Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężynówki STTI


Recommended Posts

Salve. Mój kolega ma zamiar w najbliższym czasie kupić sobie jakiś pistolet. Bez wahania można by wybrać jakikolwiek model KWC, bo one z reguły są dobre, ale ich problem polega na małym ciężarze(dobrze napisałem? :wink: ). Albo są strasznie lekkie, albo drogie. Tak więc walther, który waży 600gram z hakiem kosztuje coś około 200 zł, a walther lekki, ważący 400gram z hakiem kosztuje 115zł, a i tak modele poniżej 400gram kosztuję 20-30zł mniej. Wyjątkiem jest Taurus, ale my już jednego Taurusa w grupie mamy i byłoby niefajnie mieć takie dwa :) . Pozostają więc pistolety z STTI (UHC nie biorę pod uwagę, bo albo są źle wykonene, albo źle strzelają, albo i to i to :) ). Nie słyszałem jednak zbyt wielu opinii na temat pistoletów sprężynowych tej firmy. A więc czy macie jakieś zastrzeżenia do tej firmy? Czy osiągi którychś z ich pistoletów są tak dobre jak pistoletów KWC? Jakie ogólnie są ich osiągi i co sądzicie o wykonaniu? I jak jest z żywotnością modeli STTI? To by było na tyle :) .

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Jako rekompensatę za trud włożony w pisanie odpowiedzi przesyłam wam miły uśmiech: :) ( :wink: )

Link to post
Share on other sites

Sprężynówki STTi znam trzy:

- Sig Sauera P228 (sam posiadam)

- Berettę 92 (ciężką)

- Waltera P99

 

Ogólnie tak, jak KWC są robione wersje lekkie i ciężkie co widać na stronie tego producenta (różne serie, Tobie pewnie chodzi o GAH): http://www.springtime.com.tw/

 

Z doświadczenia:

1. Jeśli na opakowaniu lub w sklepie nie jest napisane nic o Hop Up to na pewno go nie ma.

2. Jeśli na opakowaniu lub w sklepie jest napisane, że Hop Up jest to wcale nie znaczy że jest, bo może go nie być.

3. Jeżeli jeden z maniaków potwierdzi iż w swojej replice ma Hop Up to z dużym prawdopodobieństwem (nie na pewno) jeśli kupisz coś takiego to będzie tam Hop Up.

 

Zywotność modeli STTi jest raczej dobra, tworzywo wygląda porządnie (dużo lepej od np. UHC). Cześci są trwałe i dobrze spasowane. Moja replika bez problemów wytrzymałości (są inne) wytrzymuje sporo silniejszą sptężynę.

Zasię w wersji stock jest raczej marny jeśli nie ma Hop UP. Moja replika Sig Sauera ok 9-10 m (białe kulki), Beretta ok 12-13 m, Walter (na pewno posiada Hop Up) ok 20 m płasko i z poprawką 25 m.

Porównania do KWC nie mam (w okolicy nie znam takch replik) ale to co mapisałem o zasięgu chyba wystarczy.

Żywotność - po jednym sezonie używania (średnio intensywnie) brak jakichś większych śladów zużycia.

Decyzję podejmij sam

 

Gdybym teraz osobiście miał kupować sobie sprężynową replikę kupiłbym KWC pod warunkami:

1. Musi mieć Hop Up

2. Jeśli masa jest zbyt niska - dociążyć samodzielnie.

3. Spytałbym (jeśli nie znalazłbym wcześniejszych opisów) użytkowników jak się sprawują.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Z tego, co wiem sprężynki STTI są całkiem niezłe, a przede wszysykim są porządnie dociążone i posiadają oznaczenia producentów. Niestety gdzie można kupić takiego guna - nie mam pojęcia (może Ty wiesz?). Mogę Ci poradzić kupno sprężynki z HFC (bardzo ładnie wykonane Glock 17 i HKP8), które też są dociążane ale nie posiadają napisów producenta, tylko literki HFC.

Link to post
Share on other sites

Glocka (ciężkiego) z HFC odradzam - brak HopUP. Bywa, że budzi śmiech gdy kulka leci i po paru metrach po paraboli sunie w glebę. O dziwo białymi (0,2) kulkami strzela dalej, niż żołtymi, a ostatnio nawet udało mi ustrzelić kolegę, który buńczucznie chciał mnie wykończyć z gaziaka - jednak polecam cokolwiek innego, co ten HopUp ma.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Od ponad roku uzywam 2 sprezyny z STTI. Obydwie sa wykonane bardzo solidnie i nie bylo z nimi zadnych problemow, uszkodzen, zaciec itp.

 

1) Beretta 92F, ciezka. Ma spora wage i duzo metalowych elementow, tworzywo ma fajna 'metalowa' fakture. Ogolne wrazenie jest bardzo dobre. Niestety brak oryginalnych wytloczen na zamku, otwor wyrzutnika lusek jest tylko zamarkowany. Strzela dosc przecietnie, bo brak jej hop-upa, ale ilosc kulek w magazynku (okolo 25u) rekompensuje te wade szybkostrzelnoscia ;-) . Istnieje mozliwosc zalozenia dluzszej lufy(dzieki Medium!), co troche poprawia celnosc.

Zamek blokuje sie w pozycji tylnej po przeladowaniu na pustym magazynku. Bardzo latwo wyjmuje sie zamek, ale rozebranie juz samego zamka wymaga troche zachodu.

 

2) Walther P99. Pieknie odtworzony model broni, posiada wszystkie oryginalne oznaczenia Walthera. Znajomy ochroniarz, ktory mial ja w reku byl przez dluzsza chwile przekonany, ze to model ostry! Bronka ma Hop-Upa i znakomiecie strzela do okolo 20 metrow, ale tylko kulkami 0,20 bo tak ma ustawionego hopa. Wadami jest dosc mala ilosc elementow metalowych (glownie obciazniki) oraz pojemnosc magazynka tylko 12 kulek. Pistolet ma znacznik zaladowania w postaci czerwonego wskaznika na denku zamka. Bardzo latwo i bez narzedzi sie rozbiera, zarowno zdjecie zamka jak i elementy w zamku jest bardzo proste. Zamek rygluje sie pozycji tylnej bez kulek w magazynku, wyrzutnik lusek sie otwiera przy przeladowaniu.

 

Oprocz tych modeli STTI mam jeszcze Sturm Rugera UHC i musze przyznac, ze wykonanie modeli z STTI jest o klase wyzsze i moge spokojnie polecic te modele, tym bardziej ze cena nie jest wygorowana (okolo 100 pln)

 

Pozdrawiam

Pik

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
A jak się ma ten model do tych podawanych przez Was wcześniej dwa posty dotyczące beretty no oba wysłana wiadomoś ?
Ta Beretta STTi to istny miks - miałem okazję ją ostatnio rozebrać.

Więc tak:

- zamek na chama zerżnięty z KWC, za wyjątkiem braku hop-upa.

- spust mniej więcej oparty na UHC, z dodatkiem zamka blokującego się (do czasu... :roll: ) w tylnej pozycji po opróżnieniu maga.

- wyjątkowo podłej jakości sprężynki, łamiące się z byle powodu.

Dziś w trakcie strzelanki wyskoczył mi cylinder (chyba tak to sie nazywa) poprzez otwór wylotowy łusek
Miałem podobny problem - zdejmij zamek, wyciągnij cylinder i lufę, sprawdź czy nie urwała ci się taka poprzeczna "płetwa" z góry cylindra. Problem w tym, że po pewnym czasie mocowanie cylindra w zamku się zużywa i trzeba drania zamocować w inny sposób - ja zrobiłem to następująco: wygiąłem kawałek spinacza w kształt litery C, rozgrzałem do czerwoności i wcisnąłem od spodu w zamek, w miejsce tuż przed tym, gdzie powinna znajdować się wystająca z cylindra "płetwa" (AFAIR są dwie - mi chodzi o tą bardziej z przodu). Dzięki temu "płetwa" zahacza o zaczep ze spinacza i cylinder bez problemu cofa się do tyłu, zatrzask łapie tłok i giwera strzela (prawie - kulki zacinają się po drodze z maga do komory, trzeba trochę poruszać zamkiem, żeby wpadły na swoje miejsce :? ).
Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...
  • 3 weeks later...

Witam posiadam GAH9802 o którego wcześniej pytałem :) Wielkim plusem jest spora waga tej repliki w magazynku posiada metalowy odważnik,dobrze leży w dłoni i dobrze wykonana kilka elementów z metalu w tym lufa :D Jak zamawiałem w opisie pisało że posiada hop-up a nie miał hop-upa i pisało też że nie ma blokady spustu a ma. Z 4 metrów kulkami gold fire 0,12 przebije karton , metalowej puszki za nic nie przebije . Średni zasięg po 10 metrach znosi . raz byłem na strzelance z czterama kolegami którzy mieli takie same repliki i jeden z shotguna . i te jak się bierze udział w takiej strzelance to tylko na takie same repliki lub podobnej prędkości początkowej bo na kolege z shotgun były bardzo małe szanse :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...