Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki high speed. Które najlepszej jakości?


Recommended Posts

Witam

Planuję tuning repliki typowo pod CQB

Mam zamiar wsadzić do środka SP90 Guardera, Silnik HT od KWA (Lub High Speed CA, zastanawiam się na czym lepiej będzie pomykać) i Lipola 11.1 30C lub 7.4 30C w zależności od tego jaki efekt na obu bateriach uzyskam.

I oto moje pytanie. Jakie zębatki wybrać żeby wszystko śmigało cicho, gładko i przyjemnie :icon_smile:

Dodam że ma być to komplet o przełożeniu w granicy 12:1 do 16:1

Myślałem nad zębatkami SHS 13:1 ale mam mieszane odczucia co do nich, kilka razy miałem problemy z częściami metalowymi od SHS

Co polecacie żeby nie przemieliło tego za szybko?

Edited by mowe22
Link to post
Share on other sites

Shsy bywają bardzo dobre, ale bywają też bardzo kiepskie.

 

Unikaj tych bajeranckich z milionem niepotrzebnych łożysk i unikaj tych w których talerze są skręcane zamiast kołkowane, bo te padają najczęściej.

 

A jak chcesz porządne zęby bez loterii, to bierz zęby high speedowe od Modify. Jeśli masz v.2 lub v.3 możesz od razu kupić modułowy zestaw (zębatki zamknięte w specjalnym koszu). Znika wtedy problem podkładkowania i zostaje tylko odpowiednie wyregulowanie silnika.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj silnika high speed, dobry torque da lepszą reakcje spustu. W swoim potworku mam zęby Big Dragon 14:1, kupiłem je bo mają dodatkowe łożyskowanie na ośkach. Na razie przemieliły około 1k kulek, głównie na semi bo jednak auto jest zabronione u nas w CQB. Rof jest bardzo fajny, 1690 albo jak kto woli 28.15 rps.

Link to post
Share on other sites

Temat tuningu pod rof jest w ogóle ciekawy, występują niespotykane problemy. Niektóre hicapy nie są w stanie tak szybko podawać kulek, z midami jest mniejszy problem. Kulki muszą być gładkie, wysokiej jakości. Czasami popychacz dyszy po prostu się wygina i trzeba wymieniać na mocniejszy. Ciekawostka dotycząca selektora. W mojej replice jest metalowy, stosunkowo ciężki jak na taki mały element. Reakcja na spust której praktycznie nie ma sprawia że nawet na semi selektor sam przeskakuje na auto. Jest za ciężki dlatego wyjmuje go i tryby zmieniam malutkim wystającym dosłownie na milimetr plastikiem. Wszystko ze względów bezpieczeństwa w CQB. Pomimo że mam mosfet z AB zdarzają się dublety :)

Link to post
Share on other sites

No ja mam w planach wyciągnąć jakieś 35 RPS i do 300 FPS

SP 90 Guardera może być za mocny dlatego zdecyduję się chyba na m85 Tornado

Oczywiście cylinder strzykawa.

Wracając do tematu zębatków, wybiorę chyba właśnie shsy 13:1

Link to post
Share on other sites

No ja mam w planach wyciągnąć jakieś 35 RPS i do 300 FPS

SP 90 Guardera może być za mocny dlatego zdecyduję się chyba na m85 Tornado

Oczywiście cylinder strzykawa.

Wracając do tematu zębatków, wybiorę chyba właśnie shsy 13:1

 

przy 35 rps na sp90 będziesz miał overspin jak diabli. lepiej kup sp110 i zrób short stroke na 2-3 zęby.

Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem nad tym, tylko problem mam taki że nie mam za bardzo czym spiłować zębów dokładnie. O ile na zębatce tłokowej można to zrobić łatwo przy użyciu pilnika czy szlifierki, problem się rodzi przy piłowaniu zębów tłoka.

Poza tym w tym momencie rodzi się problem złego wyważenia zębatki tłokowej, co ma znaczenie przy takich prędkościach obrotowych.

Myślę że AB w mosfecie w miarę pomoże, jednak obawiam się że silnik będzie przez to solidnie obrywać.

Ale swoją drogą, to w zamyśle ma służyć do siania kompozytu w trybie auto :D

Link to post
Share on other sites

@Spirit

 

No to kapryśnie to chodzi. U mnie na miksie stockowych zębów CA z XYT czyli standardowe przełożenie, łożyskach kulkowych boyi, silniku Tornado F2 i lipo 11,1 jest 28,3bb/s. Wszystko odbijane jest na starej sp110. Tłok nie był odchudzany. Występuje overspin, ale 8/10 magazynków podaje mi bez problemu przy tej szybkostrzelności, nie mam dubletów czy coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

@Spirit

 

No to kapryśnie to chodzi. U mnie na miksie stockowych zębów CA z XYT czyli standardowe przełożenie, łożyskach kulkowych boyi, silniku Tornado F2 i lipo 11,1 jest 28,3bb/s. Wszystko odbijane jest na starej sp110. Tłok nie był odchudzany. Występuje overspin, ale 8/10 magazynków podaje mi bez problemu przy tej szybkostrzelności, nie mam dubletów czy coś w tym stylu.

 

Bez AB? To elegancko. Mi na Big Dragon M160 bez AB i stockach przy 30 rps i to na M140 na pełnej baterii waliło podwójnie. dopiero jak napięcie spadło poniżej 12V się uspokajało.

Link to post
Share on other sites

Jak chodzi kapryśnie to muszę zajrzeć do środka bo tym razem zaufałem BBMax. Myślałem że to całkiem dobry wynik. Ten setup jest z Tornado high speed? To by mogło wiele wyjaśnić bo ja preferuje high torque bo dają lepszą reakcje. Speedy rozkręcają się jakoś tak po 3 strzale.

Link to post
Share on other sites

Ja preferuje high torque bo dają lepszą reakcje. Speedy rozkręcają się jakoś tak po 3 strzale.

 

Tak było przy silnikach ferrytowych. Przy neodymach różnica jest marginalna. Nazwy hi-speed czy hi-torque są tutaj umowne i zależą tylko od ilości uzwojeń silnika i fanaberii producenta.

 

SHS hi-torque kręci praktycznie tak samo jak GFC Tornado hi-speed bo mają tyle samo uzwojeń.

Link to post
Share on other sites

@matrigs - oprócz tego, że czasami nie poda pierwszej kulki (dyszy zdarzy się ułożyć jak chce) to cała reszta idzie równo do zera, czy to na singlu czy serii. Oczywiście tak jak wspominałem, bez dubletów i pustych strzałów. Dysponuję filmikiem, chętnie podeślę go na priv jeśli ktoś chciałby zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...