Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pytanie co na to sprężyna tnt, m120-130 w porównaniu do aspro. Oprócz sprężyny wydaje mi się, że różnica może wynikać tylko ze szczelności dysza - gumka, która w tnt teoretycznie powinna być 100%, skoro dają do zestawu głowicę cylindra. Postaram się coś zmierzyć, ale chrono nie mam jakby co. Nawiasem mówiąc zestaw tnt wraz z komorą i lufą wymaga kulek cięższych niż 0,28g.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pszem napisał:

Pytanie co na to sprężyna tnt, m120-130 w porównaniu do aspro.

Do wybory jest m130 i m140, ja kupiłem m140.

1 godzinę temu, pszem napisał:

Oprócz sprężyny wydaje mi się, że różnica może wynikać tylko ze szczelności dysza - gumka, która w tnt teoretycznie powinna być 100%, skoro dają do zestawu głowicę cylindra. 

No tak, tutaj się kłania chyba jedyny minus zestawu airsoft pro, czyli brak dyszy. Także mam teraz komorę, gumkę i dyszę stokową i teoretycznie też powinno być wszystko szczelne. W przyszłości, jak kupię zestaw lufy i hopka od tnt, to jest niebezpieczeństwo, że się nie dogadają.

1 godzinę temu, pszem napisał:

Nawiasem mówiąc zestaw tnt wraz z komorą i lufą wymaga kulek cięższych niż 0,28g.

Wziąłem najcięższe jakie miałem w szufladzie, wiem, że dla m140 mogą być zbyt lekkie.

@Foley11 Sprawdzę.

 

Edited by Mekar
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Dzisiaj przechronowałem Mausera [FPS]:

444,0941922

410,3212947

423,1317041

425,8490636

405,662964

357,138686

Tak, jest tragicznie, ale wydaje mi się, że nie jest to zasługa wymiany części. Replikę kupiłem z drugiej ręki, ale nie była używana. Nie mam wątpliwości, bo strzelała beznadziejnie- praktycznie na 15 metrów po gigantycznym lobie. Założyłem wtedy, że to wina komory hopka. Po założeniu konwersji, początkowo nie było różnicy, ale tak pisałem- zaczął strzelać normalnie po wystrzeleniu 2 magazynków. Podczas sprawdzania zasięgu (+- 60 metrów) kulki mocno zrzuca na prawą stronę. Po dzisiejszych pomiarach, jestem prawie pewny, że mam problem z osiowością i/lub komorą. Kupię zestaw tnt preclufy i komory hop-up z gumką. Z dodatkowych rzeczy, moje plastikowa łoże skręca się wzdłuż osi lufy, połówki kolby się rozczepiają, prawie zgubiłem śrubę z nakrętką łącząca kolbę z zamkiem. 

Link to post
Share on other sites

Ta dodatkowa rzecz - skręcenie łoża wzdłuż osi lufy może być odpowiedzialna za słabe uszczelnienie dysza-gumka, a na pewno za skręcanie kulek w prawo. Ja bym zamiast pchać zestawy tuningowe w słabe łoże, kupił drewniane i pobawił się w dopasowanie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć!

Kumpel z ekipy sprawił sobie niedawno kara98k od Snow Wolfa z drewnianymi okładzinami. Wraz z nim zdecydował się na zestaw tuningowy od Airsoft.pro ze sprężyną M140. Główną bolączką repliki w stocku był oczywiście beznadziejny zasięg i niestety ale zestaw niezbyt ten aspekt poprawił bo zasięg zwiększył się z ok 20 metrów do 30-35 w zależności od tego jak podkręcimy hop-up. Komora, gumka i lufa to stock, szczególnie komora jest wątpliwej jakości. Przechodząc do pytania. Instalowaliście może do swoich mauserów dedykowaną lufe i hop-up od T.N.T? Jakie zaobserwowaliście efekty jeśli chodzi o zasięg i skupienie? Ewentualnie macie może jakieś tańsze sposoby na zwiększenie zasięgu? 

Link to post
Share on other sites

Miałem bardzo podobną sytuację, w moim przypadku problemem była gumka hop up, która musiała się ubić pod wpływem strzelania. Na tej m140 wywaliłem 2-3 magazynki i zaczął strzelać normalnie. Poprawę zasięgu i celności zawsze poprawi wymiana lufy i gumki, będzie to znacznie tańsze niż cały zestaw. Ja nie miałem tnt i nie mam o nim zdania.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
8 minut temu, nowymlody napisał:

Jeszcze jedno pytanie co bardziej sprawdza się na strzelance replika która wyrzuca łuski czy tak która tego nie robi.

Nie wyobrażam sobie szukania łuski po każdym przeładowaniu. Może i fajnie to wygląda ale jest totalnie niegrywalne.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Rybowsky said:

Nie wyobrażam sobie szukania łuski po każdym przeładowaniu. Może i fajnie to wygląda ale jest totalnie niegrywalne.

Dziękuję za odpowiedź!

Edit: Prosiłbym o podlinkowanie artykułu dotyczącego zasad. (do ilu fps'ów gra się na takich imprezach etc.)

Edited by nowymlody
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...