Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Miernik napięcia, buzzery są o kant dupy potłuc.

1. Drogi, lans +50: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=137_148&products_id=6881

2. Tani, lans -100 (chyba, że odwzorowujesz ruskich, wtedy +200 ;] ): http://allegro.pl/cyfrowy-miernik-uniwerslany-multimetr-elektroniki-i1298413968.html

 

Ad. 1: możesz nosić w kieszeni i podpinać kiedy dusza zapragnie, albo na stałe przypiąc do batki i zerkać co trochę. Pokazuje każde ogniwo oddzielnie oraz sumę wszystkich.

Ad. 2: możesz nosić w ładownicy/plecaku lub zostawić na respie i zobaczyć raz na godzinę, jak tam napięcie w baterii. Pokazuje napięcie pakietu, ale w sumie po co Ci w polu detale?

 

Ja mam ten z pkt 2. i prawie nigdy go nie używam, bo mam akumulator, w którym prąd się jeszcze nigdy nie skończył. A ogólny stan zdrowia aku pokazuje mi ładowarka podczas ładowania.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Echh, widzę, że trzeba lopatologicznie.

Każdy miernik napięcia jest podobny, różni się tylko ceną, wyglądem, rozmiarem i inteface'm pokazywania. Działają tak samo - podpinasz, pokazuje Ci napięcie na poszczególnych ogniwach / całym pakiecie.

Buzzer - zaczyna brzęczeć/pikac/pierdzieć jak spadnie napięcie poniżej okreslonego poziomu. Podczas strzału napięcie zawsze spada, nawet jeśli aku jest naładowany, czyli zależnie od akumulatora, może brzęczeć jeśli ma jeszcze 80%, bo napięcie CHWILOWO spada.

 

Także - bierz miernik, który Ci sie podoba, bo praktycznie każdy działa tak samo, a różnice są tylko cenowe i kosmetyczne.

Link to post
Share on other sites

Przy lipolach ponad 2 Ah - nie ma sensu kupowania buzzera. Chyba ... ze nie masz ladowarki i chcesz ladowac u kogos co 3-4 strzelanki (kumpel tak robi od pol roku z powodzeniem).

To nie nimhy ktore traca na pojemnosci mega szybko.

Liczysz sobie spokojnie 1 kulka na 1 mAh. Chyba ze lubisz wywalic wiecej niz pare tysiecy kulek na strzelanke - to wtedy miernik jest wazny ;)

I wlasnie - lepszy jest ktory pokazuje napiecia na kazdej celi osobno, a nie taki ktory liczy laczne.

Podczepienie na stale ma ten minus - ze wiekszosc ma diody ktore swieca i przeswituja przez ladownice na kolbie (lub przez kolbe).

W ciemnosci jest piekny efekt - ale zdradza pozycje.

Ogolnie - mam dwa buzzery i ani razu ich nie podlaczylem jeszcze a lipoli uzywam od roku.

No ale mam ladowarke.

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Troszkę odrzucają mnie te 62 strony. Jak z wtyczkami? Można kupić już lipo z wtyczkami deans? Bo przerobienie kabli w replice to zbyt ciężko nie wygląda. Ale jak zobaczę na te kabelki przy lipo, to lekko się załamuję. Jak to można zrobić? I jak wygląda sprawa z ładowarką? Bo tam bodajże także nie ma deansów.

 

 

 

Edit:

 

T connector=deans?

 

Taka ładowarka wystarczy?

Edited by konrad2271
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Oczywiście już mi minął czas na edycje... Czy ta ładowarka LINK Wystarczy, czy lepiej dołożyć trochę kasy i kupić tą wyżej?

TA Bateria będzie dawała radę na temperaturach ~ -15/-20 stopni? Chodzi mi czy w zimie pociągnę, i rozumiem że w zimie będę potrzebował buzzer? Bo wyczytałem : -zalecane temperatury pracy: 10-40°C (niższa lub wyższa temperatura powoduje zmniejszenie pojemności użytecznej ogniwa) I co jak będzie mi już piszczało że bateria pada, to muszę ją podłączyć od razu do ładowania? Czy może doczekać do końca strzelanki (+powrót z rozgrywek oddalonych). Czy bezzwłocznie muszę od razu jechać do domu i ją poczepić?

Link to post
Share on other sites

Tak konektor T = Deans, jeszcze gdzieś widziałem określenie Deans large.

A jak zrobić konektory, odpowiedź jest chyba prosta :) Tylko uważaj żebyś nie zwarł kabli. A jak nie masz doświadczenia no to browar pod pachę i do znajomego ;)

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Witam.Mam pytanie do użytkowników pakietów lipo stick 11.1V .Ile sztuk ammo można wystrzelić np. na TAKIM lipo przy sprężynie 120-130 na jednym ładowaniu. Ewentualnie jakiś inny rodzaj ale typu stick z dostępnych w sprzedaży.

 

Czytając artykuł +/- mam odpowiedź ale chciałbym mieć wiedzę jak to przedstawia się w warunkach bojowych -w terenie.

 

Edyta; Obskoczę 5h spotkanie i tak ze 3000 ammo?

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Wytrzyma . Bywa że więcej wystrzelę w tym czasie ale na lipku 7.4V .Ale tu bardziej chodzi o to abym co chwile nie sprawdzał aku miernikiem jak mam pakiet pod deklem. Dzięki.

 

 

Syriuszzabujca lipo sie ładuje do max 4,25V na ogniwo także do 12,5v spokojnie możesz ładować- nie czytało się o lipo przed zakupem co ?

Link to post
Share on other sites

Mam auga z ca (kable w złym stanie) i sprężyna m120 (dość zdeformowana) +/- 400 fps. Mam w nim założony system bore up. Mam baterie 9,6V ni-cd ,która nie uciągnie sprężyny. Li-po 1100mah 7,4v dawał radę nawet z niezłym rofem. Jednak zepsułem ją(batke li-po).

 

Mam teraz takie pytanie, jaką kupić Batkę (li-po) żebym miał w miarę znośną szybkostrzelność i kable w raz z resztą repliki nie było zbytnio przeciążone? Nawiasem pisząc kolega mówił, że warto by było wymienić również silnik w augu(bo stockowy jest słaby). Mógłby prosić o pomoc jakieś kompetentnej osoby:)

 

W sklepie polecili mi "kokan" 1300 11V Li-po i 1800 7,4V również "kokan" (baterie chyba do zestawów modelarskich, ale ponoć świetnie sprawdzają się w replikach). Pytam bo już przez "sklepowe mądrości " doprowadziłem aug'a i baterię do stanu, który opisałem wyżej:C

Link to post
Share on other sites

Sam używam wyżej wymienionego Kokama 1800mAh (30C), działa świetnie, na takiej samej sprężynie i i silniku Hi-speed G&P mam rof 19k/s na naładowanym pakiecie, kable stock więc niezbyt dobre. Wymiana silnika na pewno zwiększy rof i pozwoli uciągnąć mocniejsze sprężyny, pytanie tylko, czy jest to potrzebne.

Link to post
Share on other sites

zależy na jaki silnik. Jeżeli silnik Ci zdycha to nie czas go wymyć i nasmarowac łozyska ?

 

Serwisant w sklepie uznał ,że silnik w augu ca jest ogólnie słaby. A okablowanie ocenił, że ma zły stan techniczny (bardzo zużyte) Zdaje się na jego opinie, osobiście niestety nie umiem sprawdzić co w jakim jest stanie (2 lewe ręce).

 

Batki szukam optymalnej w sensie ,żeby nie obciążyła zbytnio broni (której stan jest niezbyt idealny) i przy tym miała w miarę porządny rof, myślę ,że 10k/s z pewnością wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Panowie czytajcie trochę forum i nie tylko zadawajcie pytanie w konkretnej sprawie czasami trzeba przeczytać coś więcej niż tylko temat który jest w Waszym zainteresowaniu.I na boga po pewnym czasie i podejrzewam nie tylko mnie doprowadza do furii określenie broń a ma się na myśli REPLIKĘ . Tu masz propozycję post nr. 17. Wybór należy do Ciebie.Dodam że silnik stockowy z repliki CM oraz zębatki.

Link to post
Share on other sites

Panowie czytajcie trochę forum i nie tylko zadawajcie pytanie w konkretnej sprawie czasami trzeba przeczytać coś więcej niż tylko temat który jest w Waszym zainteresowaniu.I na boga po pewnym czasie i podejrzewam nie tylko mnie doprowadza do furii określenie broń a ma się na myśli REPLIKĘ . Tu masz propozycję post nr. 17. Wybór należy do Ciebie.Dodam że silnik stockowy z repliki CM oraz zębatki.

Przepraszam... nikogo nie zabiłem? Postawię na 7,4V z jak największą pojemnością (Li-Po oczywiście). Dzięki za pomoc.

 

Jeszcze tylko mógłby ktoś podać +/- wymiaru tej batki ==> 1800 7,4V kokan

Edited by Marek_pno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...