Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

wiem że kumpel z teamu miał lekką używkę, i niedługo po zakupie wygiął mu się pręt mocujący jedną z dwóch zapadek na szkielecie nad rękojeścią które wychodziły z płaszczyzny nad którą znajdowała się komora BB, awaria ta sprawiła że pistolet przy strzale blokował zamek na przekrzywionym elemencie który siedział na tym wygiętym pręcie. nie wiem czy naprawił, generalnie pistolet działał ale jako spring bo po każdym strzale trzeba było przeładować ręcznie.

 

choć generalnie znając KJW mogę tylko tak od siebie powiedzieć że dopóki maga sie uszczelni co jakiś czas to daje radę ta giwera. nie jest to super duper cuś ale zwykły gaziak o statusie OK.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Na samym początku napiszę, że posiadam model GC-0305 (początek bywa różny w zależności od sklepu, numerki się liczą), czyli Colt'a m1911 w wersji full metal, bez oznaczeń, z czerwoną dyszą (loading muzzle).

 

Replikę mam w łapkach już parę dni, póki co dość ogólnikowo: mag na GG to nieporozumienie - póki co, po dłuższych negocjacjach udało mi się osiągnąć na nim aż 11 strzałów. Być może to kwestia gazu i "wyrobienia" maga, sprawdzę niedługo na klasycznym GG. Warto jednak zaznaczyć iż w wypadku Green Gazu / propanu hop-up działa wyraźnie skuteczniej.

 

Jednakże pazurki replika ta pokazuje przy przejściu na CO2 - jedna kapsułka starcza spokojnie na 2 magazynki (bodajże po 23 kulki). Zamek kopie przyjemnie, słabiej od DE TM ale zdecydowanie mocniej od Glock'ów KWA czy KJW, czy też Walthera P99 DAO od Umarex'a. Zasięg skuteczny dla celu rozmiaru sylwetki człowieka oscyluje w granicach 25-30m, przy czym w 1,5litrową butelkę można z pewnością trafić z 10 metrów, na 5 metrach można spokojnie strzelać "tarczowo", większych odległości nie sprawdzałem.. Myślę, że precka dużo tu pomoże. Warto zauważyć, że w moim subiektywnym odczuciu replika jest stabilna na CO2, dopiero 3-4 ostatnie strzały mają odczuwalnie mniejszą moc/prędkość wylotową.

 

Replika ta posiada delikatny (0,5-1mm) luz na zamku, ale nie wpływa to na jej użytkowanie. Z minusów można dopisać samoodkręcające się śrubki okładzin (za sprawą silnego BB).

 

Muszę przyznać, że replika przerosła moje oczekiwania i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Obsługa jak w ostrej - czyli bezpiecznik chwytowy, pośrednia pozycja kurka nie pozwala oddać strzału, gdy jest odciągnięty można zabezpieczyć replikę bezpiecznikiem kciukowym, zamek pozostaje w tylnej pozycji po ostatnim strzale i może zostać spuszczony odpowiednią dźwignią tudzież, po zmianie magazynka, poprzez odciągnięcie zamka do tyłu.

 

Wbrew wcześniejszym opisom, replika posiada regulowany, po częściowym rozłożeniu repliki, HU.

 

Z minusów: gdy tylko oddałem pierwszy strzał z repliki ta się "rozpadła". Okazało się, że uchwyt do uprzęży, połączony z bezpiecznikiem chwytowym, został zabezpieczony czymś na zasadzie kołka - który chińczyk umiejscowił odwrotnie co zaskutkowało jego wypadaniem - wystarczyło włożyć poprawnie i działa.

Magazynek na CO2 delikatnie ciekł z górnego zaworu, jednakże po odłożeniu na 24h straty były niezauważalne, a sam magazynek przestał ciec po przesmarowaniu zaworów.

Magazynek na GG delikatnie ciekł z dolnego zaworu, przesmarowanie pomogło. Jego pojemność aktualnie pozwala na oddanie około 9-11 strzałów. Na początku prowadził do syfonów po 2-3 strzałach, gdyż jego górna część była zbyt wystająca i blokowała dyszę (loading muzzle) - wystarczyło potraktować delikatnie papierem ściernym.

Pozdrawiam, Asas.

PS Dla chętnych mogę zrobić parę zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Niestety wiekszość obecnie sprzedawanych replik 1911 KJW to wersje "CO2 redy" czyli łykają bez bólu CO2 a na GG ledwie pierdzą.

 

Być może te sprzedawane z magiem CO2 mają wstawioną mocniejszą sprężynę powrotu zamka i samym zamkiem. Mam tak w moich ,'takich samych ale różnych', m9-iątkach.

Edited by zOMFG
Link to post
Share on other sites

Posiadam dwie 1911. Jedna TM druga własnie KJW.

Jeżeli chodzi o wydajnosc, to TM bije na glowę KJW. Z TM bez problemowo wystrzelę cały magazynek na 1 nabiciu gazu. W KJW trochę więcej niż połowę. Nawet gdy w KJW Blowback nie ma siły już odciągnąć zamka do tyłu, przekładam maga do TM i jeszcze 2-3 strzały oddam. Moim zdaniem jest to wina sprężyny , która mocniej zbija zawór w magu (CO2 ready). Nawet moc repliki jest większa na gg (368 fps na 0,25 mierzone tydzień temu). Na CO2 u mnie występowała dla odmiany loteria w zasięgu kulki. Raz HU nie dokręcał i kulka spadała po 10m a raz przekręcał i pikujowała w górę. Zastosowałem się do porady Dexa i na razie wszystko gro:) BlowBack na CO2 to poezja:)

Edited by Ivo_Meleskevic
Link to post
Share on other sites

a stosował ktoś produkty IMI??

http://gunfire.pl/product-pol-1152195788-Podwojna-ladownica-polimerowa-na-magazynki-do-Colta1911-TAN.html

Niby tam jest regulacja "trzymania" maga, ale zastanawia mnie co z kapsułą Co2?? czy nie przeszkadza, czy nie wysuwa sie magazynek. no i najważniejsze: Czy te adaptery do molle trzymają się palsów?? Bo wyglądają dość marnie. Obawiam się, czy się nie zgubią już pierwszego dnia wraz z magami

Link to post
Share on other sites

Witam.

Znalazłem cos takiego:

http://gunfire.pl/product-pol-1152197577-Blokada-zwalniacz-zamka-replik-Hi-Capa.html

Orientuje sie ktos, czy ten zwlaniacz zamka podejdzie do zwykłej 1911?? Na pierwszy rzut oka nie :( I druga sprawa czy ma ktoś taki zwalniacz? Interesuje mnie odległość tego dodatkowego ramienia od korpusu repliki. Jak ma powyżej 8,5mm to by grało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...