Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumiki do HP


Recommended Posts

Mam taki projekcik, w sumie zrobiony na własny użytek ale zainteresowanie na strzelankach jest na tyle duże że chyba warto wyjść z pomysłem do większego grona.

 

Jak każdy właściciel repliki HP pewnie wie tłumiki z gąbką nie działają zbyt dobrze a jest co tłumić.

 

Przygotowałem drukowany tłumik z typowym układem K-baffle i wynik jest co najmniej o niebo lepszy.

Mam taki pomysł żeby kupić np. 20-50 jednakowych tłumików z QD i przygotować do nich wkład.

 

Wieczorem wrzucę zdjęcia prototypu i jakiś krótki filmik jak to sie sprawdza.

 

Tak, jest możliwa faktura VAT ;)

Link to post
Share on other sites

Nie da się zaprzeczyć że różnica jest znaczna, sądzę że można by nawet przeoczyć strzelca z większej odległości :)

 

Z tego słyszę i widzę to replika na Valkena /Polarstara (lub innym podobnym) nie ? Zastanawiam się jak by działała np GBBRze lub Daytonie/TNK.

 

Oraz inne pytanie i w sumie najważniejsze, jaka byłaby Cena ? :)

Link to post
Share on other sites

Mancraft :) dlatego reset jest tak głośny

H4 pokazał prawie 20db różnicy, czyli wedle mądrych ksiąg odczuwalnie prawie 4x ciszej.

 

Myślę że mówimy o ok 200zł brutto bo w tym będę musiał kupić dobrze centrujący się tłumik QD a to jest już ponad 100zł brutto, trzeba zabulić podatek dochodowy, VAT itd.

 

Powyższy prototyp będzie można obejrzeć na SNAFU Charlie ;)

Link to post
Share on other sites

Przechwytywanie.jpg

 

Przechwytywanie2.jpg

 

Przechwytywanie3.jpg

 

Widzę że część z Was chce wkładki do tłumików które już Macie, moja propozycja to poprostu pojedyncze baffle (pierwsze dwa zdjęcia), to starszy projekt i trochę gorszy bo ogranicza pojemność tłumika ale wtedy można będzie łatwiej dosztukować na długość.

 

Jeżeli Można prosić, chciałbym się zorientować jakie są najpopularniejsze średnice wewnętrzne, może to mógłby być po poprawkach standartowy produkt.

 

Tłumik w teście jest cały plastikowy, jeżeli ktoś chciałby konkretnie taki to możemy się dogadać na PW :icon_wink:

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Tak tłumik musi mieć tylko wlot i wylot.

 

I nie, patent wymyślił Nicola Tesla i proces zaczyna się na stożku który rozszczepia powietrze na wylocie, następnie trafia na tę okrągłą rynnę która je zawraca z powrotem ku górze. Część z powierza dostaje się pod rynnę dziurkami i odbija się z powrotem (bo nie ma dokąd się dalej rozprężyć i zderza z powietrzem wracającym z poprzedniej komory.

 

Chodzi o to że strzał trwa ułamek sekundy i żeby ciśnienie z lufy jak najdłużej pozostawało w tłumiku, stopniowo się rozprężając wyciągając proces w czasie i zmniejszając ciśnienie akustyczne.

Tutaj rycina z patentu Tesli:

Design-700x205.png

A tutaj 2 baffle jeden za drugim:

Przechwytywanie.jpg

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Ja porównywałem z KA i nuprolem, niedługo powinna się pojawić niezależna recenzja od Pulomana, jego tłumik z pewnymi zmianami wysyłam jutro :icon_wink:

 

20161004_143937.jpg

 

20161004_143947.jpg

 

20161004_143953.jpg

 

20161004_144003.jpg

 

Zamówiłem już tłumik QD który będzie modyfikowany, pochwale się na koniec tygodnia rezultatami :icon_smile:

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Tłumikiem się pobawiłem. Porównałem go do tłumika od Airsoft Engineering w wersji PRO (40x200) czyli ze sprężynami i przegrodami + dodane od siebie maty wygłuszające na każdą sprężynę (bardzo pomogło w wygłuszeniu).

 

Testowałem na replice VFC lufa 407mm prometheus z konwersją Protech MK2, ustawione na 56 PSI.

 

Zacznę od wad i zalet:

 

- Za małe otwory w środku (kulki potrafiły czasami zahaczyć) według mnie powinny być średnicy takiej, aby lufa wewnętrzna mogła w nie wejść :icon_smile:.

- Zwiększył się rozrzut kulek po nałożeniu tłumiku (40-50cm średnicy na odległości 57 metrów po nałożeniu) i zmniejszył się zasięg o 2 metry

 

+ Kurde bele cisza to taka, że można by w kościele strzelać

+ A na poważnie :icon_biggrin: bardzo dobre wyciszenie

+ Nie da się zorientować skąd ktoś strzela

+ Plastik jest dobrej jakości (dostał kilka razy kulką - zero pęknięć)

 

Dobra. Delikatnie podsumowane teraz opis. Dostałem tłumik z postu wyżej widoczny na zdjęciach.

Nałożenie tego małego pitolka na końcu poprawia znacznie wyciszenie :icon_smile:.

Testy wykonałem razem z moją dziewczyną, odbywały się na polnej drodze przy lesie z przeszkodami po drodze (krzaki, drzewka) strzelane było do drzewa oddalonego o 57 metrów.

 

Porównywałem samą jakość dźwięku na tym tłumiku od Chaota i tłumiku z moimi modyfikacjami oraz tłumiku z gąbką.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tłumik produkcji Chaota z nałożonym pitolkiem - ©

Tłumik z moimi modyfikacjami - (P)

Tłumik z gąbką oznaczeniami navy seals (jakiś no-name) - (G)

 

Na odległości 10 metrów:

© - Da się namierzyć namierzyć strzelca po 3-4 strzałach

(P) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca

(G) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca

 

Na odległości 20 metrów:

© - Da się namierzyć strzelca po około 6 strzałach

(P) - Po maksymalnie drugim strzale

(G) - Po pierwszym strzale można namierzyć strzelca

 

Na odległości 40 metrów:

© - Nie da się rozpoznać położenia strzelca po dźwięku, dźwięk rozchodzi się w gwizd.

(P) - Dźwięk przeradza się w pukanie. Położenie strzelca da radę rozpoznać po około 4-6 strzałach.

(G) - Po maksymalnie drugim strzale

 

Na odległości 55 metrów:

© - Dźwięku praktycznie nie słychać.

(P) - Bardzo trudno rozpoznać położenie strzelca po dźwięku. Dźwięk ma charakterystyczne pukanie.

(G) - Nie zostało sprawdzone.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podsumowując według mnie tłumik musi przejść jeszcze kilka poprawek:

- Problem z tym przejściem przez poszczególne komory kulki (wystarczy rozszerzyć miejsce przelotu kulki)

- W plastikowej wersji gwint strasznie szybko się zjeżdżał :icon_smile:

 

Ogólnie na 100% zaopatrzę się w delikatnie poprawiony środek do mojego tłumika :icon_smile:.

 

Strzelałem także nakładając tłumik od drugiej strony. Efekt? Na odległość do około 30 metrów (tutaj akurat nie sprawdziłem tej odległości, ale starałem się być pomiędzy 20, a 40 metrem) bardzo słabo, wręcz najgorzej z tych wszystkich. Ale im dalej tym lepiej od pozostałych dwóch :icon_smile:. Z odległości 55 metrów dźwięk rozchodził się w taki sposób, że nie było szansy rozpoznać czy ktoś strzela.

Link to post
Share on other sites

Już mam następną ofiarę na stole, niestety sekcja wykazała że zostaje mi tylko ~80mm miejsca na bebechy.

Muszę się mocno podrapać po głowie gdzie upchnąć te całe powietrze :icon_wink:

 

Niestety rozmiar przelotów jest tu bardzo ważny, może dałoby się ugrać z 0,5mm ale to chyba wszystko.

 

20161008_143242.jpg

 

20161008_143311.jpg

 

Co do rozrzutu, ja nie zaobserwowałem ale istotnie zmienia się punkt trafienia (chyba już pisałem), to tyczy również ostrych tłumików w tym układzie. Spadek FPS jest możliwy jeżeli powietrze wyprzedza kulkę (bo jest zawracane z powrotem) dlatego uważam że konieczna jest możliwość szybko założyć i zdjąć zależnie od sytuacji.

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...