Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi też podoba się eotech na kałaszu, chciałem tylko troszkę koledze namieszać, żeby nie miał tak łatwego wyboru :)

 

A co do dyskusji czy lepszy jest aimpoint, czy eotech, to powiem tylko tyle, że masło jest lepsze od margaryny, benzyna jest lepsza od diesla, telewizor LCD jest lepszy od plazmy, a Radeony są lepsze niż GeForce'y.

 

No i oczywiście blondynki są ładniejsze od brunetek!

Link to post
Share on other sites

O ile mam dobre informacje to EoTech jest celownikiem holograficznym a Aimpoint kolimatorowym. Celowniki holograficzne są z tego co mi wiadomo nowszą odmianą kolimatorów. A to że lepsze to sobie po prostu dopowiedziałem od tego że są nowsze ;) mam oczywiście nadzieje że moje informacje nie są sprzeczne z prawdą. Po za tym nie ma sensu kontynuować tej dyskusji.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

O replice to bylo wtracenie apropos tego co napisał kazik_

 

Ale powiedz po co kupować Aimpointa skoro nowszy i lepszy jest EoT :P .

 

Pozdrawiam!

 

Widzisz to? To nie jest kwestia gustu a sąd. Chciałbym żebys sie nie wymigiwał swoimi "kwestiami gustu" tylko napisał na jakiej podstawie twierdzisz że EoTech jest lepszy. Jeśli nie umiesz tego uargumentować to może oszczędź takich mądrosci.

Link to post
Share on other sites
Chciałbym żebys sie nie wymigiwał swoimi "kwestiami gustu" tylko napisał...

 

A ja bym chciał, żeby nie pisał tu o eocie, tylko o tuningu zewnętrznym AK. Bo się znowu zrobi temat, gdzie zdjęcia i pomysły to trzy strony, a kolejne 53 to jałowa dyskusja o wyższości jednego nad drugim. A temat o kolimatorach można sobie osobny założyć.

Link to post
Share on other sites

Eh pierwszego zdania nie widziałeś? Specjalnie napisałem tam dla takich ludzi jak Ty "kwestia gustu"... Ponadto to jest moja subiektywna opinia i nie musi być niczym podparta bo mówię o sobie dla mnie EoT jest lepszy i tyle. Masz coś jeszcze do powiedzenia? Możesz nazywać to jak chcesz sąd nie sąd czy ława przysięgłych szczerze to napisałem bym Ci to inaczej ale nie interesuje mnie to. Próbowałem zakończyć ten temat w temacie do tego nie stworzonym. Jednakże no nie rozumiesz. Z mojej strony dyskusja na temat EoT vs. Aimpoint jest zakończona i jeśli możesz to nie odpowiadaj.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dobra spokój z tymi aimpointami i eotechami, pożyjemy zobaczymy ale moje pytanie nadal jest nierozstrzygnięte kupić boczny czy zbierać na konwersję x47? jak na razie jestem zdecydowany na aimpointa bo jest tańszy ale jak będzie jakiś zastrzyk gotówki kupię eo-techa

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

To zależy czy masz zamiar mieć na karabinie coś oprócz tego celownika. Jeśli nie to zwykły montaż boczny wystarczy. Ale jeśli później masz zamiar coś dokupować no i mieć oczywiście punkty do lansu to x47.

Widzę że tematu nie zakończę ;) a więc kolego Jaeger odpowiedzi na Twoje pytania "tylko napisał na jakiej podstawie twierdzisz że EoTech jest lepszy" znajdowały się wyżej już w poście #1109 gdzie napisałem "Celowniki holograficzne są z tego co mi wiadomo nowszą odmianą kolimatorów. A to że lepsze to sobie po prostu dopowiedziałem od tego że są nowsze" ale oczywiście lepiej było nadymić niż przeczytać ze zrozumieniem. A więc nie wiem po co i do czego piłujesz ale rozwinę się troszkę żeby nie było że to niczym nie podparte a więc cytat z encyklopedii wikipedia "Najnowszą odmianą celowników kolimatorowych są celowniki holograficzne. Mają one wbudowane układy elektroniczne pozwalające zmieniać kształt siatki celowniczej, jej jasność, a także regulować położenie znaku celowniczego" Wracając do Twojego czytania ze zrozumieniem to nawet w poście #1106 na końcu mojej wypowiedzi użyłem emotikona (buźkę) która miała sygnalizować że piszę to w sposób mało poważny ale no taki ktoś jak Ty oczywiście tego nie zrozumiał. Nie chcę być tutaj nie miały ale zachowałeś się jak beton (dla niektórych to komplement). Pomijam fakt nazwania mnie (w domyśle głupkiem) no bo skoro "nawalić głupot" to tylko głupek tak ;) .

 

Pozdrawiam! (czy ta dyskusja się skończy :P )

 

I najważniejsze! Dlaczego uważasz że "otwarte kolimatory, gorsze od kolimatorow zamknietych"? :D

Edited by Wyborowiec
Link to post
Share on other sites

Dobra spokój z tymi aimpointami i eotechami, pożyjemy zobaczymy ale moje pytanie nadal jest nierozstrzygnięte kupić boczny czy zbierać na konwersję x47? jak na razie jestem zdecydowany na aimpointa bo jest tańszy ale jak będzie jakiś zastrzyk gotówki kupię eo-techa

 

Jeśli tylko z tych dwóch wybierać to X47. Choc ja osobiście bym wybrał szyby TDI albo szynę Ultimaka na rurze gazowej. Boczny montaż jest dobry do celownika optycznego, nie sprawdza sie z kolimatorem bo zbyt absorbuje wzrok.

 

Wyborowiec nie chce mi sie rozkładać Twojej wypowiedzi na czynniki pierwsze wzorem Remova żeby nie robić offtopu. wiec mam nadzieje że się nie pogniewasz ze się nie ustosunkuje. Grzechotnik jeszcze czeka w kolejce.

 

Bzdura.

 

Pozdrawiam.

 

 

Grzechotniczku dziecko, uzasadnij proszę.

Link to post
Share on other sites

Uwielbiam zapach flejmu o zachodzie słońca...

 

Poza tym jeszcze nikt nie napisał, że eotech, czy aimpoint na AK to profanacja i że jedyny słuszny, to PK-A, którego oczywiście nie można dostać*.

 

(* nie, wcale nie chcę linków i dowodów, że można dostać i gdzie go dostać ;) ).

Link to post
Share on other sites

Jeagerku synusiu, uzasadniam Ci proszę. Wyraźniejszy znak celowniczy niż w innych kolimatorach, wygodniejszy znak. Wygląd, używanie baterii np. R6 czy R3... Echhh.

 

Pozdrawiam.

 

Wygodniejszy znak? Dla mnie jest wygodna kropka.

Wyraźniejszy znak? Kolimatory otwarte mają problemy z działaniem w silnym słońcu, więc nie zawsze. Kolimatory zamknięte nie mają tego problemu.

Wygląd? No wybacz. A co to ma do ich właściwosci technicznych?

 

Siannko, tak właśnie proponuję. Ten link http://ultimak.com/pic3.htm powinien Ci wyjaśnić dlaczego szyna ultimaka jest najlepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...