Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skradziono Mauser 98k (Tanaka)


Recommended Posts

Jak w temacie - dziś kumplowi z samochodu skradziono mojego w/w Mausa(w tym czasie po budynkach biegałem z MP 40). Charakterystyczne dla niego były podstawy do Turm Schwenkmontage - montaż wieżowy uchylny do zeiss`owskiej optyki, na kolbie (olejowana na ciemny orzech) po wewnętrznej stronie wyryte KOWALGD/SEPP, a na na komorze zamka i stopce ST 747.

proszę obserwować różne portale, udostępniać ogłoszenie i w razie czego zgłosić władzom "handlarzynę".

 

DLA OSOBY WSKAZUJĄCEJ ZŁODZIEJA NAGRODA 500 PLN.

Link to post
Share on other sites

To była lokalna impreza? Pytam, bo nie wiem czy w Bydgoszczu też ogłaszać.

 

tak, ale nie ma na to reguły - młot udarowy kumpla został znaleziony pod Łodzią, a skradziono ją w Grodziu - kupujący oddał do serwisu Makity, a po numerach ogarnięto temat

Link to post
Share on other sites

No szczyt bezczelności... Współczuję, to jak dziecko stracić :)

To duża imprez była? Może uda Ci się dostać listę uczestników od organizatora , jeżeli takowa w ogóle była.

A jeżeli chodzi o sprzedaż to obstawiam że będzie puszczał za granicą, u nas to byłby "strzał w kolano". Ale sprawdzać trzeba tak czy siak. Swoją drogą, nigdy jakoś szczególnie nie pilnowałem auta i szpeju na naszych imprezach, widzę jednak jak bardzo można się przejechać... To przykre że nawet w naszym dosyć skromnym środowisku znajdą się takie mendy

Link to post
Share on other sites

No szczyt bezczelności... Współczuję, to jak dziecko stracić :icon_smile:

To duża imprez była? Może uda Ci się dostać listę uczestników od organizatora , jeżeli takowa w ogóle była.

A jeżeli chodzi o sprzedaż to obstawiam że będzie puszczał za granicą, u nas to byłby "strzał w kolano". Ale sprawdzać trzeba tak czy siak. Swoją drogą, nigdy jakoś szczególnie nie pilnowałem auta i szpeju na naszych imprezach, widzę jednak jak bardzo można się przejechać... To przykre że nawet w naszym dosyć skromnym środowisku znajdą się takie mendy

 

NIESTETY! Jeżeli chodzi o środowisko ASG to pierwsza kradzież, która mi się trafiła, ale konkretna. W rekonstrukcyjnym świecie było tego jednak duuużo więcej. Impreza była lokalną jebanką, na której z racji dużej ilości budynków Mausa zostawiłem w aucie, by MP`iszem szaleć po pomieszczeniach. niestety na obecną chwilę do reko światka mam starego Boyi`a z pękniętą kolbą(chyba, że komuś zalega drewniana kopia, jak wymieniał na orgo)...

Link to post
Share on other sites

1. Czy z auta zniknęło jeszcze coś innego?

2. Czy auto się jakoś wyróżniało luksusem na tle innych (np. dobry Merc, a reszta to stare Golfy)?

3. Czy inne auta również zostały obrobione?

Jeżeli odpowiedzi na te pytania brzmią "nie" to uważam, że to wewnętrzna robota kogoś ze środowiska - jeden z uczestników brał w tym udział (dał cynk lub też osobiście się włamywał). Podejrzane byłoby jeżeli spośród np. 20 aut obrobiono akurat to z wartościową repliką i tylko to skradziono. Szczęśliwy traf przy wyborze celu? Nie sądzę.

Edytuj: słabo siedzę na zagranicznych forach czy portalach aukcyjnych. Dajcie jakieś linki co warto obserwować za granicą - polskie sobie znajdę. Mam trochę czasu więc mogę co godzinkę czy dwie sprawdzać.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

1. Czy z auta zniknęło jeszcze coś innego?

2. Czy auto się jakoś wyróżniało luksusem na tle innych (np. dobry Merc, a reszta to stare Golfy)?

3. Czy inne auta również zostały obrobione?

Jeżeli odpowiedzi na te pytania brzmią "nie" to uważam, że to wewnętrzna robota kogoś ze środowiska - jeden z uczestników brał w tym udział (dał cynk lub też osobiście się włamywał). Podejrzane byłoby jeżeli spośród np. 20 aut obrobiono akurat to z wartościową repliką i tylko to skradziono. Szczęśliwy traf przy wyborze celu? Nie sądzę.

Edytuj: słabo siedzę na zagranicznych forach czy portalach aukcyjnych. Dajcie jakieś linki co warto obserwować za granicą - polskie sobie znajdę. Mam trochę czasu więc mogę co godzinkę czy dwie sprawdzać.

 

Jak pisałem w pierwszym poście mój Maus jest firmy Tanaka na gaz z zamocowanymi bazami do montażu Turm Schwenkmontage (zdjęcie poniżej) - na szczęście do ASG nie stosuję optyki, bo to wstyd na tak małe odległości biegać z fają, więc Zeiss Zielvier została z montażem w chacie. Koledze z auta zniknął laptop i nawigacja. inne fury nie zostały opędzlowane, bo prawdopodobnie złodziej zadowolił się łupem z jednego wozu, lub został spłoszony. Auto to Cytryna "Berlin" ośmioletnie.

s-l1600.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...