Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja FPS


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym aby jakiś ekspert (ktoś kto miał do czynienia z jednym lub dwoma sposobami) wypowiedział się, jaka jest różnica pomiędzy regulacją FPS z klucza (ściskanie lub rozprężanie sprężyny) a możliwością szybkiej wymiany sprężyny. Nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie ta pierwsza opcja.

 

Zaletą pierwszego zdecydowanie jest fakt że nie trzeba niczego rozkręcać i można zrobić to bardzo szybko w domu tuż przed strzelanką

 

Zaletą drugiego jest to że można sobie pozwolić na dokupienie naprawdę dobrych sprężyn (o różnej mocy) i zwiększenie osiągów.

 

Czy nie ma problemów z wymianą sprężyny w pierwszej opcji, czy nie zużywa ona bardziej repliki (lub konkretnych jej części)?

 

Sporo się naszukałem i nie znalazłem podobnego tematu, jeśli jest to sorry, usuwam się w cień, tylko poproszę link :P

 

1 przykład regulacji sprężyny:

2 szybka wymiana sprężyny:

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Sposób z regulacją naprężenia sprężyny można spotkać w niektórych replikach JG. Mam taki patent w ich MP5. Zakres zmian jest kosmetyczny. Np brakuje ci 20FPS do limitu a lubisz mieć na styk to da się tyle podciągnąć. Dodatkowo jest ryzyko, że po dociśnięciu braknie ci miejsca na sprężynę. Chyba guarderowska 130 jest tak zrobiona, że nie da się często dać nawet podwójnego łożyskowania, bo ci tłok zablokuje.

Lepiej postawić na jakiś system szybkiej wymiany sprężyny. On się również przydaje przy rozbiórce GB. Nie trzeba pilnować, żeby nie wystrzeliła.

Link to post
Share on other sites

Systemem szybkiej wymiany sprężyny najczęściej nazywane są 2 różne systemy.

1 wymaga wyjęcia gearboxa z repliki i dopiero wtedy możemy wymienić sprężyne . Nazwałbym to to raczej prostym systemem wymiany niż szybkim. Występuje we wielu replikach.

2 Najczęściej w mocowaniu kolby występuje imbus po wyciągnięciu go w naszych rękach pojawia się prowadnica razem ze sprężyną wymiana w tym systemie zajmuje minuty. Występuje raczej rzadko np. w scorpionie Evo i chyba nowych specnach.

Link to post
Share on other sites

Osobiście patrzyłem na model G36C JG0638 V2 który ma regulacje ok 40 fps, w zakresie 360 - 400, co daje przyzwoitą ilość fps do lasu, a po rozkręceniu do CQB (liczę na to że w czasie używania fpsy troche spadną i będzie te 350 w pozycji minimalnej) i na tym mi zależało, to będzie moja pierwsza replika, i nie za bardzo chce ją rozkręcać co chwile żeby wymienić sprężynę, tylko mam obawy co do funkcjonalności i eksploatacji tego systemu regulacji. Czy jakiekolwiek problemy z tym występują?

Link to post
Share on other sites

Systemem szybkiej wymiany sprężyny najczęściej nazywane są 2 różne systemy.

1 wymaga wyjęcia gearboxa z repliki i dopiero wtedy możemy wymienić sprężyne . Nazwałbym to to raczej prostym systemem wymiany niż szybkim. Występuje we wielu replikach.

2 Najczęściej w mocowaniu kolby występuje imbus po wyciągnięciu go w naszych rękach pojawia się prowadnica razem ze sprężyną wymiana w tym systemie zajmuje minuty. Występuje raczej rzadko np. w scorpionie Evo i chyba nowych specnach.

Kolego nie orientujesz się zupełnie w temacie, to nie pisz. Evo, zwykła Specna, G36 Aresa, E&L i inne repliki mają dokładnie taką samą konstrukcję GB i prowadnicy, czyli systemu szybkiej zmiany. Różnice w działaniu wynikają wyłącznie z dostępu do tyłu GB uwarunkowanego konstrukcją danej repliki. W AK i emkach dostępu nie ma, w G36 i Evo dostęp jest.

Specna SAEC to całkiem inna bajka.

 

A OPowi radzę kupić G36 Boyia, ew. dołożyć do Aresa/S&T. Rozkręcać nic nie trzeba, wystarczy złożyć kolbę i już można wyciągnąć prowadnicę.

Link to post
Share on other sites

Są też repliki w układzie bezkolbowym które posiadają system szybkiej wymiany takie jak AUG czy P90. Musisz pamiętać jednak, że zmieniając prędkość początkową trzeba wziąć pod uwagę konieczność zmiany wagi kulek, ustawień HU oraz ewentualną korekcję ustawień przyrządów celowniczych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...