Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w dobraniu karabinu snajperskiego poziom (Nowicjusz) !


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zacząć swoją przygodę w Air Soft Gun lecz nie do końca się jeszcze orientuję jaki karabin snajperski byłby odpowiedni dla nowicjusza. TAK WIEM CO POMYŚLISZ. SNAJPERSTWO NIE JEST DLA POCZĄTKUJĄCYCH!. Czytałem wiele komentarzy na rożnych forach związanych z ASG oraz poradniki na youtube gdzie ludzie odradzali profil snajperski na początek i zakupienie jakiejś broni maszynowej bądź strzelby. Lecz z natury jestem uparty no i chcę strzelać bronią która mnie interesuje. Znalazłem na Militaria.pl pewny Karabinek Snajperski, tutaj link: https://www.militari...16769_p5813.xml który wydaje mi się dobrą opcją na start. Dużo pozytywnych komentarzy na temat tego karabinku zbliża mnie do decyzji by zakupić go na początek mojej nauki. Chyba że się mylę i są lepsze opcje startu dlatego piszę do was z zapytaniem co byście mi doradzili. Zaznaczam że mogę wydać na taki karabin do 600 zł. Myślę że napisałem tutaj wszystko co istotne i dostane naprawdę sporo podpowiedzi co do kierunku w jakim mam pójść by stać się naprawdę dobrym strzelcem. Dzięki za uwagę :icon_smile:

 

Pozdrawiam xBeastMode !

Edited by xBeastMode
Link to post
Share on other sites

1. Zacznijmy od tego, czy akurat z militarii musi byc ta replika?

Na innych stronach znajdziesz wiecej karabinow i w wiekszosci przypadkow taniej.

(taiwangun, azteko<-polecam, asgshop i kilka innych)(napewno nie gunfire, zdzieraja pieniadze z ludzi)

 

2. Raczej bym polecil ten karabin

https://www.militaria.pl/action_sport_games/karabin_asg_aw308_sniper_black_15908_p6369.xml?cat=837

Moze nie posiada lunety i dwojnogu, jak i nie jest duzo lepszy pod wzgledem osiagow, ale jest lepiej zbudowana (czyt. Potrzyma dluzej).

Rozumiem, ze nie chcesz jak narazie ulepszac?

Jednak jak bedziesz w przyszlosci chcial, to bedziesz przy tym aw308 mial lepsza "podstawe" do robienia tego.

 

3. Lunete i dwojnog znajdziesz za ok. 120-150zl wiec nie kieruj sie tym, ze do Urban Snipera jest dodawany chinski celownik :)

Link to post
Share on other sites

1. Jasne że nie musi.

 

2. Bardzo podoba mi się ta propozycja i wezmę ją pod uwagę. Dzięki za link, oczywiście dodam go do notatnika. Co do tuningu pewnie będę chciał ją tuningować a mowa tutaj o takich chyba podstawach czyli sprężyna, lufa precyzyjna, tłok i gumpka hop-up a co dalej na temat tuningu snajperek to będę musiał zaczerpnąć więcej wiedzy ale to z czasem.

 

3. Co do lunety to też nie mam jakiegoś pojęcia jaka jest odpowiednia lecz na ten temat będę szukać dalej informacji.

Edited by xBeastMode
Link to post
Share on other sites

Snajperstwo nie jest polecane początkującym gracza z kilku powodów.

1. Bezpieczeństwo- nie masz wyrobionych odruchów i jak ktoś CI wyskoczy zza winkla jesteś w stanie wystrzelić komuś z snajperki z kilku metrów, uszkadzając kolegę

2. Koszt samej snajperki to około 2000zł do tego dochodzą droższe kulki, mycie ich itd.

3. są środowiska w których zwyczajnie nie wpuszczą Cię na strzelankę. Np w pomorskim musisz mieć minimum roczny staż regularnej gry.

 

przemyśl to jeszcze raz.

Pozdrawiam

Galithar

Link to post
Share on other sites

Galithar no coż. Posłucham głosu rozsądku i zacznę od innej broni (bardziej bezpiecznej i odpowiedniej na początek). A co do kolegów na górze czyli do Ecmet, Kojot321 oraz krwawy to dzięki za kreatywne was wpisy lecz nie zrobiliście na mnie wrażenia. Następnym razem czytajcie ze zrozumieniem i postarajcie się wypowiedzieć na temat.

 

Pozdrawiam xBeastMode

Link to post
Share on other sites

Beast, przyzwyczajaj się. tu ciężko wnbrew pozorom dowiedzieć sie czegoś konkretnego i sporo osób uważa, że lepiej wie czego chcesz :). Panie, co sie działo w Erze Powały :D to dopiero były jajca.

 

A to, ze masz przymały budżet na snajpę to fakt :(.

Link to post
Share on other sites

Beast, przyzwyczajaj się. tu ciężko wnbrew pozorom dowiedzieć sie czegoś konkretnego i sporo osób uważa, że lepiej wie czego chcesz :icon_smile:. Panie, co sie działo w Erze Powały :icon_biggrin: to dopiero były jajca.

 

A to, ze masz przymały budżet na snajpę to fakt :(.

Jak Ci się forum nie podoba to możesz szybko je opuścić :icon_wink: Przenigdy nie chciałbym się strzelać z żółtodziobem który ma +500fps w replice. Pomijając już fakt ile razy można czytać to samo...

Edited by Krwawy
Link to post
Share on other sites

No to ja się wyłamię i będę konkretny, a za razem szczery. Ten Urban Sniper to inaczej MB06 well'a (poczytaj o tym badziewiu). To nawet w stocku się rozpada. Zespół spustowy się posypał po około 5 - 6 tyś kulek, poszedł na gwarancję - dali nowy, ten posypał się po max 3 tyś kulek (w moim egzemplarzu). Teraz jeśli chodzi o części to raczej zamienników nie uświadczysz, co do części "tuningowych" to jest ich niewiele, zespół spustowy od czeskiego AP kosztuje tyle co sama replika na dobrej promocji. Robić się tego nie opłaca. Sam tuning to jakieś 4X - 6X tyle ile kosztuje replika i choć innych replik też się to tyczy, to są o wiele wdzięczniejsze bazy pod sznajperkę niż to co upatrzyłeś (i swoją drogą poszukaj na innych stronach nie tylko na militaria.pl bo jak znam życie to wyrwiesz ze 100 - 150zł taniej).

 

Co do samej idei bycia snajperem (szczególnie przy wykorzystaniu 4-taktu) jest może i szczytna, ale zderzysz się kolego z wielką górą lodową już na pierwszej strzelance - idealistyczne wyobrażenia o tym jak to leżysz w ghillie gdzieś na spocie i zdejmujesz cele jeden po drugim jak jakiś "pieprz... Zaicew" pozostają tyle wyobrażeniami, nawet jak masz 876 FPS, lufę zrobiło ci NASA, a na bazę pod tuning wydałeś 3500zł - ASG to nie prawdziwa broń i nawet w ghillie na tych 60 - 70 metrach widać Cię jak na dłoni, kulka potrafi nawet w najbardziej wypasionym sprzęcie odbić w bok tuż przed celem, i jeszcze wiele innych kwestii które spierniczą Ci dzień. Nie wspominam już o strzelaniu repliką w stocku. Ten Urban Sniper niesie w stocku na jakieś 45m MAX i to nie jest skuteczny zasięg bo na taką odległość ciężko trafić w stodołę. Jak to już milion razy było powtarzane - byle kto z AEG'iem przejedzie się po Tobie jak walec po gorącym asfalcie. Dlaczego? Dlatego że macie taki sam zasięg i taką samą celność, z tym tylko że Ty masz szybkostrzelność 1 kulki/sekundę, a gość z biednym AEG'iem niech ma nawet 8 - 10 kulek/sekundę, dodatkowo On nie musi zdejmować Cię z "muszki" co kulkę tylko pruje ile mu rakiet w grzechotce zostało.

 

Chcesz snajperować i ja Ciebie rozumiem - ale nie rwij się przyjacielu na 4-takty. Kup AEG'a stylizowanego na karabin wyborowy(SL-8, SR-25 itp), poganiaj trochę w stocku, a z czasem podkręć to to na 550 - 600 fps i będziesz zadowolony. Argumenty o wypracowaniu dobrych nawyków (nie walić z 10m w panice bo wyszedł z krzaków, nie celować w twarz jeśli jest to możliwe itp.) też potraktuj poważnie, armatą 500+ można zrobić komuś kuku, a sobie niemały kwas. Przemyśl to - mimo zgryźliwości nikt tutaj nie chce dla Ciebie źle (chyba :-D ).

Link to post
Share on other sites

Galithar no coż. Posłucham głosu rozsądku i zacznę od innej broni (bardziej bezpiecznej i odpowiedniej na początek). A co do kolegów na górze czyli do Ecmet, Kojot321 oraz krwawy to dzięki za kreatywne was wpisy lecz nie zrobiliście na mnie wrażenia. Następnym razem czytajcie ze zrozumieniem i postarajcie się wypowiedzieć na temat.

 

Pozdrawiam xBeastMode

 

Kolega był chociaż na jednej strzelance czy tylko widział ASG zza witryny sklepowej?

Link to post
Share on other sites

Odpowiem z poziomu człowieka który trochę strzelał na pożyczakach.

Też czytałem sporo, grałem w kolodudi, strzelałem z broni sportowej i mimo wszystko zanim zacznę strzelanie na poważnie czy wyjazdy na milisimy itp to wypadałoby trochę poćwiczyć prostsze rzeczy zamiast brać się od razu za artylerię... ćwiczyłem sporo sportów walki i zawsze zdarzało się że na treningi przychodził dzieciak który naoglądał się naruto czy innego anime, albo i wyobrażał sobie niewoadomoco i niewiadomojak, po czym zabawa kończyła się kiedy po paru ryzykownych sytuacjach (vel kontuzje) ktoś odsyłał go do nauki postawy, chodzenia czy ćwiczenia na sucho... i zabawa się kończyła "bo nudno i każąmi robić jakieś proste rzecz, a ja jestem wielkim wojownikiem spod znaku smoka i zniszczę wszystkich."

Przede wszystkim pokora jest kluczem do postępu chyba że jesteś samorodnym geniuszem, ale wtedy ktokolwiek cię doceni jeśli już coś osiągniesz, a do tego momentu pokora i skromność jest też zalecana.

 

Dodam jeszcze, że ten przypadek z nakupieniem sobie sprzętu jest odrobinkę podobny do tego.

Wow superior japanese steel. much folded.

Link to post
Share on other sites

XBeastMode wszystkie wypowiedzi są jak najbardziej trafne, poprostu mamy już dość deb... wróć, ludzi którzy nie szanują pracy innych, na forum jest mnóstwo tematów o snajperstwie- wystarczy poszukać.

 

Swoją drogą takie tematy powinny być odrazu kasowane lub zrobiony być bezpośrednie przeniesienie do tematu o zielonych snajperach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...