Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lekka replika do rozbudowy


Recommended Posts

Witam wszystkich. Z racji tego że jest to mój 1. post chciałbym wszystkich powitać. Jestem praktykującym paintballowcem, Ale po ostatnim AEGIS postanowiłem zakupić replikę. Myślałem o gazówkach ( bo bliższa koszula ciału) ale to za duża kasa jak na początek. Mam już jakieś oczekiwania co do repliki. Musi być lekka (po 30 tym kilometrze marszu nawet sznurówki wydają się ciężkie) Nie może to być kałach ( brak szyny ris i mam złe skojarzenia). Może być plastikowa. Nadająca się do tunningu. Jeśli nie będzie zbyt długa to też fajnie, choć CQB na razie mnie nie interesuje, Myślę o dużych milsimach. Oczywiście im tańsza tym lepsza ale bez przesady. Na początku myślałem o Cm.515 Ale po przeczytaniu kilku postów z bólem serca odłożyłem. Podobno zamknięta droga do rozbudowy. I dlatego tu jestem i proszę o poradę.

Link to post
Share on other sites

G36. Znajdziesz na pewno wersję z risami. W większości z tworzywa, dzięki czemu dość lekka. W środku V3 z potencjałem na solidny tuning. Do tego adapter na magi emkowe (bo te do G36 są niewygodne w przenoszeniu) i jazda. Poczytaj tylko o polecanych producentach i konkretnych modelach. Dawno temu biegałem z G36C od JG, i miło ją wspominam, ale od tego czasu sporo mogło się pozmieniać.

Link to post
Share on other sites

Czyli G 36 tylko od jakiego producenta? rzeczywiście jest tego trochę . Z racjonalnego punktu widzenia AUG prezentuje się dobrze przede wszystkim przemawia ta długa lufa ale zdaje się waga już nie ta i nie wiem na ile jest to replika popularna. Co z modyfikacjami i dopasowaniem magazynków?

Link to post
Share on other sites

Trochę łatwiej o większe FPS na dłuższej lufie. Ale nie jest to duża różnica. Celność trochę lepsza, ale to nie są duże różnice. Znacznie bardziej wolę, trochę krótszą lufę, a większą manewrowość.

 

G36c jest fajne, kiedyś miałem jako boczną na pasku, ale jakbym miał wybierać to AUG wypada lepiej. Zwłaszcza krótki AUG, który miał lufę ok 36cm jest bardzo wygodny. Chwilę się nim bawiłem i gdyby nie to, że musiałbym dokupić pakiet nowych magazynków to pewnie bym kupił.

 

Masz szeroki temat o AUG. Ja miałem TM i JG. Obecnie brałbym chyba tego od GFC... tuning jest w miarę prosty. Główną wadą była w nich mała ilość miejsca na baterię... ale to było w czasach gdy chyba nikt nie latał z lipo (2008 r.).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nieee, jestem karłem ;( 178cm, ale gietę dobrze pamiętam. Była jako boczniak na pasku, później w dorobionej kaburze na boku. Potrzebowałem sporej siły ognia na bliskie dystanse (główną był bodajże mb01 po tuningu).

 

Może nie było to wygodne (jak na dzisiejsze standardy), ale dawało dużo frajdy, zwłaszcza gdy przeciwnik myślał, że najlepszym sposobem na zabicie snajpera jest szarża w kilka osób.

 

Duża siła ognia rekompensuje trudy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nieee, jestem karłem ;( 178cm, ale gietę dobrze pamiętam. Była jako boczniak na pasku, później w dorobionej kaburze na boku. Potrzebowałem sporej siły ognia na bliskie dystanse (główną był bodajże mb01 po tuningu).

 

Może nie było to wygodne (jak na dzisiejsze standardy), ale dawało dużo frajdy, zwłaszcza gdy przeciwnik myślał, że najlepszym sposobem na zabicie snajpera jest szarża w kilka osób.

 

Duża siła ognia rekompensuje trudy.

Ja mam 170 i nie wyobrażam sobie przypięcia tego do uda w sposób, który pozwalałby się chociaż schylić, a co dopiero położyć ze snajpą :D

Link to post
Share on other sites

AUG super, nawet z długą lufą 509 mm jest mi z nim bardzo wygodnie. Wagi nie czuć bo znaczna jej część jest w kolbie. Serwis nawet w polu to bajka. Części gb są standardowe. Trochę trudniej o jakieś dodatkowe szyny czy pakiety konwersyjne. Części składowe body to też raczej problem (piny, sprężynki, itp). Z miejscem na baterie nie ma tragedii, szczególnie po wymianie "płytki dociskowej", ale jeśli chcesz pchać LiPo 11.1V 2200 + mosfet to tylko na zewnętrznej ładownicy. Delikatny tuning spoko, ale od granicy sprężyn 130 - 140 zaczyna się horror serwisanta. Szkielet jest bardzo słabo osadzony w body i na mocniejszych sprężynach pląsa sobie radośnie przy każdym strzale, doprowadzając do kosmicznych skoków fps. Mowa tutaj o replice od GFC.

Link to post
Share on other sites

AUG super, nawet z długą lufą 509 mm jest mi z nim bardzo wygodnie. Wagi nie czuć bo znaczna jej część jest w kolbie. Serwis nawet w polu to bajka. Części gb są standardowe. Trochę trudniej o jakieś dodatkowe szyny czy pakiety konwersyjne. Części składowe body to też raczej problem (piny, sprężynki, itp). Z miejscem na baterie nie ma tragedii, szczególnie po wymianie "płytki dociskowej", ale jeśli chcesz pchać LiPo 11.1V 2200 + mosfet to tylko na zewnętrznej ładownicy. Delikatny tuning spoko, ale od granicy sprężyn 130 - 140 zaczyna się horror serwisanta. Szkielet jest bardzo słabo osadzony w body i na mocniejszych sprężynach pląsa sobie radośnie przy każdym strzale, doprowadzając do kosmicznych skoków fps. Mowa tutaj o replice od GFC.

 

P90 posiada wszystkie zalety auga i żadnych wad :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Mam AUGa w wersji długiej i prawie 3,7kg robi swoje. Miałem okazję kupić krótszą lufę ale coś mnie tknęło i zważyłem moją lufę- okolice 700g więc wymiana na krótszą za wiele by nie odchudziła sprzętu (o to mi głównie chodziło) natomiast w cqb spokojnie dawał radę. I właśnie z powodu wagi poszedłem w trochę tuningowane MP5. Chociaż eMki Specny ważą poniżej 3kg (osobiście nie posiadam, patrzyłem tylko na dane techniczne i przez chwilę miałem w łapach od kolegów z teamu).

Ale w kwestii wyważenia AUGu jest naprawdę świetny- można walić jedną ręką jak z pistoletu.

Link to post
Share on other sites

Jak w AUGu padnie korpus GB to łatwo dostaniesz a przy P90 będzie problem więc z tuningiem mocowym ostrożnie.

Jeśli to nie musi być replika istniejącej broni to jest jeszcze do wyboru UAR. Jest lekki, manewrowy, standardowe części, lufa 410mm i na magazynki do M4.

Link to post
Share on other sites

o rany tyle możliwości a do tego jeszcze różni producenci. Ciekawe jak upgreaduje się ten UAR. Czy zaakceptuje sprezynę 130 bo za darmo oferuja wymianę na 120. Czy to granica jego możliwości?

 

Khem khem

A

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a takie z forum: Mam na sprzedaż replikę G36 od JG w wersji K najdłuższej. Replika w stanie BDB bez żadnych uszkodzeń ma niecały rok, w pełni sprawna. W replice została wymieniona sprężyna, tłok oraz gumka hop-up dzięki czemu generuje teraz stabilne 436fps, ma bardzo dobrą powtarzalność i skupienie dzięki miedzy innymi długiej lufie. Do repliki dodaje magazynek hi-cap baterie oraz ładowarkę.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...