Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chłopaki mam pytanko lipolek dualskiego 11.1 28lub35(jeszcze się nie dowiedziałem który został na sklepie) da dość sporego rofa na m150 i na standard torque zębatkach ze względu ze silnik tez dobry neodym i tu mam pytanko wiem że można zamontować rezystor nastawny do tego ale tu po przejściu się do sklepu facet sie mnie spytał jakie ma parametry a ja niezbyt byłem w stanie mu wytłumaczyć mułowaty koleś w ogóle ;)

 

Mógłby ktoś coś doradzić pomóc lub coś ?Zakres nie musi być jakiś wielki chce zredukować max o 6kulek a przy potrzebie wrócić do 100%:)

Link to post
Share on other sites

Chłopaki mam pytanko lipolek dualskiego 11.1 28lub35(jeszcze się nie dowiedziałem który został na sklepie) da dość sporego rofa na m150 i na standard torque zębatkach ze względu ze silnik tez dobry neodym i tu mam pytanko wiem że można zamontować rezystor nastawny do tego ale tu po przejściu się do sklepu facet sie mnie spytał jakie ma parametry a ja niezbyt byłem w stanie mu wytłumaczyć mułowaty koleś w ogóle ;)

 

Mógłby ktoś coś doradzić pomóc lub coś ?Zakres nie musi być jakiś wielki chce zredukować max o 6kulek a przy potrzebie wrócić do 100%:)

 

Rezystor nastawny ? Po co ?

Przy m150 ten rezystor (bo rozumiem ze do ograniczenia szybkostrzelnosci tak ?) musialby miec naprawde konkretna moc.

Link to post
Share on other sites

I był by wielkości 2 replik a ważył by tyle co 3... Nie koleś był mułowaty tylko ty nie wiedziałeś czego chciałeś. Im nie płacą za rozwiązywanie twoich problemów tylko za sprzedaż i ewentualną pomoc ale nie za odwalanie całej roboty za ciebie.

Link to post
Share on other sites

milo: jak cos to nie ja :D ale pakiet ma tamiyę :( ja bym uciał ;)

 

 

Seger, na PW podeślę Ci numer konta do wpłaty za wyrządzone straty i spustoszenia w moim GB :lol:

 

Tamiya. Owszem pójdzie się je@#$ we wszystkich moim batkach za kilka dni. Taki jest plan :) Apropos - replika dotarła i ten pakiecik równiez. Pobiera wszystkie kulki a ROF jest maaaasakryczny ( w wolnej chwili zmierzę na chrono dokładnie). Mały ten pakiecik ale wariat..hehe. Ciekawe ile wytrzyma stockowy tłok VFC przy tej szybkostrzelności :-F

Link to post
Share on other sites

Mam może głupie pytanie ale niedługo dojedzie do mnie kolba magpul ubr i specshop zaproponował mi takie produkty:

 

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4941

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4576

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4895

 

te 3 do prowadnicy a znalazłem jeszcze coś takiego:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5518

 

Co mi radzicie ?? przy okazji mam jeszcze pytanie bo nie łapie co oznaczają wartości z C czyli 12c/15c itd.

 

Czy wraz z baterią montujemy jakieś sygnalizatory ??

Link to post
Share on other sites

Ehh, ładowarka przy rozładowywaniu pakietu wyświetla błąd ( napięcie jednego ogniwa spada do ok. 2,46)...

Rozumiem że pakiet nadaje się tylko do reklamacji?

 

Niekoniecznie....nie chcę się tutaj wymądrzać ale moja zanim poszła do zwrotu też takie numerki pokazywała i za każdym rozładowywaniem kończyła podobnie.

Link to post
Share on other sites

pisałem juz kiedyś ze to co jest napisane na pakiecie to TEORETYCZNA pojemność. to ze wchodzi ciut wiecej lub ciut mniej to norma. napięcie naładowanego masz prawidłowe. moze sie lekko różnić napiecie na poszczegolnych celach. zbyt niskie rozładowanie do 2,46v nie powinno miec miejsca ładowarka moze miec wadliwy balancer.

Link to post
Share on other sites

Co do pojemności pakietów to wiem że faktyczna może się różnić od znamionowej...

Napisałem to po to żeby pokazać że pojemność jest prawidłowa.

Mam trochę związane ręce bo nikt poza mną w ekipie nie ma ani Li-pola ani ładowarki modelarskiej więc nie jestem w stanie sprawdzić w czym problem...

Czy rozładowywanie bez balancera jest mocno szkodliwe dla baterii?

Czy wadliwy balancer nie sprawiał by też problemów przy ładowaniu?

Czy jest szansa że tak brzydko potraktowany przez balancer pakiet jeszcze troszkę pożyje?

Gdzie jest Wally? ;-)

 

Pozdrawiam... Zaskroniec.

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites

Po zamontowaniu deansów, twoje ulubione seger mogę powiedzieć o lipo tylko dwa słowa. Są Boskie! Nie dziwię się, że miałem opory na szpilkach krawieckich xD. No ale dobra, szybkostrzelność powala. Nie jest jakaś zawrotna, w okolicach 800 rpm. A reakcja na spust... miodzio po prostu. Nie ma porównania, a lipo airsoftowe to ścierwo. Nic nie pobije modelarskich. Aha Ni-mh to kupa G.

Link to post
Share on other sites

@szczupe

 

pewnie Seger też Ci to podpowie, ale jeśli masz gdzieś możliwość wpadnięcie do sklepu modelarskiego (z akcesoriami do RC bo w tych zwykłych które odwiedziłem to nic nie było:) to poproś ich o sprawdzenie pakietu nawet za drobną opłatą ;) i będziesz wiedzieć czy to wina pakietu czy ładowarki chociaż na moje doświadczenie z iMaxem to chyba masz nie skalibrowany balanser. W necie jest opisana metoda kalibracji ale jej nie sprawdzałem (szybciej ją oddałem) i ponoć działa:)

Są też ludkowie którzy mają własnej roboty układ potrzebny do kalibracji i jak się im wyśle to ją skalibrują:) Poszperaj na forach modelarskich i googlach.

Link to post
Share on other sites

No najlepiej by było sprawdzić pakiet nawet za browara. :)

rozładowanie bez balancera odbywa sie.. w replice. Wiec luz

ładowanie bez balancera- tego juz bym nie robił chociaż da sie ale jest ryzykowne. Można kombinować lądując każdą cele osobno przez złacze balansujące. li-po airsoftowe to po prostu starej generacji li-po z naklejką ze superspecjalyszuberproonlyforairsoftguns. wiec kupa... co do deansów " specjalnie zaprojektowane na potrzeby replik asg" mnie rozwala :D złącza te są ok 4 lat na rynku jak nie więcej :)

Link to post
Share on other sites

Czy to możliwe żeby padnięty pakiet wstał?

Dwa dni temu zostawiłem Li-po w replice po strzelance na noc z podłączonym buzzerem-alarmem no i rano już było ciemno tzn. diody już nie świeciły. Podłączyłem pakiet do ładowarki z przewidzinym efektem: "bettery goes wrong" :cry:

Dzisiaj przed chwilą podłączyłem pakiet znowu do ładowarki i ładuje normalnie!

Stoję przy nich, pilnuje i czekam na efekt.

Link to post
Share on other sites

Li-po rozładowane za mocno można spróbować naładować ( dajemy ładowanie bez użycia balancera przez chwilkę) ale trzeba to robić zaraz po odkryciu ze jest totalnie rozładowany.

Br0QL: raczej nie będzie potrzeba dawania hamulca.

Tomekpl: zwykły li-polek, który ma niezłączone w jedną termokurczkę cele.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...