Jump to content
REKLAMA
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Piotrek_SG3

G41, KAR98K

Recommended Posts

Witam!

Tak sobie ostatnio myślałem, żeby czegoś poszukać w temacie jednak jestem mocno rozczarowany propozycjami.

Na polskim rynku znalazłem tylko repliki gazowe KAR (żeby nie wypluwało łusek), a do nich nie mam zaufania (jako do gazówek generalnie) więc wpadłem na pomysł żeby moze coś poprzerabiać.

Czy ktoś próbował konwertować na replikę ASG jakiegoś KAR98K lub G41? Jeśli tak jakie doświadczenia macie?

Ktoś ostatnio, chyba w komisie historycznym, ostatnio wystawił niedokończone G41 na bazie KJW KC-02. Więcej do zrobienia, niż zrobiono, a reszta projektu wymaga, w mojej ocenie, naprawdę profesjonalnej pracy.

Polecam przyjechać kilka razy na ASH i podpatrzeć co chłopaki mają ;-)

Ja sam używam bebechy od gazowego m700 do mojego k98.

Chociaż prace nad nim trwały grubo ponad 2 lata, to z efektu jestem zadowolony zarówno jako rekonstruktor, jak i gracz AS.

Wyślij mi PW, jeśli jesteś mocno zainteresowany - może dopomogę Ci coś sklecić.

Da się włożyć flaki ze springa wella do kar98 boyi ,ale straszna dłubanina :icon_smile:

O i to już jest konkretna informacja. Jeśli dłubanie nie jest w drewnie to już można coś robić. Próbowałeś sam coś zmajstrować?

@Der Fleischer - dzięki za odpowiedź, ale tak jak pisałem "gaziak nie".

Bez sensu jest kupować kar98 Boyi dla samego plastikowego łoża. Lepiej kupić na Allegro lub w Nestofie kompletne, oryginalne łoże z okuciami. Do tego sprężyna w typie VSR (najbardziej popularne i najtańsze jest MB03 Well).

Dłubanie w drewnie jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż w plastiku. Plastikowe łoże to nie kawał materiału, w którym można rzeźbić, tylko cienkościenna skorupa z wewnętrznymi żebrami. A efekt końcowy zawsze będzie plastikowy. I do tego okucia ze ZnAlu - nijak się tego nie da obrabiać.

Oryginalne, drewniane łoże ze stalowymi okuciami, nawet noszące ślady zużycia, to jest to!

W przyszłym roku, jeśli tego "władza" nie zabroni, będę robić karabinek Mauzera do stylizacji polskiego ułana. I będę to robić tak, jak opisałem powyżej.

Tak jak napisał Cortes - przerabianie boy'ia nie ma sensu, nawet drewnianego jeśli za niewiele większe pieniądze można złożyć custom'a na ostrych częściach. Mam tak zrobionego Mosina.

Dzięki bardzo za odpowiedzi; nie miałem zamiaru dłubać w plastiku ;>

Co do costuma na ostrych częściach brzmi bardzo fajnie pytanie pozostaje co byłoby potrzebne. Czy wystarczy np: flaki z jakiejś porządnej sprężyny + łoże z okuciami (te dość łatwo znaleźć) i jak to wtedy wygląda z lufą?

Może ktoś coś miał podobnego w przeróbce?: http://nestof.pl/towar/mauser-98k-replika-denix

ja chętnie opyle swoja tanakę g33/40 gaz. sprawna byłem raz z nia na sprzelance. więcej na pw 1300 gratis bagnet ( żaden dzik ale zawsze )

Sprawdź PW