Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

A ja bym brał z kapturem (zresztą mam) bo:

A. Kaptury TADowskich hoodies/patriota helikona mają o tyle fajną konstrukcję, że jak się ich nie używa to leżą płasko na karku i się nie majtają.

B. Lepiej jest kaptur mieć niż nie mieć, zawsze podczas użytku cywilnego gdy brak czapki czy coś można założyć kaptur, który będzie chronił przed wiatrem/lekkim deszczem/pozwoli odizolować głowę od zimna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Mati13k

Sprawdź czy nie ma innych różnic oprócz kaptura pomiędzy tymi dwoma modelami. I sprawdź, który projekt jest nowszy. Ja bym to jeszcze raz przemyślał, ale jak kto woli. ;-)

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to są te same polary tylko, że Librety:

-jest dostępny w jednym wariancie materiału,

-nie ma kaptura (za to ma ściągacz w kołnierzu, le w wersji z kapturem można w podobnym celu użyć ściągacza obwodu kaptura)

-ma wzmocnienia z nylonu na barkach.

Z różnic to chyba tyle. I co ma do rzeczy który projekt jest nowszy, skoro materiał i wykonanie to samo?

Link to post
Share on other sites

Sądząc po wypowiedzi kolego to prędzej bym obstawiał że sam masz 13lat i jakieś zaburzenia osobowości. Poza tym, jego post był przynajmniej na temat, a Twój nie. I w takim poście wsadź sobie w cztery litery swoje nic nie warte pozdrowienia.

 

IMO Mati13k ma rację, lepiej szukać sklepach turystycznych. Wyjdzie taniej a i wybór większy. Swoją drogą to na lato polecę (co pewnie nikogo nie zdziwi) CoolMaxa. Na alledrogo do dostania za normalne pieniądze.

 

Pozdr późną porą

Link to post
Share on other sites

Na lato polecam t-shit firmy Brubeck model DRY. Są czarne, ale nosi sie pod np BDU wiec to bez znaczenia. To jest polska firma szyjąca z bardzo dobrych materiałów. Cena około 70zł. Koszulki termo Helikona są na poziomie np. GRENE czyli tanio i minimum jakości za niską cene. Mam kalesony ich i nie polecam. Rozciągają się w pasie i nogawkach i mechacą po 1szym użyciu. Tyle samo noszony (cała zima) Brubeck-zero widocznych zmian w materiale.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Miałeś tę odzież? Używałeś innej? Skoro nie, a sądząc po nicku i postach, masz 13ście lat i zerową wiedzę, więc nie podpowiadaj źle, dzięki takim ludziom jak ty wmasg z dnia na dzień robi się coraz bardziej, albo nie, bo jeszcze banik pójdzie za brzydkie słówka...

Używałeś danej części garderoby? Napisz o niej, opisz zalety i wady a nie pie***ysz bzdury dla leczenia kompleksów i zdobywania setek postów...

Pozdrawiam

 

Straszne... Nie, nie miałem tej odzieży, ponieważ zawsze używam Google przed zakupem danej części garderoby, repliki czy oporządzenia, którego będę używał w warunkach nie tylko jebankowych, ale także obozów i szkoleń. Jedynym produktem Helikonu jakiego używam jest ich polar i jestem bardzo zadowolony. Kolega kiedyś kupił od nich koszulkę termoaktywną. Lepiej nie opisywać jak wygląda po paru miesiącach. Po prostu Helikon to słaba jakość, a po co się denerwować skoro można iść do najbliższego sklepu turystycznego i poszukać dobrej, markowej odzieży. Koledzy wyżej już wymienili parę solidnych marek.

 

Co do części Twojego postu na temat mojego wieku - zachowam więcej godności niż Ty i daruję sobie odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Co do Brubecka, to co prawda na stronie producenta nie wiedzę już zielonych koszulek Dry, ale mogą jeszcze zalegać u dystrybutorów. W lini Thermo są też oliwkowe ciuchy.

Nosiłem odzież termo różnych producentów i Brubeck jest moim faworytem. Jenak co do zmian na materiale to moja koszulka Dry dość szybko się pozaciągała, ale nosiłem bezpośrednio na niej ciężki plecak.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Pytanie do posiadaczy combat shirtów od Helikona-jak one się na dłuższą metę sprawują? Myślę o kupieniu sobie cshirta na taką pogodę jak mamy teraz (czyli w okolicach 20 stopni i niewielki wiatr)? Jak z trwałością tego ciucha?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Guest MaszlinkoF

Ma ktoś krótkie spodnie helikona? Jak z ich jakością? Zastanawiam sie pomiedzy nimi a kontraktem przerobionym na krótkie. Interesują mnie głownie UCP i 3C. Miło by było gdyby ktoś zarzucił foteczką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...