Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Agata: 4 celowy life ? po co az tyle :P ?

ja brałbym life i tak bo można je ładować wysokim prądem ;) jaką masz ładowarkę ?

mój zestaw pradowy :)

zdjcie131a.th.jpg

 

sorki za bałagan :P ale wszysatko wsżedzie lezy ( tłumiki, kable adaptery, przelotki, jakieś serwa, śmieci kabelki :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przy LiPo lepiej nie iść spać :( Nikt w Europie z modelarzy nie zostawia lipoli bez opieki.

 

Był taki czech, który wrzucił lipo do bagażnika z resztą modeli, kable się po cichu zwarły i bateryjka nie dawała oznak tego, że się smaży. Niespodzianka się stała, jak otworzył bagażnik zrobił się przeciąg, facet mówił że ściana ognia.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tymi mosfetami, trzeba je instalować czy nie? Jak wiadomo lipola nie można rozładować poniżej określonej wartości, a są mosfety, w których włącza się alarm czy coś w tym stylu. Czy są jakieś lipole 7.4v nadające się do frontu ris w m4 albo crane stock?

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tymi mosfetami, trzeba je instalować czy nie? Jak wiadomo lipola nie można rozładować poniżej określonej wartości, a są mosfety, w których włącza się alarm czy coś w tym stylu. Czy są jakieś lipole 7.4v nadające się do frontu ris w m4 albo crane stock?

Buzzer

Tu masz linka do buzzera - powiadamia o przekroczeniu pewnych napiec.

Najpierw miga, potem zadko buczy, przy granicy napiecia - buczy non stop.

Wtedy nie rozladujesz pakietu za nisko.

 

Mosfet z lipolami nie ma nic wspolnego.

Mosfet to sposob na wymiane mechanicznego styku na elektryczny - dzieki czemu nie ma strat pradu na mechanicznych stykach (ani iskrzenia) bo wszystko dzieje sie wewnatrz tranzystora.

 

Mi na lipolku 7.4 i m90 (silnik guardera revolution) zrobil sie fajny efekt.

Zamiast semi w 50 % przypadkow mam bursta 2 kulkowego.

Nawet jak przerywacz przerwie obwod - silnik i zebatki maja dosc momentu obrotowego zeby jeszcze raz naciagnac tlok.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki, znalazłem baterie 1300mah 11.1v 15c, która mieści się w atrapie an/peq15, mam zamiar jej używać przy sprężynie m120 i zębatkach na łożyskach 8mm, czy rof nie zniszczy tłoka? Active breaker byłby potrzebny? Jest jakaś tania ładowarka z balancerem, którą mógłbyś mi polecic?

Edited by Br0QL
Link to post
Share on other sites

Co do buzzerów. Zakupiliśmy 3 sztuki z Coyote - o takie:

 

http://www.casg.pl/product-pol-602-Buzzer-...wa-do-LiPo.html

 

Niestety to badziewie pika co strzał nawet jak nasze batki są ściągnięte z ładowarek. Pakiety mamy na 100% dobre. Przetestowane na kilku lipolach i na wszystkich to samo. Podczas naciśnięcia spustu jest pisk a dioda zielona gaśnie i zapala się czerwona(taki efekt powinien chyba być dopiero jak napięcie na jakimś ogniwie zacznie zbliżać się do minimalnego ). Po puszczeniu spustu znowu załącza się zielona. Sytuacja jest identyczna na ogniu pojedynczym jak i auto. Gdybyśmy mieli tylko jeden taki układ to bym pomyslał, że jest uszkodzony ale nie wszystkie 3.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

A jakie macie silniki, zębatki i sprężyny ;) U mnie konfiguracja Systemy Magnum, DTU Promyka i M130 guardera spowodowała że nie dało się stosować układu odcinającego KA bo odcinał po naciśnięciu spustu. Bardziej polecam takie ustrojstwa:

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...re%20And%20Plus

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...re%20And%20Plus

 

Ja posiadam wcześniejszą wersję (większą) pierwszego i jestem zadowolony. Podpinam sobie na respie patrzę jakie napięcie mają poszczególne celle i po krzyku.

Link to post
Share on other sites

Witam

Widzę, że wielu przede mną zadaje podobne pytania i nikogo to nie wnerwia (chyba), więc chciałbym się upewnić, czy taki zestaw będzie hulać? I czy nie za bardzo, tzn czy nie zdechnie po 30k kulek.

 

ładowarka RC power BC6

bateria firefox 11.1v Li-Po (20C)

kałach cymy full stock (cm040)

A! No i czy zmieści się batka pod dekiel. Bo zauważyłem, że ona ma kwadratowy przekrój a nie okrągły.

 

Pozdrawiam Dziobak

 

I jeszcze, czy ten piszczek to dokładnie to samo badziewie co kupił miloslupsk, czy ten model sie jakos nadaje?

Edited by Dziobak95
Link to post
Share on other sites

Co do buzzerow to ja uzywam (2 mam - 3 i 2 cele) - buzzery z RCelektrotown i nie ma problemow.

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?pro...&prod_id=51

 

Nie piszczy nic podczas strzelania - mozliwe ze te twoje mierza chwilowy spadek napiecia ... albo aku za slabe jest jak na silnik i sprezyne. No i przez to napiecie spada ponizej granicy podczas strzelania i uklad wyje.

Sprawdz jak masz mozliwosc na wiekszym aku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...