Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

El-Alamein 1942 - 29 VIII 2015 r., Pałczew k. Łodzi (ASH)


Recommended Posts

Co zrobić? Coraz trudniej znaleźć dziś dobry termin na mieście.

Wskazówka dla stylizujących się na 8 Armię: rozmaite pasy amerykańskie typu Alice czy inne parciane razem z ładownicami do thompsona całkiem nieźle udają webbing. W ostateczności zawsze można nabyć zwykły pas parciany WP i torbę na maskę p-gaz, która będzie udawać chlebak.berety też nie są drogie dlatego zachęcam do wsparcia szeregów Szturmowców Imperium, zwłaszcza kolegów stylizujących się na Amerykanów.

Tym bardziej, że to nie będzie ostatnia gra osadzona w realiach Śródziemnomorskiego Teatru Działań Wojennych.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dominik, tak jak rozmawialismy, nigdy nie przypasujesz kazdemu. Mnie by termin pasowal, to ktos inny by nie przyjechal.

 

Ja koncze z airsoftem tak czy siak, wiec moj zal jest raczej sredni. Zycze dobrej zabawy i frekwencji. Zobaczymy sie na Labiszynie w przyszlym roku. Albo na Rajdzie Arado?

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

19 div. niestety się nie pojawi - termin koliduje z rekonstrukcją w Skierniewicach

Szkoda, liczyłem, że Lukas po raz kolejny wcieli się w rolę "Lisa Pustyni". Ale za to w 1942 r. Rommla też nie było w Afryce, kiedy zaczęła się bitwa pod El-Alamein. ;)

 

Dominik, tak jak rozmawialismy, nigdy nie przypasujesz kazdemu. Mnie by termin pasowal, to ktos inny by nie przyjechal.

 

Ja koncze z airsoftem tak czy siak, wiec moj zal jest raczej sredni. Zycze dobrej zabawy i frekwencji. Zobaczymy sie na Labiszynie w przyszlym roku. Albo na Rajdzie Arado?

Z tego względu Arturze jestem konsekwenty jeśli chodzi o terminy. Raz ogłoszony i wystarczy. Tydzień w tę czy w tę może zrobić komuś dużą różnicę. Co do "Rajdu Arado" to bardzo nikłe szanse. Nie mój klimat. A Łabiszyn? Zobaczymy co będzie.

 

Mało nas do tej "wojenki"...

Wojna na pustyni zwana była "wojną ubogich". Temat jest niszowy, ale w zeszłym sezonie na "Tobruku 1941" było nas 30 osób. Na "Płocku 1939" - 20. I bawiliśmy się całkiem zacnie. Dlatego mam nadzieję uzbierać co najmniej 20 chętnych w miarę zabalanoswanych stronach. W czwartek podam kolejne dane liczbowe co do frekwencji. Nie będę ukrywał, że nieco znudziły mi się gry wieznie rozgrywane we Francji, Belgii i Holandii w 1944/45 r., stąd pomysł na rozruszanie ŚTDW.

 

W ogóle w tym roku duch w narodzie upadł. Było kilka bitew, ale frekwencja kiepska. Nie wiem, dlaczego?

Może ta impreza wypali. Jak nie , to może w tym roku będzie jeszcze jedna... Liczę na Panzerwaffli :-).

W tym roku to moja ostatnia impreza (jako orga). Też liczę na chłopaków z Podkarpacia (nie tylko frekwencyjnie).

 

a może by tak przenieść akcję do tunezji wtedy amerykanie sie łapią i może wiecej osób się skusi , ja tak czy siak jestem

Nie tym razem. Kontynuujemy kampanię północnoafrykańską, która jest pomyślana jako cykl gier osadzonych mniej więcej chronologicznie. Po oblężeniu Tobruku kolejnym starciem, które de facto było punktem zwrotnym w wojnie na pustyni było właśnie El-Alamein. Tam niestety Amerykanów nie było, bo dostawali w tym czasie łupnia od marokańskich spahisów w Casablance i Algierze. ;) Zresztą patrząc na tegoroczną kondycję środowiska to nie bardzo wierzę w jakiś spektakularny przypływ Hambeksów.

Cykl gier, ktore zapoczątkował "Tobruk" jest pomyślany jako większa całość. Jej elementem są również działania w Tunezji w 1943 r. - bitwa na przełęczy Kasserine. I tam miejsce dla Amerykanów będzie jak najbardziej. Choć nie będę ukrywał, że po zakończeniu walk w Afryce ciężar działań zostanie przeniesiony w inne rejony Morza Śródziemnego: na Kretę, Dodekanez, może Maltę, więc inwestycja w brytyjski szpej jest jak najbardziej pożądana i opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, ale finalizujemy kwestię miejsca gry. Wszystko będzie jasne do 15 VIII (jestem po rozmowie z właścicielem). Teren, który negocjuję, jest bardzo ciekawy, ale niestety odpada wszelaka pirotechnika. Proszę o jeszcze trochę cierpliwości i zapraszam do zapisów.

16 juz mamy....

Link to post
Share on other sites

... i zostajemy na Pałczewie. Z uwagi na niewielkie zainteresowanie imprezą, nie zamierzam suszyć głowy właścicielowi Zborowskich. Pałczew w zupełności nam wystarczy, pod Sieradzem może w przyszłym roku zorganizujemy Kasserine.

 

P.S. Ratman Ty się chyba jeszcze nie zapisałeś :P

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

... i zostajemy na Pałczewie. Z uwagi na niewielkie zainteresowanie imprezą, nie zamierzam suszyć głowy właścicielowi Zborowskich. Pałczew w zupełności nam wystarczy, pod Sieradzem może w przyszłym roku zorganizujemy Kasserine.

 

P.S. Ratman Ty się chyba jeszcze nie zapisałeś :P

 

Negocjuje z siłą wyzszą

Link to post
Share on other sites

Muszę uprzedzić, że jeżeli nie będzie ponad 20 pewnych chętnych to ja niestety się nie pojawię. Czysta ekonomia...

 

Ja rozumiem doskonale i sam liczę na to, że przebijemy tę psychologiczną barierę. Czekam na informacje od chłopaków z Pomorza i Podkarpacia.

Link to post
Share on other sites

A ja jestem dupa i Was nie odwiedzę. Na 99% impreza urodzinowa wypadnie więc głupio byłoby nie być na własnych urodzinach.

Do zobaczenia przy następnej okazji. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku.

Jesteś :P Mogłeś zabrać znajomych i imprezę urodzinową zrobić na grze. Albo w środę.

 

W tym roku to już ostatnia nasza impreza (jako orgów), więc liczę na resztę kraju.

Link to post
Share on other sites

Jakże to? :(

 

Cóż NNico, chyba się wypaliła idea ASH w moim przypadku. Rozwijalismy sie jako gracze w miare liniowo do tego sezonu - liczebnie ( rosnaca ilosc graczy i gier) i jakosciowo (rosnacy poziom stylizacji i gier). Niestety, ten rok pokazuje ze nastapil zwrot w tyl z roznych powodow (nawet forum zamarlo w porownaniu z zeszlymi latami). Druga kwestia to taka, ze rekonstrukcja zaspokaja moje potrzeby zwiazane z interesujacym nas tematem.

Jesli beda gdzies ciekawe gry w odpowiednim dla mnie terminie to moze sie pojawie. Chocby po to zeby spotkac stara paczke i powspominac dawne dzieje. :)

Link to post
Share on other sites

Wybieram się do Łodzi pociągiem/ autobusem i tutaj moje pytanie. Mógłbym się z kimś zabrać w sobotę z i do Łodzi z Pałczewa?

 

Wybieram się do Łodzi pociągiem/ autobusem i tutaj moje pytanie. Mógłbym się z kimś zabrać w sobotę z i do Łodzi z Pałczewa?

 

Wybieram się do Łodzi pociągiem/ autobusem i tutaj moje pytanie. Mógłbym się z kimś zabrać w sobotę z i do Łodzi z Pałczewa?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...