Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chcę wykręcić swoje m4 od G&P z 420 fps do około 450 fps.

 

http://jarmix-militaria.pl/SHS-tlok-1metalowych-zebow-TT0031

http://jarmix-militaria.pl/p/117/2542/-shs-metalowa-glowica-tloka-cnc-tloki-glowice-tlokow-czesci-gearboxa-czesci-i-akcesoria-air-soft-gun.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152195335-Sprezyna-glowna-M120.html

 

Sugerując się odpowiedziami w tym temacie chcę zamówić te części, tylko zastanawiam się czy m120 da tyle fps.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Radzę dozbierać na precke i gumkę.

Gumka przy kupnie 2 lata temu była wymieniona na czarną systemy, a precka też będzie zamawiana.

 

Też się zastanawiam czy guarder sp 120 nie będzie za mocny do tej repliki i mi gearboxa nie rozwali.

Edited by Piec
Link to post
Share on other sites

Slyszalem ze mosfet naprawia singla, czesty przypadek w emkach gp. Czy nanosr od gate bylby dobrym wyborem?

 

 

To nie miejsce na takie pytania. Poczytaj forum co jest dobre masz dział części wewnętrzne .

Tu sie pyta o konkrety a nie który łeb śruby jest lepszy stożkowy czy kulisty :icon_evil:

S1

Link to post
Share on other sites

Posiadam replikę http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5176 i chciałbym ją trochę podciągnąć. Chciałbym osiągnąć 450-470fps.

 

Zastanawiam się co kupić ... czy wystarczy :

 

- sprężyna m130

- precka prometheus 407mm

- gumka systema energy

 

zależy mi na jak najlepszych częściach.

 

Przy sprężynie m130 powinno się jeszcze coś wymienić? Stokowe części wytrzymają?

Link to post
Share on other sites

Myślę, a nawet jestem przekonany, że wytrzymają. U mnie była jednak potrzeba wymiany silnika gdyż stockowy G&P nie był w stanie naciągnąć M130 Guardera.

 

Ja tam nie wiem, czy to ja miałem pecha, czy może taka przypadłość jest częstsza, ale informuję: przydatna może się okazać zmiana tłoka na taki z pełną metalową szczęką, np. niebieski SHS, 15 metalowych zębów gdyż stockowy mi pierdzielnął w stocku, ale to była zima. Mogła się do tego przyczynić.. Wracając, skoro już o SHSie wspominam to dodam, że lepiej kupować na allegro. Podobno na azteko sprzedają podróbki.

 

Ja się z kolei zapytam, czy idąc w tuning mocowy opłaca się zmieniać zębatki stockowe na, powiedzmy, Super Torque Up Classic Army? (O ile gdziekolwiek jeszcze są. Ewentualnie jakie zamienniki?) Zastanawiam się także jak to jest z częściami takimi jak prowadnica sprężyny, cylinder, głowica cylindra i głowica tłoka w stocku. Czy trzeba je ew. wymieniać, czy mogą zostać takie jakie są i uciągnęły by nawet M140? Na chwilę obecną mam zastosowane części takie jak niebieski tłok SHS z pełną metalową szczęką, uszczelnioną dyszę i popychacz SHS i M130 Guardera i gumkę HU czarną od SYSTEMA. Niby mam na tym ~450FPS i ~60 metrów zasięgu skutecznego, ale może kiedyś... ;)

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie tak nawiazujac do tematu. Mam emke G&P, sprezyna m130 deep fire, cylinder typ 0, lufa precka 509mm, komora czerwona element, guma czarny guarder. Na tym wszystkim uzyskuje na chrono ~410fps. Gearbox strzykawka. Czy 410 fps to dobry wynik bo nie wiem co mam o tym sadzic... Gearbox jest bez borka.

Link to post
Share on other sites

Komora elementa to syf. Wywal to w cholerę. Jeśli miałeś komorę G&P z czarnymi pokrętłami to wstaw ją spowrotem. Jeśli nie miałeś to kup sobie albo taką albo king armsa/prometheusa.

Gumki też bym się czepił, czarna systema znacznie lepsza, ale ja ogólnie nie uznaję gumek guardera.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Hej,

przyłącze sie do temaciku. 3 dni temu odebrałem swoją replike ( m4 g&p ) z serwisu gdzie przeszła przegląd plus smarowanie. Po wszystkim na chrono wyszlo ok. 430 FPS. I teraz mam do was takie pytanie, czy to nie jest zbyt malo jak na taki tuning ?

 

- precka systema 363mm

- komora KA

- gumka systema energy

- silnika systema energy

- bore up systema

- zębatki CA Super Torque UP

- kable niskooporowe + tconnector + mosfet

- tłok jakiś firmowy stalowe zęby- chyba KA

- sprężyna m120 Guardera

 

przebieg jest znikomy.

Do tego używam akusa turningy nono-tech 7,4 V 15-25 C, Li-po 120 mah.

Chciałbym osiągnąć około 480-500 FPS, czy coś jeszcze musze wymienic w nim ? Zastanawiałem sie nad sprężyna Sp 130 + precka 509 prometheusa + jakis tlumik zeby to zakryc, ale w tedy replika jest o wiele wiele dłuższa i mniej kompatybilna.

Czekam na jakies wskazóweczki :).

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie wyszlo mi teraz 455-461. Mysle ze to dobry wynik, nie wiem co pomogło, rozłożyłem replikę i złożyłem spowrotem dodatkowo dociskając komore do sciany gearboxa kawałkiem papierka. Fps skoczyly z 410 na 455-461.

 

Ja na konfiguracji:

*Szkielet G&P

*cylinder typ 0 Ultimate

*FTK Guardera

*Glowicy tłoka płaskiej Big Dragona(oczywiście w Gearboxie mam strzykawkę)

*Dyszy G&P

*komorze Elementa

*precce 509mm 6,01 JBU

*gumce Guardera

*m130 DF

 

mam okolo 450-460fps.

Link to post
Share on other sites

Komora elementa to syf. Wywal to w cholerę. Jeśli miałeś komorę G&P z czarnymi pokrętłami to wstaw ją spowrotem. Jeśli nie miałeś to kup sobie albo taką albo king armsa/prometheusa.

Gumki też bym się czepił, czarna systema znacznie lepsza, ale ja ogólnie nie uznaję gumek guardera.

a ja osobiście montuję komory elementa i w paru przypadkach były to jedyne współpracujące z wymienionym gb :)

gumki guardera tylko przeźroczyste

Link to post
Share on other sites

Hej,

przyłącze sie do temaciku. 3 dni temu odebrałem swoją replike ( m4 g&p ) z serwisu gdzie przeszła przegląd plus smarowanie. Po wszystkim na chrono wyszlo ok. 430 FPS. I teraz mam do was takie pytanie, czy to nie jest zbyt malo jak na taki tuning ?

 

- precka systema 363mm

- komora KA

- gumka systema energy

- silnika systema energy

- bore up systema

- zębatki CA Super Torque UP

- kable niskooporowe + tconnector + mosfet

- tłok jakiś firmowy stalowe zęby- chyba KA

- sprężyna m120 Guardera

 

przebieg jest znikomy.

Do tego używam akusa turningy nono-tech 7,4 V 15-25 C, Li-po 120 mah.

Chciałbym osiągnąć około 480-500 FPS, czy coś jeszcze musze wymienic w nim ? Zastanawiałem sie nad sprężyna Sp 130 + precka 509 prometheusa + jakis tlumik zeby to zakryc, ale w tedy replika jest o wiele wiele dłuższa i mniej kompatybilna.

Czekam na jakies wskazóweczki :icon_smile:.

Pozdro

Wsadź M130 i powinno być ok. Bore Up powinien pracować z mocniejszą sprężyną niż 120 i stąd "tak małe" fpsy. Po co chcesz wstawiać 590mm preckę skoro zależy ci na kompaktowości? :o (sprawdź sobie znaczenie słowa kompatybilny).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...