Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

No... mamy już na rynku trochę SWD. Minął pewien czas, ludzie już się orientują co nie co, więc czas zadać pytanie: czy do atoza pasuję jakiekolwiek magazynki które są DOSTĘPNE? Oczywiście przypiłowywanie wchodzi w grę ;)

Ponawiam powyższe pytanie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś próbował już wyciszać swojego Atoza za pomocą gumki - odbojnika na głowicy tłoka? Czy zabiera to dużo fps'ów?

Ja wykonałem taką nasadkę na głowicę tłoka z gumy, dość miękkiej, o gr. ok. 3-3,5mm. Wcześniej próbowałem z trzema warstwami gumy do łatek do dętek o gr. 0,5mm, sklejonych ze sobą butaprenem i co prawda wyciszyło to ładnie, jednakże rozwarstwiły się po kilkudziesięciu strzałach.

 

Fotki odbojnika:

 

dsc01468w.jpg

dsc01467kx.jpg

dsc01466l.jpg

 

I druga kwestia, czy zamontował kto łożyskowanie na prowadnicy sprężyny? Czy istnieją takie łożyska (domyślam się że kulkowe wzdłużne będzie do tego najlepsze), które będą pasować pod względem wymiaru?

Link to post
Share on other sites

No zamiast mieć łożyskowanie prowadnicy miałbyś "łożyskowanie głowicy tłoka" efekt ten sam ale jest lekko mocniejsze dupnięcie tłoka.

 

 

Jak chcesz wsadzić do tłoka łożysko? Tak luzem do środka? Łożysko z AEG'owej prowadnicy nie pasuje, być może do A&K będzie ale Atozowa jest za szeroka.

Link to post
Share on other sites

Problemem jest wycentrowanie i prawidłowe przymocowanie tego na tłoku. Wydaje mi się, że łożysko na prowadnicy będzie lepszym wyjściem. Problemem staje się jego wielkość, bo otwór musi mieć fi 10mm a średnicę całkowitą 13,5-14mm. Nie wiem czy w ogóle produkowane są takie łożyska. Spróbuję ze zwykłymi nasmarowanymi podkładkami.

Link to post
Share on other sites

Docisnąć dociśnie ale nie przymocowane łożysko przesunie się w kierunku ścianki tłoka i będzie powodować, że sprężyna będzie krzywo się układać. Trzeba by zrobić tak jak jest w AEG'ach, czyli wywiercić centralnie na środku głowicy tłoka otwór, nagwintować i skręcić całość jakaś śrubką. Tylko czy jest sens niszczyć tłok? Bo nie wiadomo przecież czy taki zabieg nie zabierze paru fps.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że demonizujesz, w tłoku sprężyna układa się równo, i czy jest łożysko czy nie ścianki tłoka działają jak prowadnica ale z zewnątrz, ale rób jak chcesz, zawsze możesz dotoczyć skręcaną prowadnicę, która w miejcu skręcania będzie miała śr. 7mm i wpakujesz tam łożysko takie jak z prowadnic ze snajperek.

Link to post
Share on other sites

Ma Zambezi rację - poleżało, nabrało mocy, albo coś, może inaczej złożyłem, ciężko powiedzieć.

Łożyskowanie na prowadnicy upłynniło pracę mechanizmu i naciąganie jest lżejsze. Obcięcia/zeszlifowania 2-3 mm wymagał tłok.

Osiągi pozostały niemal identyczne (+/- 10fps) jak przed modyfikacją, a to dlatego że obciąłem o grubość łożyska ten pierścień na którym sprężyna siedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...