Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W systemie PTW jak zmienisz konektory to tracisz gwarancję :icon_razz: A jak wiadomo PTW ma Tamiyę...

Widze, że nie rozumiecie. W replice mam tamiye mini -> w lipo XT60 -> nie chce stracić gwarancji na replike (zmieniając wtyk fabrycznie zainstalowany w replice strace gwarancje[?]) -> więc powinienem zmienić wtyk w baterii na wtyk taki jak w replice.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, pytania takie to raczej do sklepu kieruj a nie do mnie. Ale raczej na 99% tak bo musisz rozkręcicgb aby zmienić kable w replice. W gb v3 nie trzeba rozkręcać ale tez moga uznać za ingerencje w gb i wywalą gwarę. Zmiana samego konektora nie powinna być podstawą do anulowania gwarancji (chyba że sklep zaznaczył inaczej.

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Zmiana samego konektora nie powinna być podstawą do anulowania gwarancji (chyba że sklep zaznaczył inaczej.

ok, spytam na gunfajerze, bo tam kupowałem i jeśli bedzie dobrze z gwaranacją to będę wymieniał na xt60 bo takie mam w lipo. Wygląda też na to, że bedę musiał dorobić kabelek z xt60 do ładowarki (Imax B6), bo chyba takiego nie posiada (zobacze jak przyjdzie).

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem tam drugi raz (wcześniej dzwoniłem bezpośrednio do serwisu), teraz do sklepu i nie utracimy gwarancji - chyba, że podczas wymiany okablowania/styków dojdzie do zmiany biegunów (i awarii), wtedy jest to uznane za usterkę wywołaną przez nas, a jeśli po jakimś czasie pójdą np. zębatki to gwarancja działa :icon_smile:

Edited by esqiro
Link to post
Share on other sites

Napisałem do Gunfire w sprawie wymiany wtyków w replice. Odpowiedź:

"Witam, można wymienić wtyczkę i odnotować to w swojej dokumentacji (żeby w razie zwrotu serwis wiedział o sytuacji). Nie straci Pan gwarancji."

 

Także elegancko, będę wymieniał na XT60 bo takie mam w baterii.

 

 

Ktoś się orientuje szerzej na temat różnicy pomiędzy XT60 i Dean?

Link to post
Share on other sites

Raczej żadnej jeśli chodzi o przesył. XT60 chyba szerzej używane są typowo w modelarstwie. Obie wtyczki mają dużą powierzchnię styku, są pozłacane itp. Deansy ma szersze grono osób w razie pożyczania bateri czy ładowania jej gdziekolwiek. Bez bawienia się w adaptery. Tylko kupuj oryginalne wtyki. W Deansach są to takie karbowane - są dużo lepiej wykonane niż te gładkie, miałem namacalne porównanie. No i łatwiej się wypina. W XT60 pewnie jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

Zawsze uzywałem gładkich i jakos nie miałem problemu.

 

Raz miałem "nieprzyjemność" użyć konektorów elementa. Gówno wielkie za 9zł. Do śmieci. Wtyki od G&P (czarne) topią się od lutownicy po chwili - też lepiej sobie odpuścić.

Link to post
Share on other sites

Jego pytanie ma sens - chodzi o kupno złączy, a nie repliki złączy.

http://www.china-ama...s/COPY-XT60.gif

Spoko, z tego wynika, że kupiłem "oryginalne" - nie kupowałem na allegro tylko w sklepie modelarskim (modelarski.pl w Krakowie, ul. Gen. Józefa Dwernickiego naprzeciwko Hali Targowej).

 

Teraz mam inny problem. Przyszła mi batka (Turnigy 7,4V 2200mAh 2S) do mojej giety Umarexa. Bateria ma 104dł 33szer 16gr [mm]. Brakuje mi dosłownie 2mm żeby ją spokojnie zamknąć w replice!! Każdy wiem, że LiPo są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, ale trzeba ją najprościej przebić, żeby "wybuchła". Wiecie może czy jak upchne ją na siłe - tak, że może zacząć się delikatnie odginać pod naciskiem lufy, to się uszkodzi lub całkowicie zepsuje?

Link to post
Share on other sites

Jedno i drugie do dupy.

Chłopie. Opanuj się. Szkoda jeszcze, że tym razem nie napisałeś jaki masz wielki pakiet li-po z wielkim C oraz mega-ładowarkę, bo Imax B6 jest "do dupy". Napisz coś konstruktywnego.

 

Co do baterii DESIRE - mam takową, tyle, że 1500 mAh od jakiegoś pół roku i jest ok. Ładuje się, a replika strzela :icon_smile: . Nie puchnie, nie iskrzy, nie zapala się :icon_smile: . Pewnie nie bez powodu sprzedawca daje miesięczną gwarancję, kiedy wszyscy dają "rozruchową". Mam też dla porównania Turnigy nano-tech 2200 mAh 7,4V 35C. Nie ma jakiś znaczących różnic. Też się ładuje i replika strzela :icon_smile: . Do ASG naprawdę nie trzeba więcej - no chyba, że masz broń wsparcia... :D

 

Co do ładowarki - poszukaj raczej na allegro oryginalnego Imaxa B6. Dasz troszkę więcej i będziesz miał spokój. Do ASG naprawdę nie trzeba więcej...

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...