Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

E&L seria M4


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mogę napisać że nie miałem do czynienia z ani jedną poprawnie wykonaną i poskładaną VFC :P Bo co znajomy kupił to crap, chujowe wykonanie albo przeklęta replika (w sensie krzywa pewnie). Nawet mój kałaszek VFC był... co najwyżej 6/10

A za to wszystkie E&L z jakimi miałem do czynienia były zajebiste.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, a Twój punkt widzenia, to punkt widzenia znajomego :D

Jakoś w necie nie ma krzty mowy o tym, aby z VFC były jakieś problemy - czasem występują problemy z fabrycznymi magami tj. nie podają, ale to wina maga a nie repliki. A tak... o emkach E&L opinie są podzielone, sporo ludzi je przeklina (serwisantów oraz ludzi w nich grzebiący), oraz wiele ludzi zachwala (casualowi gracze dla których nawet Specna czy Spartac są zajebiste)

Na AK się nie znam, ale z tego co wiem E&L robi je bardzo dobre.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wallop napisał:

No właśnie, a Twój punkt widzenia, to punkt widzenia znajomego :D

Jakoś w necie nie ma krzty mowy o tym, aby z VFC były jakieś problemy - czasem występują problemy z fabrycznymi magami tj. nie podają, ale to wina maga a nie repliki. A tak... o emkach E&L opinie są podzielone, sporo ludzi je przeklina (serwisantów oraz ludzi w nich grzebiący), oraz wiele ludzi zachwala (casualowi gracze dla których nawet Specna czy Spartac są zajebiste)

Na AK się nie znam, ale z tego co wiem E&L robi je bardzo dobre.

Sporo ludzi mówi źle o E&L. Hmm. Do tej pory to znalazłem na necie  dwóch. Moritz i ja. :) Chodziło o nie za pewne zamocowanie frontu. I to wszystko. A poza tym replika jest zajebista i strzela jak marzenie. A skoro Wysokiej klasy serwisant :) Nie potrafi jej ogarnąć. To może niech zainwestuje w 50 Spartaków i się podszkoli na nich. Zanim zacznie się wymądrzać.

Link to post
Share on other sites

Ogarnąć replikę da się bez problemu, tylko jest przy niej więcej roboty niż przy dobrej jakości, markowej replice z dobrze spasowanym i sztywnym korpusem :)

A sarkastyczną wzmiankę o wysokiej klasie serwisancie możesz sobie darować bo taka uszczypliwość jest naprawdę śmiesznie żałosna. Nie chcę wspominać o "wysokiej klasy", "renomowanych" serwisach w których robienie flathopa polega na sklejeniu dwóch kawałków krzywo dociętego silikonu lub odlaniu dystansera z kleju na gorąco :D Albo o takim jednym Panu z Rybnika, który chwali się wynikiem 470fps na M140 :D Lub o wielu crapach gdzie repliki po "renomowanych" serwisach trafiają do mnie. No kurde... aż dziwne :D

 

Rych - jedna rada, wyjdź poza to zaściankowe forum, a dowiesz się o wiele więcej.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Zaściankowe forum bo wystarczy wejść na pierwsze lepsze zagraniczne fora na których poziom wiedzy i merytorycznych wypowiedzi przewyższa tą polaczkową dziecinadę która tu się dzieje. Tutaj NIE DA się merytorycznie pogadać bo prawie każdy temat kończy się na takim poziomie jaki Ty właśnie prezentujesz tj. docinanie, dogryzanie, brak merytoryki i wypowiadanie się ot. Wyżej KnightMoritz trzymał się tematu i moje jak i jego wypowiedzi były związane z replikami tj. porównanie E&L do VFC i czegoś tam jeszcze, nie pamiętam - zajrzyj na poprzednią stronę lub nawet zerknij co wyżej było pisane. 

Nikogo nie obchodzi to co o mnie sądzisz. To ile postów mam tutaj napisane też jest mało istotne, a piszę tutaj po to by tłumaczyć ludziom aby nie kierowali się danymi sprzed 10 lat bo to forum zatrzymało się w tamtych czasach gdzie nie było połowy dostępnych części, a ludzie nie wiedzieli nic o kalibracji, osiowości, jakości amunicji, flathopach, sorbopadach, szczelności, fps'ach i max zasięg repliki 400fps to było 50m. Po dziś dzień czasem można zobaczyć wpis w stylu "chcesz mieć 500fps w aeg'u? Żaden tego nie wytrzyma, musisz wymienić wszystko" albo "100m zasięgu? NIEMOŻLIWE!" - to jest właśnie zaściankowość. Mówiąc ogólnie o forum, nie obrażam dosłownie nikogo. Podważam jedynie wartość tego forum i liczę się z tym, że mogę dostać za to bana. Poza tym - poczytaj moje wypowiedzi, 90% z nich to wypowiedzi merytoryczne i na temat replik. 10% to użeranie się z takimi typami jak Ty bo administracja śpi. Jesteś po prostu zwykłym trollem, a przy okazji rozrywką dla mnie :)

A co do hulajnogi... Z tego co wiem, hulajnoga nie posiada pedałów i napędzana jest siłą nóg poprzez odpychanie się od podłoża, więc jeśli ją posiadasz i używasz to co najwyżej jedynym pedałem byłbyś Ty.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

A to akurat można prosto wytłumaczyć. Po prostu wallop jest cudotwórcą. On zawsze do konwertera dorzuca 50 fps w gratisie :).

A tak na poważnie. Da się to zrobić. Chyba sam się chwaliłem kiedyś tutaj 500 fps w MUR NA sp140. Ale nie o to chodzi. Bo jak replika ma strzelać na codzień sezon ,dwa, trzy. To nie wolno tego robić. Bo prędzej czy później. A raczej prędzej. Pęknie Ci głowica tłoka, gumka. a potem polecą zębatki. Kolejność przypadkowa.

Po prostu nie wolno tak robić. Tym bardziej jak się jest "serwisantem".

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, KnightMoritz napisał:

Ale to ja zapytam :) skoro 470 fps na M140 to taki słaby wynik, to czemu każdy konwerter ms do fps podaje wartosci 140m/s = 459 fps? :P

Ponieważ korzysta ze starych, na dzień dzisiejszych kompletnie nieaktualnych danych.

 

7 godzin temu, Rych33 napisał:

A to akurat można prosto wytłumaczyć. Po prostu wallop jest cudotwórcą. On zawsze do konwertera dorzuca 50 fps w gratisie :)

 

Żeby podważyć to co napisałeś wystarczy wziąć dowolne KWA, wsadzic tam m130 i się zdziwić jak pokaże około 510fps. Praktycznie każdy egzemplarz. Wmasg względem zagranicznych for jest bardzo zacofany, głównie przez nasze limity, których w sumie nie ma. U nas chcesz zwiększyć zasięg to wrzucasz mocniejszego springa i się cieszysz. Za granicą, gdzie limity są bardzo restrykcyjne serwisanci kombinują jak wycisnąć dodatkowe metry z tych samych fpsów, dlatego też wymusza to kompletnie inne podejście niż u nas. 

 

I praktycznie każda poprawnie wykonana replika wytrzyma sporą moc, czego przykładem jest moja 7 letnia Cymka 028, która po dobrym serwisancie generuje mi 440fps na stockowych zębatkach i niebieskim tłoku shs.

Link to post
Share on other sites

Każdy konwerter bazuje na układzie SI gdzie 1m/s = 3,28fps. Układ SI to jedno, a to co podają producenci na opakowaniach to drugie. Nie ma żadnego przelicznika tego ile fps ma dać sprężyna, wyniki są zróżnicowane i zależne od konkretnej repliki, części, poskładania, amunicji czy nawet chronografu. Jeśli ktoś sądzi, że sprężyna 140 ma dawać 140m/s to jest po prostu mocno niedoinformowany. Knight, naprawdę masz znikome pojęcie co i jak, więc sądzę że z wielu innych replik także byłbyś zadowolony. Dlatego też od dawna nie sugeruję się opiniami wyczytanymi w internecie i o poradę wolę napisać do kogoś kto ma spore doświadczenie i przerobił setki replik. Ewentualnie później napisać do drugiego czy trzeciego serwisanta, który także zna się na rzeczy i powie konkret... A słuchnie się mitomanów, którzy na stock specnie zrobili 600fps... Szkoda gadać :) Do 500fps spokojnie można tuningować większość replik, ale im gorsza replika tym ciężej jest ją poprawnie poskładać. Uzyskanie szczelności to najtrudniejszy etap, przygotowanie samego gearboxa pod np m140 czy 150 to pikuś, ale nie obejdzie się bez wymiany części. Jednak uzyskanie idealnej kompresji i zrobienie w/w 510fps na SP130 wymaga wprawy, a repliki KWA są w stocku bardzo dobre i takie wyniki mają na wejściu. Dlatego te 510fps na SP130 to taka przyjęta norma dla tej sprężyny, ale też żadna konieczność bo repliki z krótkimi lufami będą mieć tych fps mniej. Potem jeszcze kalibracja i inne pierdolamento. Szkoda mojego czasu na ponowne tłumaczenia podstaw.

Link to post
Share on other sites

Wiesz.... Chyba nie żart. Zerknij na wcześniejsze posty i to jak uszkodzony został tłok, który zamontował. Stąd też taki hejt na SHS'a, że zły... A koleś będzie mi wmawiać, że potrafi zrobić korektę AOE... Tyle dobrego, że on nie zachowuje się jak dziecko i pisze normalnie, a Rych... Kurde, wyszczekany w necie :D

Link to post
Share on other sites

I ja to doskonale rozumiem. Doceniam, że są ludzie, którzy wolą zająć fajnym, rozwijającym hobby, a nie chlać piwsko i imprezować. Każdy od czegoś zaczyna, uczy się na błędach swoich, cudzych, uczy się z takich stron jak wmasg, uczy się od z yt, od innych ludzi itp. Nikt nie mówi, że musisz wszystko wiedzieć. Ja dzielę się tym co ja wiem, ale dużo rzeczy też się dowiaduję. W sumie każdy dzień przynosi coś nowego, nowe doświadczenia i niekoniecznie związane z airsoftem - mówię ogólnie bo taki schemat życia dt każdej jego dziedziny. Z serwisem jest jak z innymi rzeczami, popełniasz błąd, wprowadzasz jakieś zmiany i tym samym robisz krok na przód. A jak ktoś rzeczowy i obyty Ci doradzi to robisz dwa kroki. Dziś dowiedziałeś się, że korekta AOE jest bardzo istotna, a ja utwierdziłem się w przekonaniu, że z idiotami nie ma co gadać, można się jedynie z nich pośmiać. Widzisz Ty potrafisz normalnie pogadać i nie widzę problemu aby powiedzieć Ci to i owo o replikach, ale jak ktoś jest chamskim przydupasem wojującym w internecie... Szkoda strzępić ryja na tłumaczenia, lepiej podzielić się swoim humorem z innymi i pośmiać się z takiej osoby w grupie. A te wartościowe słowa, swoją wiedzę i doświadczenie zostawić dla osób, które coś z tego wyciągną i poprawią osiągi swoich replik. Jak ktoś docenia poświęcony czas i jego replika zaczyna lepiej działać to mnie to zasila i cieszę się razem z nim ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pewnie chodzi Ci o tą replikę ? https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-elar-ma1-platinum-version-1152209796.html

Ja powiem że warto. Bo ta replika jak się pokazała to kosztowała chyba ponad 1200 zł. Więc cena super. Ja co prawda mam ELAR MUR i mam o niej jak najlepsze zdanie. Ale wiem że jest tu jeden kolega który kupił jakieś pół roku temu dokładnie tą co podałeś. I był nią zachwycony. Nawet chyba pierwsze parę dni to spał z nią :) Może się odezwie i podzieli wrażeniami. 

Link to post
Share on other sites

E&L to ryzyku. Pełno baboli, często widoczny brak wykończenia, dużo krzywych egzemplarzy, krzywe szyny, słabe spasowania, środek do wymiany tak czy siak i ten selektor... Miałem dwie i dwie wróciły.

Tak jak wyżej. EA zdecydowanie lepszy wybór. Seria lone star bez cerakoty to kingarms na licencji lonestara. 

Jeśli się pójdzie do sklepu i wybierze tą konkretną replikę e&L to można brać, a tak to nie ma się co bawić, chyba, że ktoś ma mocne nerwy :)

 

Link to post
Share on other sites

No bez paniki panowie. " Pełno baboli, często widoczny brak wykończenia, dużo krzywych egzemplarzy, krzywe szyny, słabe spasowania, środek do wymiany tak czy siak i ten selektor. Miałem dwie i dwie wróciły." No jak miałeś dwie i zwróciłeś że się tak wyrażę. To miałeś jakąś styczność z tymi replikami. I Twoje zdanie ludzie którzy stoją przed wyborem repliki będą brali pod uwagę. Mówimy o replikach tak zwanej 1-wszej klasy. Co też jest pojęciem kiedyś tam ustalonym na jakiejś tam podstawie, kryteriach itd. Co nie ma nic wspólnego z teraźniejszością dzisiaj. No bo dzisiaj  tak właściwie kupując swoją wymarzoną replikę jest zawsze tak samo. Kupisz coś lepszego niby pierwszej klasy. I masz babole. I nie ważne czy to się nazywa E&L, KWA, ICS, VFC, G&G, G&P,  KRYTAC czy srajtak. Po prostu tak jest. Dlatego właśnie najlepiej  przy wyborze repliki kierować się prawdziwymi opiniami z forum. Np. Jak w dziale Problemy na temat jakiejś repliki jest 200 zapytań. A na temat innej jest dziesięć. To chyba wiadomo z jaką są większe problemy. Bo jak zaczniesz czytać opinie. To każda inna i różna od poprzedniej. Jeden miał takie problemy z daną repliką. Inny nie miał żadnych.  Alien 3294  łapiesz ?

A jak chodzi o tą EM-ke E&L. To katowałem ją i katuję dalej sprężynami 150 - 170, bo chciałem ją zabić. Jest po pięciu strzelankach i nadal ma się dobrze. No i w mojej replice akurat nie ma " Pełno baboli, często widoczny brak wykończenia, dużo krzywych egzemplarzy, krzywe szyny, słabe spasowania. "

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...