Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tactical Launcher 11mm - M203 Allegro


Recommended Posts

http://www.airsoftguns.pl/?v=55&

 

Nowe to to może nie jest ale nie znalazłem nic na forum. Pewnie ktoś już próbował podwiesić to "cudo" pod jakąś eMkę - czy to w ogóle możliwe bez wielogodzinnego piłowania, setek dziwnych części i warsztatu ślusarskiego? Konkretnie chodzi mi o XM'a z CG. chociaż jeśli będzie do niego pasować to wejdzie pewnie pod większość replik rodziny AR-15.

 

Nie chodzi mi raczej o osiągi, jakoś to będzie, najważniejszy wygląd :P

 

[do moderatorów - jeśli jest już jakiś temat o tej replice repliki to oprócz wywalania tematu wyślijcie mi na priva link bo ja nic nie znalazłem][/i]

Link to post
Share on other sites

Choćby dlatego, że wiele osób nie zgodzi się na taki kaliber. Jeśli to założysz, możesz spotkać się z wypowiedziami typu: "11mm!? Mowy niema, nie gram z tobą!".

Ja bym się zgodził, bo wiem, że energia od kalibru nie zależy, ale cóż, nie dla wszystkich jest to oczywiste. Nawet z 8mm może być problem.

Link to post
Share on other sites

A to jeszcze sprężyna, więc jak ci się uda trafić w stodołę, to przy odrobinie szczęścia (jak trafisz na spróchniałą deskę) to jeszcze ją przestrzelisz... Prawda jest taka, że chińszczyzna, z jak badziewnego plastiku nie byłaby zrobiona i jak krótkiej i pokrzywionej plastikowej lufy by nie miała, sprężynę ma zazwyczaj tak dupnie mocną, że różnicy w mocy między szajsem za 30 zeta a długą TMką za dziesięć razy tyle prawie nie ma. Chyba, że ktoś spieprzy uszczelnienie tłoka i to powietrze "gdzieś se" wyleci.

Link to post
Share on other sites

Przesadzacie, co to za problem że jest 11 mm. Skoro nawet sprzedawca mówi że zasięg to ok. 20m to nie sądzę że strzela na 15 metrów.

 

Możecie powiedzieć, że zasięg mały ale i tak na pewno boli. Jaaasne... Ludzie, skoro taka popularna replika jak Ruger Mk1 ma 380 fps i jakos nikt nie narzeka to myslicie, że o AllegroShitGuna choćby i o kalibrze armaty będzie się ktoś spierać?

 

No ale dobra, pomińmy ten temat bo osiągi to drugorzędna sprawa - chodzi raczej o klimat - chciałbym mieć M203 pod sprężyną a przecież kupowanie do XM'a CG granatnika za kilkaset złotych mija się z celem.

 

A tak w ogóle to chciałem zapytać wszystkich odwiedzających czy wiedzą coś o sposobach podwieszenia tego granatnika pod repliki AR-15 wszelkiego rodzaju.

Link to post
Share on other sites

Mogę zapodac zdjęcia jak jest rozwiązane mocowanie m203 do M16A1 w replice Academy i to tyle co mogę zrobić.. :P

 

Przyjrzałem się temu granatnikowi na airsoftguns i nic >moje< fotki nie dadzą nie uda sie zamontowanie tego czegoś tak jak w moim M16

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moderator zamknal moj temat na temat granatnika z airsoftguns.pl

A ja nadal sie nie dowiedzialem uzywal ktos tego w praktyce?

jak to nosi? Nie pytam o domysly. Jestem zainteresowany odpowiedziami osob ktore strzelaly z tego cuda.

Czy do komory na 11mm mozna bez problemu wlozyc normalne kulki ASG i czy one rowniez wystrzela?

Link to post
Share on other sites

Energia od kalibru może nie, ale zasięg tak. Kulka 1,1mm ma prawie 2 razy większy opór. A co do samego granatnika to moge zrozumioeć dlaczego ludzie kupują taki sprzęt (wiadomo że z powodu ceny <100 zł gdy dobry granatnik kosztuje , >600zł + 300 zł nabój i gaz)ale po co dodają doniego kolimator i laser to już niue wiem. Od biedy to można to zamontować żeby karabin dobrze wyglądał ( z daleka) ale używanie tego na grach to samobujstwo. Tańszą alternatywą od granatników np. z Clasik Army czy Stara jest sprężynowy z Tm ale on strzela nabojami z shotgana (po 3).

 

[ Dodano: 09 Gru 2005 13:02 ]

Jasne ,że wystrzela ale ktak jak nabój do Tompsona z Flaka 88mm.

Wystrzeli i poleci przez 5 metrów. 8O

Link to post
Share on other sites

Większy kaliber=większa masa

 

Wytlumacz mi w taki razie dlaczego dla kalibru 6 mm istnieja kulki 0,11; 0,12; 0,13; 0,15; 0,20; 0,23; 0,25; 0,28 [g]

 

W koncu ten sam kaliber :roll:

 

Masa kulki zalezy od kompozytu uzytego w produkcji i procesu technologicznego, wiec kulka 11mm moze rownie dobrze miec mase 0,12 gramow. Tak na marginesie to kulke 11 mm slabiej czuc, bo oddaje energie na wiekszej powierzchni.

 

energia od kalibru może nie

 

Energia nie zalezy od kalibru, tylko jest odwrotnie proporcjonalna do masy i kwadratu predkosci (dla energii kinetycznej ruchu postepowego).

Link to post
Share on other sites

Znajdz mi czlowieka, a znajde paragraf

 

Tu nie chodzi o rzeczywista kulke, tylko blad w argumentacji. Kaliber i masa nie zawsze sa wprost proporcjonalne.

 

Byc moze sa ciezsze, ale moze sie mylisz :wink:

 

P.S: mial wogle ktos ta replike i moglby powiedziec jaki jest jej rzeczywisty zasieg? :)

 

P.P.S: Ja to chyba lubie sie jakos troche czepiac :wink:

Link to post
Share on other sites

O rzesz... 2 strony i nikt nie napisał nic na temat :?

Jak mi net przyśpieszy, to wywale wszystko...

Może byście zaczekali, aż napisze jakiś właściciel tej repliki :?:

Jeśli chcecie pogadać o kalibrach, to załóżcie sobie osobny temat...

Link to post
Share on other sites

a się zastanawiam na temat jednej rzeczy - skoro kulka ma 11mm średnicy, to tłok powinien być odpowiednio większy, więc powinien sprężać więcej powietrza itd. Można by tłok wymontować, zamontować do innej repliki (nad mocowaniem można się zastanowić, tylko jak z dyszą :?: ), a samą obudowę podwiesić pod M-16.

Link to post
Share on other sites

Jeden z moich znajomych posiada replike o bardzo podobnych paramerach i nie jest z niej zadowolony.Jeżeli chcesz "podwiesic" cos takiego pod firmową replike to tylko popsujesz estetykę lepszej repliki i będziesz miał niedorobionego frankensteina z kulawym okiem bo tym się nawet celowac nie będzie dało z tego czego się dowiedziałem.Tak więc jak juz planujesz przymocowac granatnik do jakiejś repliki to sam go sobie zrób i będziesz miał ten sam efekt mechaniczny i wizualny.A co do mocowania to można je zrobic w miarę szybko (tylko po co psuc sobie replikę??).pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

"Sam sobie zrób" - łatwo powiedzieć jak masz narzędzia itp. Tak się składaa że ja nie mam pod ręką ani takowych narzędzi ani materiałów. Jak ktoś ma - niech zrobi taki granatnik a nie wymądrza się na forum. Wtedy chętnie odkupię taki produkt ale na Boga, czy warto poruszać niebo i ziemię żeby podwiesić sobie granatnik pod sprężynę za 200 złotych? Myślałem po proosstu, że za 70 zł można sobie dla szpanu podwiesić taki bajer - nie potrzebuje aż tak tego granatnika :P

 

BTW, jakiś koleś sprzedaje ten M203 na allegro używany za 40zł - dobra okazja żeby sprawdzić czy to siędo czegoś nadaje

 

Przzepraszam za literówki ale ppiszę ze zrypanej klawiatury ;)

Link to post
Share on other sites

Napisałem ze efekt będzie taki sam a nie że masz go sobie sam zrobic.Następnym razem czytaj ze zrozumieniem.

P.S.

Jak nie masz narzedzi to lepiej kup sobie jakis zestaw i kilka srubek bo przy takich tanich replikach sie przydadzą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...