Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 900 PLN


Recommended Posts

Czołem!

 

Poszukuję repliki do około 650 PLN. Wymagania? Replika przeznaczona będzie do rozgrywek leśnych na średnim i długim dystansie. Chciałbym też, żeby była w miarę porządnie wykonana oraz żeby części wewnętrzne pozwalały na tuning (jeśli będzie to konieczne) do około 420 FPS. Ostatni mój wymóg jest taki, żeby nie była to replika oklepana, z którą biega 90% społeczeństwa typu CYMA.028.

 

Mam tutaj kilka swoich typów. Co o nich myślicie? Czy może w tym budżecie doradzicie coś innego?

 

1. CM16 Raider od firmy G&G. W stocku ma 330 FPS, więc musiałbym wsadzić mocniejszą sprężynę. Kosztuje około 597 PLN.

2. XR-5 FG-1508 od firmy CSI. W stocku 380 FPS. Wygląd bardzo fajny, ale nie znalazłem o niej informacji. Kosztuje około 608 PLN.

3. M4 (CA4 DELTA 10) od firmy Classic Army. W stocku 330 FPS. Ma wbudowany MOSFET i lufę 6.03. Kosztuje około 607 PLN.

 

Na razie te trzy sztuki przypadły mi do gustu. Co o nich sądzicie? Czy w tym budżecie polecicie coś innego?

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam, Dominik.

Link to post
Share on other sites

XR-5 kosztuje aktualnie trochę mniej:

https://gunfire.pl/p...1508-Biala.html

 

I chyba tylko ta replika w tych realiach cenowych spełnia wymóg:

 

No i 380 fpsów a 420 to różnica nie warta grzebania w replice zanim nie będzie takiej potrzeby.

 

Wiesz, nie do końca chodziło mi z tym oklepaniem o to, że to M4 czy MP5, tylko bardziej o firmy tych replik :icon_smile:

Edited by dominikpiekacz
Link to post
Share on other sites

Dominik ale Classic Army, G&G to "oklepane" marki. A CSI hmm ciężko ocenić bo w naszych sklepach do kupienia jest tylko chyba ten wynalazek XR-5 ;)

 

Więc nadal XR-5 jedynie spełnia Twój dodatkowy warunek ;)

Link to post
Share on other sites

Dominik ale Classic Army, G&G to "oklepane" marki. A CSI hmm ciężko ocenić bo w naszych sklepach do kupienia jest tylko chyba ten wynalazek XR-5 :icon_wink:

 

Więc nadal XR-5 jedynie spełnia Twój dodatkowy warunek :icon_wink:

 

Kurcze, może faktycznie niepotrzebnie to pisałem. Zapomnijmy o tym. Chciałbym porządną replikę do lasu i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli XR-5 jest zbudowany na klasycznym układzie gearboxa v.2 (a ponoć jest) to masz zwykłego AEGa patrząc od strony "konstrukcyjnej". Czyli zero problemów z przeróbkami i tuningiem związanymi z pracą GB. Lufy tez standardowe. O mocy już pisałem, jeżeli replika jest wykonana na średnim poziomie jakościowym to te 380 fpsów spokojnie Ci wystarczy do lasu. Jak gdzieś w tyle głowy chodzi Ci bycie ciut innym od reszty to bierz i za jakiś rok napisz jak się sprawuje ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli XR-5 jest zbudowany na klasycznym układzie gearboxa v.2 (a ponoć jest) to masz zwykłego AEGa patrząc od strony "konstrukcyjnej". Czyli zero problemów z przeróbkami i tuningiem związanymi z pracą GB. Lufy tez standardowe. O mocy już pisałem, jeżeli replika jest wykonana na średnim poziomie jakościowym to te 380 fpsów spokojnie Ci wystarczy do lasu. Jak gdzieś w tyle głowy chodzi Ci bycie ciut innym od reszty to bierz i za jakiś rok napisz jak się sprawuje :icon_wink:

 

Jeszcze przemyślę, ale jeśli padnie na XR-5 to na pewno podzielę się swoją opinią. A co myślisz o tej M4 od Classic Army? Ma wbudowany MOSFET. Podobno bebechy na dobrym poziomie, pozwalające na wymianę sprężyny dającej 420 FPS bez większej ingerencji w pozostałe części wewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

Ehhh...

 

Ostatni mój wymóg jest taki, żeby nie była to replika oklepana, z którą biega 90% społeczeństwa typu CYMA.028.

 

90% "społeczeństwa" biegało z 028 może 15 lat temu. Przejdź się na dowolną strzelankę - 80% ludzi ma jakąś replikę emki, a cm028 to ma może "jeden lub dwóch co niedawno zaczęło". Tak to wygląda z obserwacji, więc zwrócenie uwagi, iż "nieoklepana replika" i "emka" się wzajemnie wykluczają nie jest uszczypliwe.

Link to post
Share on other sites

UAR w stocku strzela, bez rewelacji ale tragedii nie ma, mój ma ~350 fps kupiony z taiwanguna, wygodny, nie trzeszczy. Używałem tylko w CQB więc ciężko mi określić jak sobie poradzi w lesie i czy zasięgu starczy. Dużo o nim jest w specjalnym temacie na forum.

Link to post
Share on other sites

To jest replika jakiejś broni z gry czy filmu sci-fi?

 

Pamiętaj że do takiej repliki potrzebny będzie odpowiedni strój:

 

master-chief1-640x533.jpg

 

fett.jpg

 

A tak serio, abstrahując od wyglądu, to do mnie nie przemawiają plastikowe eMki, ale ta jest trochę grubsza to może...

Link to post
Share on other sites

Te XR-5 wykonane są bardzo średnio - kolega kupił. W rękach jak zabaweczka, trzeszczy, lekka jak piórko i caly czas mialem wrażenie, że mi się połamie. prowadnica kolby odpadnie jako pierwsza, razem z całą kolbą oczywiście. G36 JG czy Cymy zdecydowanie lepszej klasy wykonanie.

 

 

 

Khemmmm.

A

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Te XR-5 wykonane są bardzo średnio - kolega kupił. W rękach jak zabaweczka, trzeszczy, lekka jak piórko i caly czas mialem wrażenie, że mi się połamie. prowadnica kolby odpadnie jako pierwsza, razem z całą kolbą oczywiście. G36 JG czy Cymy zdecydowanie lepszej klasy wykonanie.

 

 

 

Khemmmm.

A

 

Dziwne jest to co mówisz, bo do mnie replika właśnie dotarła i jak na tak małą broń to jest ciężka...waży ciut powyżej 3 kilogramów. Może kolega faktycznie zamówił jakąś zabawkę?

Link to post
Share on other sites

Witajcie ponownie!

 

Tak jak pisałem, wybór padł na XR-5 od firmy CSI. Jedyny "tuning" to wymieniona gumka hop up na niebieską od firmy MadBull. Dziś jest już po pierwszych testach. Pierwsze wrażenie jest świetne. Replika jest bardzo dobrze spasowana, materiał z którego jest wykonana jest na prawdę solidny. Jest też ciężka, bo waży ponad 3100 gram bez baterii i bez magazynka. Kolejny plus to miejsce na baterie. Spokojnie wchodzi tam klasyczne Li-Po 1500 i jeszcze jedno zapasowe też by wlazło.

 

Jeśli chodzi o samo strzelanie to wydaje mi się, że ma więcej FPS niż podaje producent (380). Niestety nie mam chrono, żeby to sprawdzić. Ma świetne skupienie, szybkostrzelność na baterii Li-Po 7.4 jest bardzo zadowalająca. Zasięg kulki też jest na prawdę dobry.

 

Na razie tyle. W niedzielę będzie na pierwszej strzelance, zobaczymy jak się spisze. Na pewno napiszę jeszcze coś o niej po miesiącu użytkowania, potem po 3 miesiącach i po pół roku.

 

Jeśli macie do mnie jakieś pytania co do tej repliki to śmiało piszcie. Ja na razie jestem bardzo zadowolony.

 

 

Pozdrawiam, Dominik.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...