Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polecamy czy odrzucamy?


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Witam!

Zamierzam kupić broń do ASG ale nie mogę się zdecydować od miesiąca co nabyć. Im więcej czytam, oglądam na YT, szukam po sklepach internetowych tym więcej mam pomysłów i sam sobie mieszam w myślach tak więc proszę o radę. Podam linki broni które jestem w stanie kupić nawet "już" by zacząć wstrzeliwanie się bardziej w zabawę z ASG:

1. Zastava M70 Varmint

https://www.militaria.pl/action_sport_games/karabin_asg_zastava_m70_varmint_spring_16062_p5959.xml

2. Dan Wesson 8

https://www.militaria.pl/action_sport_games/rewolwer_asg_co2_dan_wesson_8_grey_16182_p17316.xml

3. ST870-STD

http://gunfire.pl/product-pol-1152209420-Replika-strzelby-ST870-STD.html

4. Beretta M92 L

http://gunfire.pl/product-pol-1152190606-Replika-pistoletu-M-92-wersja-L.html

5. M870 Sawed Off

http://www.taiwangun.com/shotguny-2/replika-m870-sawed-off-pump-action-shotgun-420fps-a-k?from=listing&campaign-id=19

 

Już wyjaśniam każdą z osobna dlaczego:

1. Snajperka - dlatego że wygląda to na fajną zabawę "ustrzelić" kogoś z daleka po cichaczu a do tego jest sprężynowa więc można strzelać raczej o każdej porze roku a i odchodzi zakup gazów czy baterii choć fakt faktem trzeba dokupić dobrą lunetę. Zastava dlatego że była też wykorzystywana przez Polaków.

2. Rewolwer - bo wygląda kozacko a i realistycznie zładowaniem w łuski kulek. Fakt ma za dużą moc ale myślę że z moją wyobraźnią zrobiłbym z tego snajperkę tyle że w zimniejsze dni nie postrzelam.

3. Strzelba - sprężynowa więc raczej strzelam kiedy chcę i tak jak w wypadku ze snajperką wyżej gazy/baterie odchodzą. Do tego drewno i metal bo i na realistykę zwracam bardzo dużą uwagę.

4. Pistolet - fakt na gaz ale ponoć są gazy do mniejszych temperatur i fajnie wygląda.

5. Shotgun - dziś go zobaczyłem i od razu ogarnąłem jak to działa na YT ale opinii Polskich i bardziej rozwiniętych nie dostrzegłem. Podoba mi się też taki styl bo można to wykorzystać na różne sposoby i konfiguracje, dorobić jakiś RIS pomalować na Post-Apo i będzie taktycznie i klimatycznie.

 

Opisałem najprostszymi słowami modele które mnie interesują ale bardzo proszę o linki i porady a także inne propozycje. Dodam że będzie to broń raczej do lasu niż pomieszczeń ale i takie sytuacje mogą mieć miejsce więc fajnie by było jakby moc/zasięg/celność miała w miarę uniwersalną. A co do shotgun'ów/strzelb nie wiem czy lepiej kulki mieć w shells'ach czy w magazynku. Nie uwzględniłem tu żadnej elektrycznej/automatycznej broni bo ostatnio jak czytałem jakiś temat o tym jakie AK wybrać ludzie opisywali tyle kombinacji z tym związanych że mnie to przeraziło. Chciałbym też żeby była to wytrzymała konstrukcja na długi czas lub chociaż łatwa i tania w naprawie samodzielnie w domu/garażu. Budżet na samą broń max 600zł jeśli proponujecie coś innego niż te które wymieniłem wyżej.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

W poradniku radzą zazwyczaj jakieś "G"iety kupować. Przepraszam, zapomniałem dodać że większość serii M(4/16 itd) oraz G jak i ogólnie broni niemieckiego/austriackiego i z nimi związanymi pochodzenia mi się nie podoba. Jestem raczej nastawiony na broń którą używały kiedykolwiek Polskie siły (po za wyżej wymienionymi) a z amerykańskich M chyba tylko M14 mi się podoba oraz całe stado strzelb i shotgun'ów. Kładę duży nacisk na realistyczne wykonanie broni ewentualnie by móc ją łatwo przerobić/doprowadzić do stanu podobnego jak oryginał (np. wymiana kolby na drewnianą itp). A propo strzelb/shotgun'ów polecicie coś bardzo solidnego w cenie jaką podałem? To chyba najsolidniejsze/najmniej awaryjne konstrukcje z replik ASG. Ten 870'ki które wyżej wymieniłem byłyby dobre? A że ekonomiczna to wiem rozumiem dlatego jakoś trochę bardziej mnie do nich ciągnie :icon_wink:

 

A i nie dodałem wcześniej że zasięg 40metrów jest już dla mnie całkiem super ale wiadomo im więcej tym lepiej ;]

Edited by Barans
Link to post
Share on other sites

G36 są polecane, ponieważ są z plastiku i przez tą są tanie, a jednocześnie konstrukcja jest na tyle wytrzymała że nie łamią się jak plastikowe eMki czy AK. Czysta kalkulacja.

Polska Armia ich używa - Formoza.

Nie mam zamiaru dalej Ci przekonywać, wiedz tylko że pierwsza replika jest tylko na początek co by złapać bakcyla. Potem możesz wydać na replika i 2k. Twoje pieniądze zrobisz jak uważasz.

Jak lubisz strzelby i realizm to poszukaj "shell ejecting airsoft shotgun".

Link to post
Share on other sites

Już wcześniej wspomniałem odnośnie G ale dziękuję za uświadomienie. Mam nadzieję że wsiąknę bardziej w ASG ale dla mnie kupić replikę która mi się nie podoba pod pewnymi względami to tak jakbym na siłę sobie coś wcisnął tylko dla tego że ludzie mówią że jest solidne. Wracając na tor strzelb/shotgun'ów czytałem że na magazynki też są produkowane(ostre odpowiedniki) tak więc nie traci to na realizmie choć fakt na shell'sy byłoby może troche ciekawiej. Myślę że za około 500zł znajdę jeszcze coś fajnego. Jak narazie szukałem na gunfire, militaria, tanie militaria, tajwangun, coś jeszcze polecicie? Na YT pełno TokyoMarui, sprzedają gdzieś na Polskiej stronie strzelby/shotgun'y tej firmy? Mają ciekawy model z fajnym tłumikiem płomienia niestety nazwy nie ujrzałem :/

Link to post
Share on other sites
No to jak stawiasz na realizm, a nic o serii AK nie wspomniałeś, to kup z marszu kałachy E&L albo LCT? Oczywiście one swoje kosztują, ale masz pewność, że jak upadnie, to się nie zepsuje.

Koleś dał limit 6 setek, więc jak już to pozostaje mu polować na ForceCora w promocji.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Kopcik za podkreślenie mojego limitu. Przepraszam że piszę w sprężynowych ale natknąłem sie na takie coś:http://www.militaria.banzaj.pl/HFC-M712-Carbine-p161330-sklepy.html

Historyczne też fajna sprawa a jeszcze jakby do tego dorobić RIS na lunete wyglądało by zacnie. Proszę o opinię:)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Kopcik za podkreślenie mojego limitu. Przepraszam że piszę w sprężynowych ale natknąłem sie na takie coś:http://www.militaria.banzaj.pl/HFC-M712-Carbine-p161330-sklepy.html

Historyczne też fajna sprawa a jeszcze jakby do tego dorobić RIS na lunete wyglądało by zacnie. Proszę o opinię :icon_smile:

 

- nie ma blowbacka, a chciałeś realizmu

- niedostępny

Link to post
Share on other sites

Blowback tam mimo wszystko jest nikły, wiele tam się nie rusza nawet w ostrym odpowiedniku więc jestem w stanie wybaczyć jeśli jest polecany. A że niedostępny to można znaleźć albo jakoś zamówić napewno. Tak więc czy może się ktoś szerzej wypowiedzieć o nim?

Link to post
Share on other sites

RK z Boyi + pas nośny - jak będzie się pilnował to nie upadnie i się nie zepsuje :D

Na Taiwangunie AKMS z Boyi kosztuje 540zł w zestawie jest znośny pas.

 

Jest jeszcze Mauser 98 z Boyi na Gunfire, a ostry K98 był używany przez polskie wojsko w kampanii wrześniowej.

 

A za cenę 870 z S&T można kupić średnio 8,3 AGMów :D

Link to post
Share on other sites

Witam!

Zamierzam kupić broń do ASG ale nie mogę się zdecydować od miesiąca co nabyć. Im więcej czytam, oglądam na YT, szukam po sklepach internetowych tym więcej mam pomysłów i sam sobie mieszam w myślach tak więc proszę o radę. Podam linki broni które jestem w stanie kupić nawet "już" by zacząć wstrzeliwanie się bardziej w zabawę z ASG:

1. Zastava M70 Varmint

https://www.militari...16062_p5959.xml

2. Dan Wesson 8

https://www.militari...6182_p17316.xml

3. ST870-STD

http://gunfire.pl/pr...-ST870-STD.html

4. Beretta M92 L

http://gunfire.pl/pr...2-wersja-L.html

5. M870 Sawed Off

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Już wyjaśniam każdą z osobna dlaczego:

1. Snajperka - dlatego że wygląda to na fajną zabawę "ustrzelić" kogoś z daleka po cichaczu a do tego jest sprężynowa więc można strzelać raczej o każdej porze roku a i odchodzi zakup gazów czy baterii choć fakt faktem trzeba dokupić dobrą lunetę. Zastava dlatego że była też wykorzystywana przez Polaków.

2. Rewolwer - bo wygląda kozacko a i realistycznie zładowaniem w łuski kulek. Fakt ma za dużą moc ale myślę że z moją wyobraźnią zrobiłbym z tego snajperkę tyle że w zimniejsze dni nie postrzelam.

3. Strzelba - sprężynowa więc raczej strzelam kiedy chcę i tak jak w wypadku ze snajperką wyżej gazy/baterie odchodzą. Do tego drewno i metal bo i na realistykę zwracam bardzo dużą uwagę.

4. Pistolet - fakt na gaz ale ponoć są gazy do mniejszych temperatur i fajnie wygląda.

5. Shotgun - dziś go zobaczyłem i od razu ogarnąłem jak to działa na YT ale opinii Polskich i bardziej rozwiniętych nie dostrzegłem. Podoba mi się też taki styl bo można to wykorzystać na różne sposoby i konfiguracje, dorobić jakiś RIS pomalować na Post-Apo i będzie taktycznie i klimatycznie.

 

Opisałem najprostszymi słowami modele które mnie interesują ale bardzo proszę o linki i porady a także inne propozycje. Dodam że będzie to broń raczej do lasu niż pomieszczeń ale i takie sytuacje mogą mieć miejsce więc fajnie by było jakby moc/zasięg/celność miała w miarę uniwersalną. A co do shotgun'ów/strzelb nie wiem czy lepiej kulki mieć w shells'ach czy w magazynku. Nie uwzględniłem tu żadnej elektrycznej/automatycznej broni bo ostatnio jak czytałem jakiś temat o tym jakie AK wybrać ludzie opisywali tyle kombinacji z tym związanych że mnie to przeraziło. Chciałbym też żeby była to wytrzymała konstrukcja na długi czas lub chociaż łatwa i tania w naprawie samodzielnie w domu/garażu. Budżet na samą broń max 600zł jeśli proponujecie coś innego niż te które wymieniłem wyżej.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :icon_smile:

Nic z tych rzeczy oprócz Dan Wesson nie jest dobrym wyborem. Na snajperkę nie wydaje się xxx zł tylko raczej xxxx zł. Oczywiscie może być pod tuning ale no cóż: lufa promyka komora pdi itp do najtańszych nie należą. Polecam ci nba początek jakąs cymke np 031, 028 albo nawet AGM'a Edited by adam7841
Link to post
Share on other sites

Nic z tych rzeczy oprócz Dan Wesson nie jest dobrym wyborem. Na snajperkę nie wydaje się xxx zł tylko raczej xxxx zł. Oczywiscie może być pod tuning ale no cóż: lufa promyka komora pdi itp do najtańszych nie należą. Polecam ci nba początek jakąs cymke np 031, 028 albo nawet AGM'a

 

Que? To właśnie z tych wszystkich Dan Wesson jest najgorszym pomysłem. 6 strzałowa, gazowa replika bez hop upa.

Link to post
Share on other sites

Dobrze więc wstępnie wykluczmy Dan Wessona i snajperki. A co do Mausera z Boyi trochę mało fps ma tak myślę :/ Wpadło mi na myśl jeszcze M14 widziane dziś na taiwangun w promocji za dość fajną kasę: http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/cm-032a-olive-style-cm?from=listing&campaign-id=19

Ale nie wiem jak z tym gearbox'em V7 czy jest dobry czy nie lepiej wziąć AEGa z militaria.pl za około 350zł z gb V3 i z tego coś zrobić tuningiem. Czy poprostu wziąć ten krótki shotgun który podałem w linku kilka postów wcześniej bo i na niego mam kilka pomysłów jak go fajnie wizualnie i zarazem taktycznie ulepszyć. Ale i do niego mam pytanie czy lepszy ten A&K czy firmy SY ze strony gascolt.pl który jest tańszy a jest z metalu i drewna(nie drewnopodobnego plastiku jak ten A&K) i czy sprężyna w nich nie spowoduje roztrzaskania wnętrzności po kilkunastu magazynkach. Co myślicie?

 

A co do M712 Carbine od HFC niezbyt dobre ma opinie więc chyba nie zaryzykuje ponad 500zł :/

Edited by Barans
Link to post
Share on other sites

Trochę wprowadziłem cię w błąd - z nieuwagi poleciłem ci Mausera z plastikowym "drewnem", z prawdziwym drewnem kosztuje 700zł i na Gunfire jest niedostępny - przepraszam.

 

Kwestia FPSów w mauserze - w sprężynówkach jest dosyć łatwy dostęp do sprężyny, nie wiem jak z lufą i komorą w mauserze bo widziałem go tylko z zewnątrz.

 

AEG za 350zł chyba nie będzie realistyczny - na 88% plastik-fantastik.

 

Jakby to powiedział mistrz Powała którego legenda powraca mimo jego nieobecności na forum - weź AGMa i okularki albo dozbieraj do MP5 Galaxy. Bo Haixy z demobilu chyba odpadają :D

Link to post
Share on other sites

Myślałem też o MP5 w sumie nie są drogie niektóre a używane po 250-400zł zależy jakiej firmy widzialem na olx.pl ale czy mimo plastikowego korpusu polecacie konstrukcje typu MP5? I lepiej Galaxy czy JG? Dobrze by było też w miare prosto wymieniać samemu części o podciągnąć moc do 400fps. A co do mausera spoko no problemo :P Mialem chwile zamysłu by kupić za 200-300zł strzelbe a do tego używanego MP5 ale nie wiem sam jeszcze ;P Chciałbym żeby to było i do lasu i do CQB od czasu do czasu ale jednak z przewagą lasu raczej byłoby wykorzystywane tak wiec jakies 400fps około fajnie by było miec tak myślę.

Edited by Barans
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...