Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Trochę to nie tak. Ta dyskusja dotyczy Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej a nie Ustawy.  

Tym razem to nie posłowie narozrabiali  

 

w takim razie sory...ale komuś trzeba to zawdzieczać zatem niech bedzie to minister obrony narodowej.

 

A co do tego co Jerz napisał:

 

Może zamiast zastanawiać się jak przepis obejść

to było pisane już wczesniej jak ten przepis obejść,jednak ja pozostane nadal przy swoim i niebęde ani kieszeni przeszywał ani zmieniał mojego mundurku 8)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a mi mama mowila, ze w teleexpresie mowili ze to zostalo zniesione tak szybko jak powstalo (to bylo jakos 4 dni temu)

 

Sam jeszcze puki co mam mundur WP (niedlugo zmiana na US)wiec mnie tez to dotyczy ale obejscie tego steku bzdur jest poprostu banalne, np.: wymiana guzików na jakies zwykle "z targu", przeszycie jednej kieszeni itp... ogolnie mozna pokombinowac. Chodzi o to, żeby mundur jaki posiadacie przestal byc orginalem (sam wzor materialu nie jest zabroniony)

Ja osobiscie nic nie zmieniam bo moje podejcie do tejze glupoty jest conajmniej lekceważące z wiadomych powodów (wspomnianych z reszta wczesniej) kupilem legalnie = legalnie nosze :luzik:

Link to post
Share on other sites

To jeżeli już mamy pomysł z listem otwartym to moze pokusimy się o zrealizowanie go... Ale nad treścią niech ktos madry juz popracuje :D

 

A tak z innej beczki... ma ktoś pojęcie (ktoś moze kontaktował się z MON'em) co ma na celu to rozporządzenie?... jestem ciekaw jak się z tak idiotycznej decyzji tłumaczą. Bo przecierz przepis z nienoszeniem insygniów itp był ok... nikt mi nie powie przecież ze dziad z wędką na rowerku w kaloszach i w bluzie US sie podszywa pod wojskowego. Ostatecznie nie widze w tym jakiejś zniewagi jak ktoś chodzi sobie do szkoły w spodniach od US-ów...

 

A co do jego egzekwowania moim zdaniem jest o problemie zagłośno nawet w środowiskach niezwiązanych z militariami...

Link to post
Share on other sites

A może byście do nędzy ciasnej przeczytali chociaż cały wątek zanim urodzicie pomysły w stylu listu otwartego?

 

- To znaczy, że rozporządzenie jest głupio sformułowane i trzeba je przeredagować - mówi jeden z urzędników MON.  

 

Autorom chodziło ponoć o to, żeby zastrzec, że w pełnym umundurowaniu obowiązującym w Wojsku Polskim publicznie cywilom chodzić nie wolno.

 

Kolejne debilne posty będą kasowane.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie i bez nerwów, przeczytałem cały wątek, zawsze czytam zanim się wypowiem. :wink:

Chwała komisji za to, że zajmuje się tym kretyńskim rozporządzeniem. Ale czy mamy gwarancję, że efekty ich pracy będą zadowalające? Nie nawołuję przecież do wychodzenia na ulicę. Sądzę, że warto by komisja miała okazję poznać nasze zdanie. Navy, jeśli masz inny, lepszy pomysł jak to osiągnąć lub też uważasz, że należałoby się wstrzymać i poczekać na efekty prac komisji mogłeś się wypowiedzieć w sposób bardziej taktowny.

Pozdrawiam serdecznie i bez urazy...

Link to post
Share on other sites

Pisanie "do komisji" raczej nic nie da. Jak już trzebaby napisać do osoby znajdującej sie w takiej komisji i przekonać jej do zdania, wtedy ona będzie reprezentowała nasze zdanie w komisji.

Ale po co pisać skoro przedstawiciel MONu (nieoficjalnie) powiedział, że oni rozumieja to rozporządzenie w taki sposób, jaki nam pasuje?

Link to post
Share on other sites

Pytanie, na ile można tej nieoficjalnej wypowiedzi ufać. Sądzę, że próba zwrócenia się do komisji w formie listu otwartego lub też innej nie powinna w żaden sposób zaszkodzić, a może przynieść pozytywne skutki. W każdym razie jest to tylko propozycja z mojej strony. Pomysł napisania bezpośrednio do członków komisji jest bardzo dobry. Jeśli ktokolwiek ze społeczości forum ma możliwość zwrócenia się do nich, to powinien to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Fajnie Panowie piszecie! Piknie. To sobie teraz wyobraźcie, że ja miałem sytuację, kiedy obywatel do mnie dzwoni z zawiadomieniem, że widział gościa w mundurze WP, z bronią. Obywatel nie sprecyzował ( bo nie musi), czy był to kompletny mundur, czy nie. Podrywam wszystkie dostępne mi siły i środki jadę na wskazane miejsce i co, "fanatyk ASG" z ładną repliką AK 47 uff!! Na szczęście dla niego nikt nie zaczął strzelać z sfory moich żandarmów - karne chłopaki. No i co? Fajnie? Notabene rejon pojawienia się "dezertera" pokrywał się z terenem ośrodka szkolenia poligonowego. Wnioski, takie, że jak chcą sobie chłopaki postrzelać, to nas ŻW powiadamiają telefonicznie, jam spokojny i oni, a sco do munduru WP, no cóż Dura lex, sed lex. Ja sobie kupiłem DPM-a i jest ok!! Pozdro Dla wszystkich maniaków miekkiego powietrza1

Link to post
Share on other sites
A myślisz, że przęcietny dziadek odróżni DPMa od Pnatery, albo M4 od AK?  

Większość i tak na wszystko mówi "moro" i "karabin", więc ta ustawa (i rozporządzenie) nie wiele zmienią.

Well, pewnie nie, ale wczuj się w sytuację ORGANU ŚLEDCZEGO, który rozróżnia pewne rzeczy, w końcu mi płacą za to :lol: Jadę i co widzę? Zajrzyj do ustawy o ŻW, wobec kogo mogę interweniować i w jakich sytuacjach. Mnie nie sprawia dzikiej radości "polowanie na czarownice" w mundurach WP. Taki przepis i tyle. Mnie też nie podoba się, że pewne rzeczy są zakazane, czy legislacyjnie niedopracowane.

Link to post
Share on other sites

pamiętam mroczne czasy kiedy to żeby harcerz mógł nosić moro musiał je najpierw przefarbować.Pamiętam też że w96roku na obozie w bieszczadach wszyscy chodziliśmy już w "plamach" i straż graniczną która z zazdrością patrzyła na nas bo oni wciąż w moro chodzili.Pamiętam przypadek kiedy to w czasie rajdu w okolicach Tomaszowa Maz. zatrzymał się obok mnie mercedes ówczesnego dowódcy25 Bkp bo Generał Kempara pomylił nas ze swoimi ludźmi.Ale nikomu nie przeszkadzalo że nosimy te mundury!!!

Link to post
Share on other sites
pamiętam mroczne czasy kiedy to żeby harcerz mógł nosić moro musiał je najpierw przefarbować.

Ja też pamiętam, jak WSW za "moro" pałą lało delikwenta i w samej bieliźnie go puszczało :mrgreen: Ale czasy się zmieniły na szczęście :D Niezmiennie stoję na stanowisku, że uregulowania prawne w tej materii muszą być i tyle. Wzór kroju munduru, materiał z którego jest uszyty, oraz układ plam maskujących niech będzie zastrzeżony dla MUNDUROWYCH - prawdziwych. Nam ASG-owcom nie powinno to przeszkadzać, tyle innych fajnych uniformów można używać, że ho, ho. A tak, to taki strepiały Żandarm, jak ja, albo inny pies gończy, do końca nie jest pewien, czy tego delikwenta w mundurze, spodniach czy samej bluzie lać pałą, :D :D :D , a może do niego strzelać, bo to właśnie zbiegły wartownik :?: :?: :?: Czy może grzecznie pouczyć - co zapewne będę robił nader często z poczuciem godności i respektowania praw obywatelskich i konstytucji :!: :!: :!: AMEN

Link to post
Share on other sites
Mundurem wojskowym jest kompletny ubiór żołnierzy Sił Zbrojnych RP wykonany zgodnie z przepisami określającymi jego wzór, barwę oraz posiadający oznaki wojskowe. Te elementy stanowią zewnętrzny znak przynależności żołnierzy do sił zbrojnych oraz danego rodzaju wojsk.

Wziąłem to ze strony www MON-u. A więc bez flag mundur przestaje być mundurem (w każdym razie góra) a co z gaciami skoro tam flagi nie ma?? proponuje w miejsce kieszonki na nóż można wszyć ładownicę na maga do pistoletu albo coś takiego.

Link to post
Share on other sites
Ktoś to wyczesał na jakimś forum paintballowym

jest już pierwsza ofiara cytat pochodzi z forum paintballowego  

Cytat:  

 

 

skaut [Dogs of War]  

Czas sie przemundurowac  2005-11-26 | 19:17  

dostałem jzu po dupie i dziekuje bardzo. tym chu**** z ŻW to sie bardzo nudzi. Dostałem ciuchy do przebrania, powiedziałem ze mundury nie oddam i spierdzieliłem. Jak po dupie dostałem gumiakiem to sinca mam .......... zajebistego. Ta zasrana białą pała boli jak skurczybyk ale zwiac sie udało i mundur mam. Narazie jednak nie poawia sie uz w tym na miescie.  

 

Przykra sprawa - skaut to kolega (znajomy z hufca). Będą czesać harcerzy? A co do pasów, to wiem, że np. dominikanie używają ich do przepasywania habitów. I co? Im też będą robić kłopoty?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najproststszym sposobem przeróbki munduru na "niemundur" jest np. wszycie zamiast guzików zamków błyskawicznych i panowie z ŻW mogą skoczyć...

 

Co do samego przepisu to jest absurdalny...

A jeżeli się nie mylę to nie można latać w wz.93 w miejscach publicznych... a np. las takim miejscem nie jest :)

Link to post
Share on other sites

zrobcie sobie metki "pierre cardin" albo "Bytom" i inne guziki i juz Wasze niespokojne sumienia beda wporzadku, ja juz od roku biegam w mundurze polskim w pelni obszytym, jezdze na strzelanki ubrany, policja mnie wiele razy mijała i nic, wiec spie spokojnie :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie mylę, to oprócz samych mundurów także wzór materiału jest "niedozwolony". Przepis nowy raczej nie jest, tylko więcej się uwagi zwraca na takie rzeczy. I prawda jest że ŻW sie bierze za takie rzecz. Jakieś 2-3 tygodnie temu, na dworcu Gdynia główna zostałem wzięty za żołnierza przez patrol czerwonych. Problem (ich, nie mój) polegał jednak na tym, że paradowałem w mundurze hamerykańskim....... Byli troche zakłopotani, ale o dokumenciki poprosili. Także lepiej uważać, zwłaszcza w miejscach gdzie wojska trochę jest i mogą sie pojawić koledzy w czerwonych berecikach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Krystian Hanke:Czy zezwoli Pan na noszenie moro przez cywilów, np. myśliwych, wędkarzy? Taki zakaz wydał tuż przed odejściem z urzędu Pański poprzednik.

 

szef MON Radek Sikorski:I ta sprawa jest badana przez specjany zespół. Mundur powinien mieć specjalny status, ale tam, gdzie elementy munduru służą promocji postaw proobronnych, tam chcemy stworzyć możliwości aby elementy munduru mogły być wykorzystywane. Trzeba to bardzo precyzyjnie usankcjonować, tak, aby Żandarmeria Wojskowa wiedziała kiedy wolno interweniować, a kiedy powinna puścić sprawę płazem.

 

KH:A wędkarze z proobronnością tak nie do końca?

 

RS:No nie. Nie każde ubranie, które wygląda na panterkę jest mundurem.

Ameryki nie odkryję mówiąc, że trzeba poczekać. Ale przynajmniej wiadomo, że MON coś w tej kwestii robi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...