Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Chyba się przesłyszałem? A kokamy to co? Lepszych pakietów nie ma tylko kokam. Dualsky są dobre, ale na pewno nie wytrzymają tego co kokam. Co do balancera. Graupner nie bez powodu jest cenioną firmą. Potwierdzone naukowo. Po rozładowaniu lipola kokam 7.4v 1500 mAh 30C różnica napięć i poj. na celach wynosiła 7%. Po naładowaniu na graupnerze lipocharger 4 obie cele 100%. Chyba nie ma sensu kupowania balancera.

 

prawda kokamki ładują się równiutko pewnie ogniwa sa selekcjonowane-dobierane parametrami a trurnigy naprawdę są dobrze oceniane przez modelarzy i są w super cenach na http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_vi...?idProduct=8934

a właśnie zobaczcie sobie również nowe proponowane przez nich konektory

 

ps. przepraszam kolegów za głupi błąd z tą pojemności itp nie doczytałem sie właściwego sensu :roll: :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam wszystkich

 

mam małe pytanie, posiadam replikę cm 0.50 i potrzebuję batki li pol, jak wiadomo wchodzą tam stick baterie i moje pytanie brzmi :D jaka bateria, ewentualnie jakaś inna li pol nie koniecznie w wersji stick i oczywiście sposób montażu takiej baterii nie stickowej :D tak by nie trzeba było jej montować na izolkę gdzieś z boku??!!

 

czy da radę taką batkę li pol niestickową zamontować pod drewnami, czy ktoś już próbował?? i może ewentualnie polecić mi taką batkę

 

pozdro

 

http://www.casg.pl/product-pol-597-GE-Powe...-15C-Stick.html

 

Mieści się bez problemu pod deklem.

Link to post
Share on other sites

Szukam jakiejś ładowarki (najlepiej z balancerem) w cenie do 100zł i trafiłem na to: http://www.nastik.pl/ladowarka-balanserem-c3lp-p-1248.html

 

i teraz moje pytanie czy gniazdo balancera będzie pasować do akku 3E Model?

 

I czy ta ładowarka z linka będzie lepsza od E-sky EK2-0855? Cena obu jest podobna.

 

Dzięki za pomoc!

Edited by Klecor
Link to post
Share on other sites

@seger:

zdam się na Twój autorytet w dziedzinie lipo :) czy możesz mi coś polecić w przedziale do 150-200zł? Nie potrzebuję cudów, byle ładowało poprawnie jedną batkę 3cellową - czas ładowania też nie jest priorytetem (tzn. jak się w 8-10h upora z 3600mAh będzie ok :) ).

 

Chwilowo jestem bez ładowarki i potrzebuję coś "na szybko".

Link to post
Share on other sites

Pomóżcie mi przejść do Jedynie Słusznego Kościoła Li-Po ! 8) !! Chętnie przestawię się na Li-Po w moim AK CM 0.42, potrzebuję jedynie waszych propozycji co do baterii i ładowarki. Batkę mam w drążonej kolbie stałej więc rozmiar raczej nie ma znaczenia, bardzo chętnie zwiększyłbym ROF i w sumie na tym mi najbardziej zależy. Podajcie proszę propozycje baterii do mojej broni oraz ładowarki która będzie obsługiwała także Ni-Mh. Na razie biegam z 9,6V Intellecta:cry:>. Wiem że tego typu pytań jest tu dużo ale ja jestem elektrycznym noobem i potrzebuję konkretnych linków do sklepu, najlepiej modelarskiego - opisy i współczynniki baterii mnie przerastaja...

Oczywiście miło by było aby było to w miarę tanio - nie stać mnie na ładowarkę przemysłową za 600 zł, ale też nie chcę kupować taniego gówna. Chętnie bym się zmieścił w całości z 300 zł.

Link to post
Share on other sites

w 300zł sie nie zmieścisz. 300zł to na najtanszą uniwersalna ładowarkę wydasz...

jak masz gównianego intelecta to moze trzeba sie po prostu przerzucic na lepsze ogniwa i dać w koncu kable a nie druty oporowe które sa serwowane stockowo ;)

Kable niskooporowe to już mam ;-).Czyli wszystkie ładowarki typu stockowe nie ładują baterii lipo? Np taka Link to po jaką cholerę są w sprzedaży ???

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie:

wiadomo, że ogólnie pojęta zajebistość batki LiPo wynika zarówno z pojemności jak i tajemniczego współczynnika C ;)

 

Z tym, że która batka będzie "lepsza"? Mająca mniej mAh i większy C, czy większy mAH a mniejszy C? Lepsza w sensie dająca większy rof i dłużej trzymająca.

Link to post
Share on other sites

a szukaj ciezko uzyć ? z resztą temat jest o akumulatorach a nie ładowarkach!

 

co do chargera: moze byc. dokup zasilacz.

Dzięki za opinię - a zrobisz jeszcze jeden dobry uczynek i polecisz mi zasilacz + akumulator do mojej repliki ???

Edited by Ripperov
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie i panie :D którą batkę wybrać??

 

1.BATKA NR 1

2.BATKA NR 2

3.BATKA NUMER 3

 

niestety w stickopodobnych nie mam wielkiego wyboru ;/ ,chodzi głównie o czas pracy takiej batki oraz szybkostrzelności. Wiem że ta 1600mah pojemności będzie na dłużej starczyła ale ile mniej więcej??!! czy duża różnica ?? (chodzi mi o ilość magów teoretycznie można wywalić na takiej batce "HI CAPY")

 

 

i drugie moje pytanie ewentualne ustawienie na ładowarce imax B6 jak powinno się ładować taką batkę z góry dzięki

Edited by rademenes83
Link to post
Share on other sites

No niby wiesz jedna szkola mowi ze podczas zacinki - pojdzie ci bezpiecznik a nie tlok czy zebtki... ale sam wlasnie nie mam bezpiecznikow bo te tanie to kijowe sa.... A znalesc mocne bezpieczniki ktore mozna resetowac i ktore sie odblokowuja po ostygnieciu (zamiast przepalac) znalesc nie moglem.

 

Widzialem takie cuda przy gotowych mosfetach z kontrola pracy, szybkostrzelnosci i burstem ale to nie w polsce.

Link to post
Share on other sites

znajomy robi mosfety z bezpiecznikiem takim. po ostygnięciu mozna strzelać dalej.

 

"Na chwilę obecną oferuję "Mosfeta" ver.1

Podstawowe funkcje w/w "mosfeta":

- niewielki prąd sterujący płynący przez układ styków - spust, selektor. Całkowicie wyeliminowany efekt upalania styków. Możemy strzelać na semi ile dusza zapragnie.

- zmniejszenie ilości kiepskich styków w obwodzie bateria-silnik. Czyli inaczej zwiększenie niezawodności układu elektrycznego (mniejsze prawdopodobieństwo zacięcia tłoka w

tylnym położeniu)

- większa szybkostrzelność przy tej samej baterii

- 10% - 15% większa ilość kulek wystrzelona na takiej samej baterii

- bezpiecznik polimerowy tzw. bezpiecznik wielorazowy. (Bezpiecznik po przekroczeniu prądu maksymalnego - odłącza prąd w układzie a po ostygnięciu "jakieś 10s" jest ponownie gotowy do pracy)

- układ hamowania silnika - specjalny układ który zatrzymuje silnik natychmiast po zwolnieniu spustu - zapobiega to częściowemu naciąganiu sprężyny przez bezwładność

układu silnik-zębatki

- szybki montaż i demontaż układu wymiana układu zajmuje ok 10 sekund"

 

cos takiego napisał ;)

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

znajomy robi mosfety z bezpiecznikiem takim. po ostygnięciu mozna strzelać dalej.

 

"Na chwilę obecną oferuję "Mosfeta" ver.1

Podstawowe funkcje w/w "mosfeta":

- niewielki prąd sterujący płynący przez układ styków - spust, selektor. Całkowicie wyeliminowany efekt upalania styków. Możemy strzelać na semi ile dusza zapragnie.

- zmniejszenie ilości kiepskich styków w obwodzie bateria-silnik. Czyli inaczej zwiększenie niezawodności układu elektrycznego (mniejsze prawdopodobieństwo zacięcia tłoka w

tylnym położeniu)

- większa szybkostrzelność przy tej samej baterii

- 10% - 15% większa ilość kulek wystrzelona na takiej samej baterii

- bezpiecznik polimerowy tzw. bezpiecznik wielorazowy. (Bezpiecznik po przekroczeniu prądu maksymalnego - odłącza prąd w układzie a po ostygnięciu "jakieś 10s" jest ponownie gotowy do pracy)

- układ hamowania silnika - specjalny układ który zatrzymuje silnik natychmiast po zwolnieniu spustu - zapobiega to częściowemu naciąganiu sprężyny przez bezwładność

układu silnik-zębatki

- szybki montaż i demontaż układu wymiana układu zajmuje ok 10 sekund"

 

cos takiego napisał ;)

A za ile taka ryba ???

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...