Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Obecnie mam podkręconą replike 416 od VFC. Wstawioną mam SP120, kable nisko oporowe i silnik HT. replika ma ok 420fpsów.

 

do tej pory używałem LiPo 7,4V, 20C. czy wstawienie 11V baterii, 40-50C ma sens, i da sensowny przyrost? strzelam głównie krótkimi seriami i jest ok, ale na singlu czasami brakuje mi powera na baterii 7,4.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 months later...

Moja bateria Redoxa 7,4V 1300 mAh. na ostatniej strzelance stwierdziła po jakimś dwugodzinnym strzelaniu, że ma mnie w dupie i nie będzie strzelać. Co najlepsze - była ładowana poprzedniego dnia. Zastanawiam się, co spowodowało, że bateria tak szybko padła. Nie jest spuchnięta, więc powinno być okej. Co najlepsze - przy podłączaniu do ładowarki, po chwili ładowania wyskakiwał error, że stracił połączenie z baterią. Dopiero przy którymś razie załapał, że bateria jest. Wie ktoś co może jej się dziać?

Link to post
Share on other sites

Trzeba wpierw byłoby sprawdzić napięcie miernikiem na każdym ogniwie. Możliwe że to zimny lut gdzieś, albo oderwane kabelek. Możliwy też zimny lut w ladowarce.

Najlepiej byłoby sprawdzić na innej ladowarce baterię, albo inna baterie na tej ladowarce.

Mi IMAX B6 też error wywalał, zniszczył baterie jedną.

Poszła na gwarancję, kupiłem na ten okres zwykłą Redoxa do lipo za 30zl. Ładowała pakiety normalnie. Serwis stwierdził "ładowarka u nich działa w 100%,ale możliwe że jest uszkodzona :D przez zimny lut w baterii,".... Także tego....

ŁAdowarke zwrócili i działa ok z tymi samymi bateriami.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

@Ślepak. Miałem niedawno dokładnie tą samą baterię i ten sam błąd na ładowarce. Trzymając baterię w ręce jak naciskałem spust, to słychać było takie cykanie. A silnik nie ruszał. Pomyślałem zajrzę do baterii. Może coś da się zrobić z tym. Okazało się że oprócz kabelków lutowanych są taż kabelki zaciskane w takich aluminiowych blaszkach. Te między listkami baterii. I tam po odsłonięciu widać było iskrzenie. Postanowiłem to poprawić. I jak zacząłem cienkim śróbokręcikiem wydłubywać jedną z blaszek. One są wtopione w taką piankę. To nie wiem czego tam dotknąłem, czy przebiłem. W każdym razie bateria wybuchła mi w rękach !!!

Może nie dosłownie. Ale z głośnym sykiem, rzucając oślepiającymi iskrami w około zaczęła się palić jak raca. Tylko znacznie szybciej.

Zdążyłem tylko złapać za wtyczkę i dobiec do balkonu (2m). Ale drzwi już nie zdążyłem otworzyć. Taką temperaturę to miało. Upuściłem więc na podłogę. I całe szczęście że przed balkonem była wycieraczka. Bo miał bym wypaloną dziurę w podłodze i murowany rozwód.

Już nigdy nie będę grzebał w baterii. I przestrzegam innych.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki.

Poszukuje lipo do mojej m4 G&P.

Aktualnie mam zamontowany mosfet, z tym że chciałbym żeby replika miała w miarę dobry rof... Nieco większy niż na 7.4 ale też nie chce obciążać repliki. Czy przy wyborze 11.1 sugerować się prądem rozładowania np. 20C /15-30C / 30C itd...? I jaką pojemność wybrać by spokojnie starczała na 1 dniową jeb@nke strzelankę ?

Lipo ma się mieścić w kolbie sf, No chyba że zmieści się w samej prowadnicy razem z mosfetem to będzie już zajebioza :))

W replice siedzi stockowy silnik i zębatki, tłok shs 14 metal zębów i sp120, kable niskooporowe z mosfetem.

Link to post
Share on other sites

Też poprawiałem kiedyś styk na łączeniu między celami. Procedura jest taka że zdejmuje się w zasadzie całą izolację żeby mieć dobry widok na wszystko. Czasem mechanicznie coś po prostu pęknie. Ogólnie lutowanie tego jest trudne, trzeba punktowo przyłożyć dość wysoką temperaturę, żeby szybko chwyciło, a jednocześnie żeby nie przegrzać pakietu i cyny. No i zawsze przy grzebaniu w LiPo trzeba mieć obok choćby metalowe wiadro albo ceramiczną doniczkę z piaskiem. Jak masz warunki to warto spróbować z zachowaniem ostrożności. Na ten moment taki pakiet i tak dla mnie byłby skreślony, bo nie jest wiarygodny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam witam... Czytam i czytam i duzo tu sie dowiedzialem.  Mam Nurpola ,1450mAh, 30C, 7.4.  Ma juz okolo roku, i zaczal padac. 3-4h strzelania, wiekszosc semi, na czestym auto zaczyna tracic sile. Czas na zmiane. 

Replika stockowa, M120, gearbox ,smary, doszczelnienie i podkladki, 420-430 fps na 0.2 

Co kupic? 

Chyba tylko 2 sticki sie zmieszcza w kolbe... reszte na scisk,albo piłowanie i powiekszenie srodka kolby.

airsoft.jpg

nano 2s.jpg

nano.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...