Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC-A107 vs CM.048S


Recommended Posts

Witam, mam do wyboru dwie repliki.

Ma ktoś którąś z nich ?

Mógłby mi ktoś opisać zalety i wady obydwóch ?

Ewentualnie może podrzucić coś lepszego od wymienionych wyżej w granicach +/- 1000 zł.

Oraz co trzeba / powinno się wymienić na sam początek, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

FC - z zewnątrz oksydowana stal E&L pierwszej generacji. Cyma - no ładne to to nie jest. Na dodatek sporo znalu. Zupełnie niewarta swojej chorej ceny.

 

 

FC polecam brać, bo ich już nie będzie. Kolejne partie FC nie będą już w pełni stalowe tylko stalowo-znalowe.

Link to post
Share on other sites

A no właśnie, dlatego nie mogę się zdecydować co brać. Z jednej strony cyma zaraz się rozwali, a z drugiej strony używając FC nie będę miał żadnego zasięgu. Miałem tylko cymę w ręce, więc to nie moje zdanie tylko wszystko, co wywnioskowałem po opiniach.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, jak zaczynałem z boyiem z 370fpsami to jakoś bez problemowo mogłem sobie radzić w lesie.

 

Bebechy zawsze można wymienić, dlatego lepiej jest wziąć ładną replikę, solidnie wykonaną zewnętrznie.

 

Sprawdź temat o kałachach FC. Właściciele pisali tam o możliwościach tuningu. Z tego co tam jest napisane wynika, iż tuning nie jest problematyczny.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że też wolałbym bebechy od wyglądu, czy wykonania. A też nie chce mi się wierzyć, że znikąd cymka może złamać mi się zaraz na pół. Aczkolwiek jeśli mógłbym FC trochę ulepszyć, żeby miał wygodny zasięg, to wybrałbym chyba jego.

Edited by Bryy
Link to post
Share on other sites

"Zawsze sobie można body wymienić" - ???

 

Co po wymianie body, jak pozostaje znalowa, brzydka i krucha reszta? A wymiana reszty części - nielogicznym byłoby kupić jedną replikę, żeby za chwilę kupić drugą i przekładać części...

 

Ale co kto woli.

 

Branie jakiejkolwiek cymy w aktualnych cenach skelpowych to głupota bądź rozmyślny masochizm.
Link to post
Share on other sites

Kurczę, niektórym w lesie wystarcza 300 FPS w pompce AGM, no ale co ja tam wiem. Co do Cymy, to co komu po 400+ FPS, skoro lufa zewnętrzna (która trzyma komorę hopup) lata sobie w obsadzie, a obsada lata na nitach w korpusie? Do tego kolba lubi mieć luzy. Całość powoduje, że pomimo niezłego girboksa tracimy na szczelności oraz na celności, bo lufa lata.

Obie repliki są do poprawy, niemniej jednak o wiele taniej wychodzi zrobienie 400+ FPS w FC, niż zrobienie z Cymy czegoś w miarę sztywnego. Tuning zewnętrzny Cymy, żeby doprowadzić go do poziomu zbliżonego do FC kosztuje o wiele więcej, niż poprawa bebechów w FC.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie znam się na tuningu + nie wiem też jakie zmiany wpłyną na ilość fps tej FC. Myślę, że jeśli udałoby się ogarnąć FC do takiego stopnia, żeby miała 400+ fps, to byłbym zadowolony. I może i latają po lesie z 300 fps, ale nie zawsze da się do kogoś podejść, tym bardziej, że mają potuningowane kałachy z celownikami. Bardzo zależy mi na zasięgu.

 

Edited by Bryy
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak bardzo trzeba być upośledzonym, by uważać, że bebechy ważniejsze od wyglądu. A co za problem stuningować replikę? Co za problem napisać do sklepu i poprosić o wymianę gumki HU i sprężyny? Tyle wystarczy. A mówiąc krótko - Cyma przy FC może co najwyżej possać lufę.

Link to post
Share on other sites

Hm, czyli mówisz, że przy kupnie FC wymienić od razu gumkę HU i sprężyne. A jakie efekty będą tego tuningu? Bo jeśli na prawdę udałoby się ogarnąć FC do tych +/- 400 fps, to biorę.

 

Oraz jakie będą koszty tych zmian, to też mnie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Też uważam że brać cymę dla bebechów to strzał w kolano - I tak te bebechy nie są jakieś super świetne - po prostu ma dużo fps w stocku. 360 fps w lesie za mało? Please... Ja potrafię świetnie się bawić moim mp5k z 310 fps w lesie, gdy innymi mają po 450. Tak samo jak w dawnych czasach moi kumple z shotgunami agm i gazową berretą za 100zł potrafili ustrzelić "komandosa" w full szpeju ze swoim m249 pincet fps. Jak to się stało? To nie fps czynią z Ciebie zawodnika. Owszem, są przydatne, ale jak ktoś umie myśleć to da sobie radę.

+tuning v3 jest prosty - nie wiem dokładnie co siedzi w środku fc, ale wątpię że tuning może być drogi - pewnie wymiana kilku elementó

+Kupienie dobrej komory, uszczelnionej dyszy i gumki hop up (ew lufy, np stalowy pps jest dobry i kosztuje <100zł), może magicznie sprawić, że fc będzie strzelał lepiej niż cyma

Odpowiedź nasuwa się sama.

Link to post
Share on other sites

No to nieźle, teraz tylko czekać żeby FC był gdzieś dostępny w sklepie i od razu biorę. A jak z zamawianiem przez internet, np na gunfire? Nie będzie żadnych z tym problemów, że przyślą mi nagle coś używanego?

 

+ co myślicie również o FC-A104-B, z tego co pamiętam, to jest to, to samo, tyle, że skrócona wersja.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz jak lisek to kup mi Fc, a ja oddam Ci moje RK02 z 520 fpsami :-)

 

RK02??? To chyba nie CYMY.

A tak poważnie jeśli koniecznie FC to zawsze można dokupić kompletny GB cymy.

http://www.taiwangun.com/kompletne-gearboxy-2/kompletny-gearbox-v-3-cm-2?from=listing&campaign-id=14

Jedyne co podlega wymianie to tłok (i głowica od razu) jeśli masz ciężki palec.

 

Szkoda jedynie że cyma nie robi emek z GB ze swoich MP5, G36 też (cm003) też gdzieś wyparowało..

Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam suczkę od FC i jako że mieszkam i gram w Irlandii to mam limit do 328fps. Wymieniłem w niej komorę hop up na pro win + czarna systema i lufa prometheus. Jak na razie nie ruszyłem gearboxa dałem tylko dysze shs. Replika działa świetnie i na dobrych kulkach nie odczuwam zbytnio braku fps. Osobiście nie pakował bym się w cyme z gównolitu.

 

Sent from Nexus 6p

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

RK02??? To chyba nie CYMY.

A tak poważnie jeśli koniecznie FC to zawsze można dokupić kompletny GB cymy.

http://www.taiwangun.com/kompletne-gearboxy-2/kompletny-gearbox-v-3-cm-2?from=listing&campaign-id=14

Jedyne co podlega wymianie to tłok (i głowica od razu) jeśli masz ciężki palec.

 

Szkoda jedynie że cyma nie robi emek z GB ze swoich MP5, G36 też (cm003) też gdzieś wyparowało..

 

Nie cymy Ale twardy piszesz o mocnych bebechach i fps. GB cymy? Po co? Wymienić tłok, dysze, sprężynę, doszczelnić i masz 500 fps w pełni stalowej klamce, a nie w gównolicie. Tak, RK02 to też gównolit i dlatego bym się mógł zamienić, bo zrobić środek repliki jest łatwiej i taniej niż wymienić części zewnętrzne na stalowe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...