Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

tomekz, tak myślę bo robiłem ten układ, te transile to takie małe g***ienka który łatwo ułamać, robiłem to "w powietrzu" i takie kobyle caco wyszło jak musiałem przelutować raz bo kable pomieszałem, i myślę coby jakoś to w ładną płytkę wkomponować ponieważ jedyne poważne prądy to idą na tranzystorze z source'a do baterii i z drain'a do silnika noi z baterii do silnika a reszta to mogą być zwykłe ścieżki, a do kontaktów zostawić stare kable.

nie robiłeś czegoś takiego, schemaciku nie masz pod ręką? :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nitryl, a gdzie w obwodzie podłączyłeś te kondensatory ?

Ja planuję w swojej emce taki zestaw zrobić i najwygodniej byłoby mi podłączyć te kondensatory zaraz przy baterii ale tak mi się wydaje, że chyba to ma znaczenie czy podłączysz to od strony plusa (czy minusa?) baterii, nie ?

A swoją drogą, ciekawe jak to działa na mrozie...

Link to post
Share on other sites

jak od strony plusa czy minusa?

 

po prostu zedrzyj izolke z kabelków niedaleko wtyczki czy gdzie tam chcesz, patrzysz na kondesnator gdzie ma znaczek minusa, to to w czarny kabelek, drugi w czerwony. i tak równolegle łączysz wszystko, czyli każdy minus w czarny drugi w czerwony.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Przepraszam, nie wyraziłem się jasno.

 

IRL3713 jest lepszy od IRL1404. Więc jeżeli możesz to stosuj IRL3713.

 

Możesz zastosować te elementy - będą ok. Tylko jedno ale, zastanów się czy nie lepiej zrobić to w technologii smd. Cały układ będzie mniejszy - a jak wiadomo w naszych replikach wiele miejsca nie ma.

 

Zastanowiłbym się na twoim miejscu nad zbudowaniem innego ukladu. proponuje ci coś takiego MOSFET.gif.

 

Zbudowane i sprawdzone.

Zrobiłem dwa takie układy na IRL3713 - najlepiej właśnie wykonać je w SMD - przylutowanie tych dwóch maleńkich rezystorów i dwóch transili nie nastręcza większych kłopotów. Problemem może być zdobycie rezystora SMD 220R 1W. Ja wsadziłem 0,25W i śmiga, zapewne jednak nie należy przesadzać z długością pojedyńczej serii. Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Najlepszy to może kosztować kilkadziesiąt za sztukę a nawet powyżej 100PLN (ktoś o takim pisał w tym temacie. Jeśli znajdziesz kup IRF3703 (aczkolwiek zapewne go nie znajdziesz). Dobry i sprawdzony przeze mnie jest IRL1404. Nie mylić z IRF1404, bo ten, mimo trochę lepszych parametrów dał gorsze efekty. Dlatego z czystym sumieniem polecam IRL1404.

Nota katalogowa do niego:

www.irf.com/product-info/datasheets/data/irl1404.pdf

Tu go kupisz:

http://www.namadero.pl/shop/pokaz_produkt.php?idprod=4942

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować. Tranzystory IRF1404 są jednak też bardzo dobre, okazało się że bateria była bardziej rozładowana niż myślałem. Po jej naładowaniu i sprawdzeniu ROFu w M14 myślałem że coś walnęło w gearboxie, ROF jest przerażający.

Tutaj kupimy tranzystor.

http://www.namadero.pl/shop/pokaz_produkt.php?idprod=3267

Tutaj jego nota katalogowa.

http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irf1404.pdf

 

Generalnie oba tranzystory o których pisałem są bardzo fajne i warte polecenia, polecam również robić układy 2 tranzystorowe.

Link to post
Share on other sites

Oba tranzystory odpalą się na stockowej 8,4 a nawet na 7,2 na chińskich ogniwach ze stockowego AK Cymy (sprawdzone przeze mnie osobiście). I na obu ROF pójdzie Ci bardzo fajnie w górę. U mnie w M14 ROF poszedł w górę bardzo jak cholera, ale M14 to prądożerna replika.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem go na allegro, od pierwotnego twórcy - zamontowałem go w CA8-2 (aka CA36) w którym wszyscy narzekają na nadmiernie przepalające się styki - nie ma problemów chociaż na moim lipolu 11,1v bał bym się puścić serię dłuższą niż 6-8 sekund bo się trochę nagrzewa. Co do styków dokładniej mogę powiedzieć pod koniec miesiąca bo wtedy wysyłam gun do serwisu na przegląd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...