnych strzałów), ale jednocześnie łatwo dzięki temu namierzyć strzelca - widać z jakiego kierunku nadlatują pociski. Kulki zielone czy brązowe mniej widać - ciężej celować po kulkach, ale jest się trudniejszym do namierzenia. Czarne to już "szczyt niewidzialności". Są ludzie, którzy ładują 2-4 kulki niebiałe i jedną białą. Imitują w ten sposób amunicje smugową - 2-4 strzały ciężko widoczne i biały pocisk, którego widać i dzięki niemu można odkładać poprawkę.

nie imitują amunicji smugowej, ale jej rozłożenie w np. taśmach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...