Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G vs E&L vs LCT


Recommended Posts

Dlatego dodałem go do porównania ;) trochę namieszaliście mi w głowie, ale wychodzi na to, że nie ma żadnych konkretów do wskazania które przemawiałyby za tym, że LCT jest o półkę wyżej niż E&L.

E&L kusi bardzo systemem łatwej wymiany sprężyny i ceną o 300 zł niższą. W tej cenie mam początkowy serwis, wymianę tłoka, gumki i jeszcze zostanie.

 

Szkoda, że LCT nie ma takiego obszernego opisu na GF jak w przypadku replik E&L.

 

Wybór bardzo ciężki dla kogoś takiego jak ja, komu nie zależy na rodzaju oksydy czy super spasowaniu :P wydaje mi się, że większość osób które chwalą LCT, na pierwszym miejscu wychwalają tylko jakość wykonania zewnętrznego.

Mi zależy głównie na stockowych częściach aby móc dobrze się bawić bezawaryjną pracą repliki przez długi czas.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dlatego dodałem go do porównania :icon_wink: trochę namieszaliście mi w głowie, ale wychodzi na to, że nie ma żadnych konkretów do wskazania które przemawiałyby za tym, że LCT jest o półkę wyżej niż E&L.

E&L kusi bardzo systemem łatwej wymiany sprężyny i ceną o 300 zł niższą. W tej cenie mam początkowy serwis, wymianę tłoka, gumki i jeszcze zostanie.

 

Szkoda, że LCT nie ma takiego obszernego opisu na GF jak w przypadku replik E&L.

 

Wybór bardzo ciężki dla kogoś takiego jak ja, komu nie zależy na rodzaju oksydy czy super spasowaniu :icon_razz: wydaje mi się, że większość osób które chwalą LCT, na pierwszym miejscu wychwalają tylko jakość wykonania zewnętrznego.

Mi zależy głównie na stockowych częściach aby móc dobrze się bawić bezawaryjną pracą repliki przez długi czas.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Naprawdę w zadziwiający sposób doszedłeś do powyższych wniosków. Najważniejsze co powinieneś wiedzieć, w punktach:

1) poprawianie zewnętrznego wyglądu repliki jest trudne, kosztowne i w ostatecznym rozrachunku mało opłacalne. w tej kategorii można również umieścić takie kwestie jak spasowanie i osiowość, również bardzo istotne. Dlatego jeśli możesz finansowo sobie na to pozwolić to kupujesz ładniej i lepiej wykonaną replikę.No chyba, że budżet Ci na to nie pozwala- wtedy szukasz replik z niższej półki i zaczynasz kombinować, co jest dla Ciebie bardziej i mniej istotne w interesującym Cię produkcie.

2) cena regularna E&L jest na Gunfire mocno zawyżona. Repliki AK tej firmy były do dostania na Weapon 7.62 za równowartość około 800 zł wraz z przesyłką. I taka jest ich realna wartość.

3) E&L to replika chińska. Owszem, dość ładnie wykonana, ale nadal to chińczyk ze wszystkimi przypadłościami trapiącymi takie repliki, wynikającymi przede wszystkim z losowej albo i żadnej kontroli jakości.

4) Strach o to, że stockowa replika nagle przestanie strzelać prędzej powinien dotyczyć E&L, a nie LCT. Poza tym w razie czego masz gwarancję, którą oba produkty są objęte więc obawa o to, że replika szybko będzie niesprawna nie powinna odgrywać istotniejszej roli w wyborze, który podejmiesz.

5) System szybkiej wymiany sprężyny w polskich warunkach airsoftowych znajduje się na szarym końcu cech, które powinna posiadać replika.

6) Opis repliki na stronie internetowej sklepu to pustosłowie- nie powinno się do tego przywiązywać większej uwagi.

Mam nadzieję, że wyklarowałem Ci najważniejsze rzeczy i już nie masz mętliku w głowie.

Link to post
Share on other sites

Bruce dziękuję za konkretny komentarz :) właśnie takich tu brakuje.

 

Gdziekolwiek nie zapytać to każdy potrafi napisać tylko "bierz LCT", "LCT>E&L", "LCT ma krzywa muszke", "bierz E&L mój ma 10lat i zero awarii" itd...zero konstruktywnych postów i konkretnych powodów dla których miałoby się wybrać daną replikę, stąd później takie wachania przed osobami które stoją przed wyborem repliki. A że są to repliki w cenie prawie minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, to jest już się nad czym rozwodzić.

 

Czy jest ktoś w stanie wskazać mi link do informacji na podstawie których będę mógł wyciągnąć info o wykorzystanych do budowy częściach wewnętrznych? Tak aby móc sobie porównać podzespoły tj. lufa, zębatki, tłok itd.

Bo jeżeli części wewnętrzne stoją na podobnym poziomie i mają podobną wytrzymałość to wtedy należy się rozwodzić nad tym czy chce się zapłacić za jakość wykonania ogółu.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Tak jak w temacie, poszukuję repliki z rodziny AK, która długo pociągnie na stocku. Główne przeznaczenie to las - to będzie typowy szturmiak.

Uprzedzając wszelkie wiadomości prywatne - nie interesują mnie repliki używane bo zakup jest planowany na początek marca, no chyba, że w tym czasie sprzedający okaże mi dowód na zakup sprzed tygodnia i foto z wszystkimi plombami.

 

Z serwisowych wymian przy kupnie biorę pod uwagę wymianę gumki i ewentualnie tłoka jeśli ktoś wskaże dobry tego powód. Dlatego chciałbym aby replika miała dobre wnętrze GB i całkiem dobrą lufę(wymiana w późniejszym czasie). Czynniki zewnętrzne nie mają jakiegoś większego wpływu na wybór repliki, bo z tego co się orientuję wszystkie są stalowe?

 

G&G - https://gunfire.pl/product-pol-1152213402-Replika-karabinka-RK74-E.html na plus przemawia tu fabrycznie zamontowany mosfet, silnik i możliwość zmiany trybu ognia single-auto-semi

 

E&L - https://gunfire.pl/product-pol-1152202735-Replika-karabinka-ELS-74-MN-Gen-2.html ogólnie gen.2; plusem jest system łatwiej wymiany sprężyny

 

LCT - https://gunfire.pl/product-pol-1152212456-Replika-karabinka-STK-74.html ciężko mi wskazać jakiś konkretny plus jedynie to, że większość chwali LCT ponad E&L

 

Prosiłbym o jakieś konkrety przemawiające za daną repliką(serią) od danego producenta.

Lct, gdyż jest ono po prostu lepiej wykonane zewnętrznie jak i wewnętrznie

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Trochę nie na temat ale pozwolę sobie wtrąć ze zwykłej życzliwości albowiem zwróciłeś uwagę na to ile podany przez Ciebie model (http://www.lctairsof...13&kid=10,56,57) tak na prawdę waży :icon_biggrin:? Dodajmy do tego wagę montażu,koli i wyjdzie z 4,3kg a to w szturmówce może trochę dawać we znaki (w dodatku długie stalowe AK lubią lecieć na łeb) zwłaszcza że pisałeś że wcześniej miałeś AKS74u. Taka tylko mała uwaga :icon_wink:

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Mam 2 LCT. Kumpel ma kilka LCT i jednego E&L.

 

AK 105 LCT - starszy model na 6 mm łożyskach. Wymieniona guma, lufa, dysza, i prowadnica sprężyny, bo wtedy dawali plastikow oraz downgrade do 350 fps. Wystrzelone kilkadziesiąt tysięcy kulek w ciągu 2 lat - głównie na full auto. Zero awarii

 

AK 74M LCT - nowszy model na 9 mm łożyskach z metalową prowadnicą. Wymieniłem tylko gumę, lufę i komorę z czego to ostatnie nie było w, ogóle potrzebne. Stabilne 420 fps po wyjęciu z pudła. Używam od pól roku i również nic się nie dzieje

Jeżeli chodzi o LCT kumpla to też nie pamiętam by były jakieś problemy. W E&L 2 gen. wystąpił nagły spadek szczelności o jakieś 50 fps. Nie pamiętam co dokładnie było, chyba oring. Oksyda mi się bardziej podoba na LCT.

Link to post
Share on other sites

Łożyska 9 milimetrów, metalowa prowadnica i nagle znikła poyrzeba wymiay na starcie prowadnicy. Dziś wymienił bym tylko lufę i gumkę, ewentualnie sprężyna 130.

 

 

Lct. Poniższe repliki mają 5 lat, niektóre 4.

 

Akms - 460 fps zero problemów

Ak74- 440 fps zero problemów

Aksu - 440 fps tu złamała się sprężyna w środku która zablokowała zębatki, więc jedna usterka.

Rpk- 470 4 lata zero problemów

Wałek 460 - 5 lat zero problemów

 

Nigdzie krzywej muszki, luzów, problemów z nieszczelnością, selektorem. Mogę jeszcze wypisać dokładnie historię 4 kolejnych replik kolegów, ale nie było tam żadnego problemu. Jedyne co poszło w jednym 74, to przy upadku na betonie i dosłownie zarycie replika w beton złamała się cześć podstawy muszki a dokładnie gwint trzymający tłumik. Repliki są używane co weekend, włącznie z milsimami.

 

E&L mieliśmy w ekipie 5. Pierwszy pre order i on działał świetnie, a jeśli kogoś interesuje dlaczego zapraszam na prv, jaki tam przekręt był. Następny z pierwszego transportu, totalna porażka i nigdy ale to nigdy nie strzelał tak jak powinien. Dwa obecne są najnowsze ale tu musieliśmy całe środki w gb wymieniać. Ogólnie nie polecam.

 

Ps. Obecnie czekamy na dostawę LCT do gf, która ma być niebawem, chłopaki biorą kolejne repliki. Z ciekawostek przy obecnym kursie rubla replika w Rosji wychodzi od 950 zł za aksu po 1200 za RPK, tylko czy wyślą

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ludzie psioczą, a prawda jest taka, że każda repliak może przyjść lepsza i gorsza - nie ma tu żadnej zasady.

Do porównania - 2 E&L - oby dwa otwarte przy kurierze, bo sklep na G lubi wysyłać te gorsze wersje.

W oby dwóch wymienione tłoki z głowicami i gumki - mój śmiga 3 rok na 480 fps, od kumpla 2 na stabilnych 470.

 

O oby dwa są zarąbiście poskładane i spasowane.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
Godzinę temu, szeryf-mib napisał:

niewiem poco jest to forum jak nikt nie chce pomoc tylko bk sobie kreci.Gratuluje wymadrzania sie na temat niezwiazany z moja prozba.

Jak tak dalej będziesz pisał to są dwie opcje. Pierwsza to nie dostaniesz odpowiedzi bo dlaczego ktoś ma chcieć pomóc komuś kto nawet nie chce przyłożyć się do napisania posta i poszukania informacji samodzielnie. Druga to tymczasowy ban. Ewentualnie jedno i drugie razem ;) Wpierw poczytaj, na forum jest dużo informacji i wystarczy tylko po nie sięgnąć. Tym bardziej, że nie jesteś pierwszą osobą z takim pytaniem.  Dostałeś link do tematu, więc zamiast dyskutować to go przeczytaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...