Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

skąd ogoromna różnica w cenie jednego modelu repliki?


Recommended Posts

Mości Panowie mam pytanie za 100punktów.

 

Przeczesuję ostatnimi czasy internet i sklepy z replikami, żeby zgromadzić trochę informacji przed zakupem repliki. Choruję na replikę amerykańskiego klasyka THOMPSON M1A1 z magazynkiem rzędowym i zamierzam go sobie sprawić nawet jeśli będę musiał poczekać trochę dłużej.

Natknąłem się ostatnio na replikę CYMY CM.033 i stwierdziłem, że jest to półka cenowa, na której prawdopodobnie chwilowo poprzestanę. Replika była w kilku sklepach w cenie zbliżonej do około 600zł ale przez przypadek wszedłem w link i znalazłem taki sam model CM.033 i okazało się, że różnica w tym samym modelu tylko w innym sklepie to około 200zł.

oto link do sklepu z popularną ceną tego modelu:

 

http://www.taniemilitaria.pl/pl,thompson-cm-033-cyma,3,5,6,24,1661.html#dane

 

a oto link do tego tańszego:

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/cm-033-cm?from=listing&campaign-id=14

 

Czy ktoś może mnie oświecić skąd aż taka duża różnica w cenie tego samego modelu w sklepach? Potrafię zrozumieć różnicę rzędu 20-50zł między sklepami ale 1/3 to jest naprawdę dużo przy takiej replice. Tym dziwniejsze jest dla mnie to, że to ten sam model tego samego producenta a nie np. CYMA i odpustowa zabawka.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo nie chciałbym oszczędzić 200zł a po wyjęciu z pudełka okaże się ze równie dobrze mogłem kupić zabawkę na odpuście i zaoszczędziłbym sobie nerwów.

 

podpowiem tylko, że jedyne różnice w opisach jakie znalazłem to około 1cm długości repliki i lufy wewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

1. Cena u dostawcy - jeden sklep kupi za 300, a drugi za 350 (bo kupuje mniej, rzadziej, raz nie zapłacił na czas, ma słabszego negocjatora itp.),

2. marża - jeden sklep narzuca 10% marży, drugi 20%, trzeci 30% itd.,

3. moment zakupu - kupuje się w Chinach (najczęściej) więc płaci się w dolarach. Kupując dziś płacisz powiedzmy 3zł za dolara, a za miesiąc już może być 3,50zł.

Kwoty z palca.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu napisał bym do sklepu maila i zapytał się o bebechy w samym gearboxie, mogą być na przykład stalowe łożyska, cymy w różnych wypustach potrafią modyfikować szczególnie gearboxy i stąd może wynikać ta cena, lub ewentualnie Krakman robi wietrzenie magazynu z zalegających replik, a nie jest to chodliwa replika.

Link to post
Share on other sites

Taiwangun to dobry sklep. A Taniemilitaria są tanie tylko w nazwie. Różnica 30 fps nic nie znaczy. Jednemu sklepowi trafił się lepszy egzemplarz do testów, innemu gorszy. A co do tego 1Kg to w sumie nie wiem. Faktyczna różnica cen to 100zł bo taiwan ma przecenę.

Edited by matrixrybus
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że (podkreślam, że nie mam pewności) jeden sklep waży replikę z załadowanym magazynkiem i włożoną baterią albo w ogóle zważono cały karton (czyli dochodzi jeszcze waga kartonu, styropianu i ładowarki), a drugi zważył tylko replikę.

Link to post
Share on other sites

To ja może rozwieję wątpliwości - swego czasu kupiłem tego Thompsona z TG za 330 zł - tyle kosztował na promocji.

Jest to standardowy chiński Thompson, ten sam, którego kupuje się pod marką Snow Wolf i CyberGun.

 

Czy kupisz go za ~300, czy za ~850 - to jest to samo.

 

Ja osobiście nie polecam - cały dolny korpus jest w nim zrobiony z plastiku, o czym oczywiście żaden sklep nie wspomina, bo po co.

Jedyną repliką, która lower receiver ma z metalu, nie plastiku, jest King Arms (ale nie ten tani, o którym sklepy piszą 'full metal' - on również ma plastikowy dół). Kosztuje on w zależności od kursu dolara 900-1400 zł. I jest wart tej kasy przez oznaczenia, drewno z drewna i naprawdę w pełni metalowy korpus.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za poświęcony czas i podpowiedzi. skontaktuję się ze sprzedawcą, żeby dowiedzieć się więcej na temat tej repliki przede wszystkim gearboxa i łożysk. Jak tylko będę wiedział coś na ten temat dam znać gdzie ta cena uciekła(tak dla potomności :-P)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za poświęcony czas i podpowiedzi. skontaktuję się ze sprzedawcą, żeby dowiedzieć się więcej na temat tej repliki przede wszystkim gearboxa i łożysk. Jak tylko będę wiedział coś na ten temat dam znać gdzie ta cena uciekła(tak dla potomności :-P)

 

Ale o jakiej uciekającej cenie mówisz? Ta replika była swego czasu do dostania za niewiele ponad 300, teraz jest za ponad 400. To, że jakiś sklep ma ją za 600 nic nie zmienia. Jak chcesz, to mogę ją kupić na TG i sprzedać Ci za 900, ale uwierz, że to wciąż będzie ta sama replika. A pytając, czy ma metalowy gearbox/łożyska sprawisz tylko, że sprzedawca umrze ze śmiechu. :)

 

Tylko, że za cenę o której piszesz to chyba lepiej kupić TM'a. Mój ma już 5-6 lat i działa. Tylko fpsy podkręciłem do 360.

 

TM to super wybór w kategorii bebechów, ale z oznaczeniami się w nim nie postarali, no i też ma lower receiver z plastiku...

 

Marzeniem byłby Thompson King Arms, z bebechami TM.

Link to post
Share on other sites

Czyli co tak naprawdę o tym sądzić? Replika warta przemyślenia czy też chłam którym nie warto zawracać sobie głowy? Jestem zielony w temacie replik elektrycznych i nie chcę się naciąć. Do tej pory korzystałem tylko z pompki ale apetyt rośnie na coś przyzwoitego przy niewielkim budżecie bo niestety na chwile obecną nie stać mnie na 2000 na replikę chociaż pewnie z czasem uzbieram ale musze mierzyć progi na swoje nogi i tak wygląda sytuacja ze mam zamiar kupić replikę Thompsona i na nią niestety muszę stopniowo odkładać a ze trafiło się tak tanio to zaciekawiło mnie gdzie tkwi haczyk bo gdzieś zawsze jest i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc na forum.

Link to post
Share on other sites

ok ale czy w takim przypadku mając budżet w granicach 500zł na replikę warto się zastanowić nad jej zakupem czy lepiej sobie odpuścić i zaczekać aż dozbieram trochę kasy i kupić coś droższego? podziała trochę czy na 3 z rzędu strzelance rozsypie się coś w środku i wyrzucę tylko 400zł do kosza bo nawet nie da się tego naprawić bo nie ma możliwości rozebrania repliki albo dokupienia części?

Link to post
Share on other sites

Do 500zł jest kilka, a nawet sporo lepszych opcji jeśli wliczamy używki. Poczytaj poradniki.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...