Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[GRA ODWOŁANA] ASH "Podnóża Monte Cassino 04/05.44 vol.2" - 1 października 2022, Poznań


Recommended Posts

Czołem wszystkim.
Z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy, na kolejną grę do Poznania. Z różnych względów w tym roku Ardeny się nie odbędą, ale jako, że świat nie znosi próżni, zorganizujemy inną grę.
Ponownie zawitamy na ulicy Chemicznej. Na terenie gry znajduje się kilka bunkrów, strzelnica, resztki zabudowań. Dla poznaniaków teren znany z licznych gier które się na nim odbywały, dla reszty na pewno okaże się ciekawy, bo mimo iż stosunkowo płaski, jest kilka nasypów, wąwozów i miejsc o które można powalczyć.


Tym razem przeniesiemy się do słonecznej Italii na podnóża Monte Cassino. O którego zdobycie walczyć będą
Alianci- PSZ, Brytyjczycy, piechota US
OŚ: Niemcy i Włosi

Odnośnie samej rozgrywki
Teren jest mocno zakrzewiony, mogą zdarzyć się walki na bliskim dystansie dlatego chcielibyśmy ograniczyć ilości KM-ów i snajperek. Wprowadzamy więc limity graczy z danego rodzaju bronią. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto chcemy zrobić chronowanie przed rozgrywką, celem uniknięcia późniejszych problemów jeśli chodzi o moc replik.
Gra będzie miała zupełnie nową formułę. Na pewno istotny będzie sztab, łańcuch dowodzenia i sprawność dowodzenia niewielkimi frakcjami w polu. Dodatkowo bardzo promowani będą medycy, bardzo ważną funkcją będą saperzy. Dlatego gra odbędzie się gdy zbierzemy przynajmniej po 17 osób na stronę.
Po każdej ze stron
Dowódca-1
Medyk- 2-3
Saper- 2-3
Dobrze by było gdyby gdyby była łączność radiowa ze sztabem.
Ze względu na sposób rozgrywki, dowódcy każdej ze stron dostaną pewne informacje przed grą, żeby mogli choć mniej więcej ustalić plan działania.

Podstawowe zasady raczej standardowe. Na dniach napiszę coś więcej, póki co publikuję post, żeby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie.

Zgłoszenia tylko i wyłącznie na maila
jakub-z@wp.pl
Zgłoszenie  powinno zawierać
Nick
Stronę konfliktu+ ewentualnie formację
Funkcję- Dowódca, saper, medyk, radio, RKM, KM, snajper, strzelec
W 24h w zwrotce przyjdzie nr konta do wpłat.

Wpisowe: 30zł do końca sierpnia/ 40zł w późniejszym terminie

Do zobaczenia we Włoszech.

 

Edited by wish
Link to post
Share on other sites
  • wish changed the title to ASH "Podnóża Monte Cassino 04/05.44 vol.2" - 1 października 2022, Poznań

I cyk, nawet nie jedno. Stosunek stron 3:1, ale nie podam na którą stronę ;)

Na zgromadzenie 34 graczy czekam do 19.09. wówczas zapadnie decyzja czy gra się odbędzie. Jako, że formuła rozgrywki będzie inna niż zwykle wolę pozbierać ciut więcej graczy, bo potem może być tak, że będziecie łazić po terenie i nawet przeciwnika nie spotkacie.

Link to post
Share on other sites

Wade, szkoda. Liczyłem, że przyjedzie jedne pełna drużyna US, a gra nastawiona właśnie na operowanie w takich małych grupach. Może następnym razem się uda.

Pojawiają się wpłaty więc można mówić, że coś się zaczyna dziać. Liczę, że w najbliższym czasie uda się zgromadzić minimum i będziemy się tylko martwić o pogodę :)

Link to post
Share on other sites

Kolejny mały update po weekendzie. Mamy kolejne zgłoszenia co cieszy. Niestety bardzo mało. Stosunek sił 7-3 dla Aliantów. Wciąż daleko do minimalnej ilości.
Kto może niech zachęca kolegów do udziału. Nowa formuła rozgrywki. Będzie ciekawie. Sztabówka, z działaniami małych oddziałów, ale zakładam, że sporych starć nie zabraknie. Wszystko będzie zależeć od graczy.

Link to post
Share on other sites
No panowie, różowo nie jest. Stosunek sił przez prawie tydzień niewiele się zmienił 7:4. Wciąż daleko a czas ucieka. Mam nadzieję, że to tylko wakacyjny marazm i już w przyszłym tygodniu będzie to wyglądać lepiej.
Czekam na kolejne zgłoszenia. Na koniec przyszłego tygodnia fajnie by było widzieć połowę zgłoszeń. To jak? Damy radę?
Link to post
Share on other sites

Mam kolejne wiadomości, udało się znaleźć dowódców obu stron. Dzięki czemu za jakiś czas będę mógł im wysłać plan działania i informacje dotyczące rozgrywki. Na początek dostaną je tylko oni, być może będą mogli podzielić się z Wami pewnymi informacjami, a część będzie tylko dla nich.
Gorszą informacją jest to, że wciąż brakuje chętnych. Na ten moment 9:7 dla nNiemców, a to i tak daleko do minimum. Rozmawiałem wczoraj z jednym dowódców i wspólnie uznaliśmy, że to minimum 17 osób musi zostać spełnione, żeby gra miała sens. Przy mniejszej ilości graczy rozgrywka nie będzie miała sensu. Także tego, mobilizować kolegów i zgłaszać się. Ze względów organizacyjnych ustalam termin zebrania minimalnej ilości opłaconych graczy do 17.09. Myślę, że do tego czasu każdy już będzie wiedział co może robić w sobotę 1.10.

Link to post
Share on other sites

Kolejny update.
Po stronie osi 9 osób w tym dowódca i dwóch medyków.
Po stronie alianckiej 7 osób w tym dowódca, medyk, saper i jedno radio.

Wciąż słabo a czasu co raz mniej. Cieszy połowa składu u niemiaszków, ale połowa to wciąż dużo za mało.

A gdzie podziali się dzielni alianci?

Zegar tyka.

Link to post
Share on other sites

Weekend niestety nie przyniósł wysypu zgłoszeń zgłosiły się zaledwie dwie osoby a właśnie odpadła jedna więc stosunek sił 9:8 dla wojsk osi.

Mogę tylko powiedzieć, że szkoda, że tak to wygląda bo wiele wskazuje, że gra się nie odbędzie ze względu na brak chętnych. A na kolejnej wizji lokalnej ponownie przekonałem się, że teren cały czas ma coś nowego do zaproponowania. "Odkryłem" kolejne bunkry z czego pewno jeden zostałby włączony do gry.
Cały czas liczę na to, że uda się zebrać minimum graczy.

Link to post
Share on other sites

No to mam finalny komunikat. Zebrało się nas 13 niemców i 11 aliantów. Czyli trochę za mało. Z tego względu niestety jestem zmuszony odwołać grę. Nie ma sensu rozgrywać na siłę bo gra może się okazać kompletnym niewypałem.

Cóż, teren jest, scenariusz jest, więc tylko graczy trzeba zebrać, także ustalę nowy termin i ponownie ogłoszę zapisy. Pierwszy pomysł to przełom kwietnia/maja przyszłego roku.

 

Osobom które wpłaciły, kasę postaram się zwrócić jak najszybciej. Jeśli do kogoś nie trafi zwrot do końca przyszłego tygodnia, proszę o informację.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [GRA ODWOŁANA] ASH "Podnóża Monte Cassino 04/05.44 vol.2" - 1 października 2022, Poznań

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...