Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Przeczytałem kilka pierwszych stron ale nie mam czasu się przebijać przez resztę tak więc spytam wprost. Co sądzicie o ładowarce iCharger 106B-Plus???? Czy warto ją kupować czy może lepiej kupić iMax B6 lub B8 bo są tańsze, ale z tego co wiem to mają balanser słabo fabrycznie ustawiany(tak piszą na forach modelarskich). Co sądzicie????

 

I gdzie można kupić za ludzkie pieniądze jakieś zabezpieczenia przed zbyt mocnym rozładowaniem LiPo????

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Walki o baterię ciąg dalszy;)

SWD RS, spring m140.

Zdecydowałem się na podłączany zewnętrznie pakiet kokam 11,1v 1500 mAh 30C, który okazał się za mocny...( więcej niż 1 cykl na semi, auto to cudo nie posiada;p)

W związku z tym powstał plan, aby w kokamie zbić napięcie diodami i wrzucić go jako 2 pakiet do ak. Tymczasem do SWD kupić słabszego li-pola(już montowanego wewnętrznie), z racji wymaganego kształtu wybór zostaje ograniczony do pakietów dedykowanych do asg.

Teraz pytanie, który z tych pakietów to najmniejsze zło?

Link to post
Share on other sites

Kupilem Accucel 6 lecz po podlaczeniu lipola 11 wystepuje blad. Okazalo sie, ze mam zamieniony + z - w obu bateriach li-po. Teraz najprawdopodobnie musze przelutowac kabelki...?. Czy to jest normalne w tych ladowarkach ?. Troche mnie to wkur*** bo nie chce robic tego z kazda nowa bateria ;/.

 

Przy rozladywaniu lipola 11 jaka wartosc A ustawic ?. mam od 0 do 1. Pakiet lipo 1100 15 C

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Przymierzam sie do kupna lipola - do repliki Aug z tuningiem hi speed.

Aktualnie w replice jest m100 dajace stabilne 98 m/s i 25 k/s (przyciete zeby, lozyska kulkowe 8 mm i brak lozyskowania na glowicy i prowadnicy zeby sprezyna za mocno sie nie sprezala).

Zasilana jest roczna bateria 9.6 v - 2200 mAh.

Niestety bateria juz troche wysluzona a mysle o zwiekszeniu rofa tak do 30 k/s

 

Stad pytanie - ktos potrafilby doradzic jakie napiecie aku i jaka pojemnosc bylaby optymalna ?

Chodzi mi o to zeby nie przesadzic tez z pojemnoscia pakietu i nie rozwalic gearboxa (ktory w sumie mocny jest, glowica wyciszona wiec dobrze tlumi uderzenia).

 

Mysle nad 3 pakietowym lipolem o pojemnosci 1000-1500 mAh. Prad okolo 25-35 C.

 

Jakie sklepy modelarskie polecilibyście jako pewne jezeli chodzi o zakup aku ? Ladowake oraz balanser - to samo pytanie.

Oczywiscie złączka Deansy - ale to dolutowac moge ewentualnie sam.

 

Na calosc moglbym przeznaczyc jakies 300 zl wiec bez szalenstw z ladowarka...

Link to post
Share on other sites

No ale Kokam, to mimo wszystko jest najlepszy sprzęt i żadko kiedy słychać złe opinie o nich :)

Ja mogę doradzić te EnergyPower, bo po pierwsze, zmiejszymy trochę inflację, a po drugie są całkiem niezłej jakości.

 

Można jeszcze próbować z ogniwami litowo jonowymi, takimi co do notebooków się wkłada. Taki komputer też ma gdzieś potrzebuje zasilenia 20A

Link to post
Share on other sites

Zwykłe ogniwa li-ion do lapsa mają 1600-2600 mAh i wydajność 2C. Więc nie jest to wiele, jednak w pakiecie 6 szt. można już z tym coś zrobić- pakiet 11,1v 4400 mAh.

Ja stosuję je w HK416, m120, silnik na neodymach. Dają rof lepszy niż li-po 7,4 25C fullymax.

Link to post
Share on other sites

mali: ale porownaie rof'u na 7,4 i 11,1v jest nie potrzebne bo wiadomo wiekze napiecie wiekszy rof.

Oczywiście, tylko że li-pol 7,4 25 C 1800 mah daje 45 amperów a li-ion z lapka 11,1 2C 4400 mah daje ledwo 9 amperów. Pomimo tego jednak rof jest większy. Sam nie wierzyłem że takie słabe ogniwa są w stanie pociągnąć jakąkolwiek sprężynę. Jednak zdziwko było niezłe.

Takie ogniwa można na allegro kupić już za 3,5 zł. Ja mam już dwie takie batki i śmigają zajebiaszczo. Koszt jednej to ok.30 zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...