Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

od dłuższego czasu używam spodni helikona do normalnego chodzenia, mam 2 pary długich przerobionych na 3/4 i nie narzekam. do chodzenia w lato, na rower itp jak najbardziej. ostatnio wywaliłem się na rowerze i przeleciałem tyłkiem po 2m żwiru i efektem jest małe rozdarcie wielkości paznokcia na małym palcu na tylku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanie do posiadaczy combat shirtów od Helikona-jak one się na dłuższą metę sprawują? Myślę o kupieniu sobie cshirta na taką pogodę jak mamy teraz (czyli w okolicach 20 stopni i niewielki wiatr)? Jak z trwałością tego ciucha?

sam ostatnio kompletuję wz93 i brakuje mi tylko cs, zastanawiałem się nad wyrobem helikonu ale na jednej strzelance widziałem kolesia w cs i mimo tego że dobrze miał dobrany na miarę - wyglądało to na nim jak kawał szmaty

:/

nie wiem za co tu płacić 150zł ..??

Wyrobu od mivo nie widziałem na oczy, ale tak mając obraz tamtej szmaty wydaje mi się że wszystko będzie lepsze od tego helikonu..

 

edyta:

z tego co widzę mivo cs ma tylko w mc

:/

 

wychodzi na to że trzeba kupić szmatę albo poczekać

...

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

aha spoko dzięki za link :)

tylko jak to teraz dobrać?? w klatce 105~110, wzrost 187, w karku 43-4cm

??

z tego co wiem to ma być lekko obcisły ale nie za bardzo i jakoś mi się nie widzi ten gejowski zameczek pod szyją:/

w jakimś cs z hameryki widziałem fajnie na rzep zrobiony

z drugiej strony to zdjęcie wygląda jak grafika komputerowa :)

Link to post
Share on other sites

aha spoko dzięki za link :)

tylko jak to teraz dobrać?? w klatce 105~110, wzrost 187, w karku 43-4cm

??

z tego co wiem to ma być lekko obcisły ale nie za bardzo i jakoś mi się nie widzi ten gejowski zameczek pod szyją:/

w jakimś cs z hameryki widziałem fajnie na rzep zrobiony

z drugiej strony to zdjęcie wygląda jak grafika komputerowa :)

 

Zawsze możesz napisać email i poprosić w nim o pomoc w dobraniu rozmiaru i ewentualne przeróbki jeśli w takiej postaci ten cs się Tobie nie podoba :P

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Kupiłem CS helikona w marpacie "przeznaczone do noszenia z kamizelką taktyczną" i po pierwszej strzelance ten dziwny materiał ponaciągał się od kamizelki, zaczął się jakby pruć. Teraz po prostu nosze pod kamizelkę podkoszulek na ramiączkach, ale fakt faktem nie powinno tak być! Czy też macie podobny problem? Co do reszty to naprawdę wygodny jest, dobrze leży, lans jest, po 3-4 miesiącach nic się nie pruje prócz mankamentu który opisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

e no jasne że mogą przerobić tylko to będzie kosztować pewnie jakieś + 30% ceny

:/

za ponad 200zł to jak kolega wcześniej napisał można kupić oryginał.

 

Na ebayu u chińczyka można kupić cs + spodnie:

 

http://cgi.ebay.pl/N-China-made-USMC-Operational-Gear-FROG-SUIT-PANTS-Lar-/150444601361?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2307327011

 

lub samo cs:

 

http://cgi.ebay.pl/N-USMC-Airsoft-Ripstop-Marpat-Combat-Shirt-Large-/150436652520?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2306b925e8

 

wychodzi taniej niż w helikonie tylko nie wiem jak z jakością i wybarwieniem ale podejrzewam że podobnie lub nawet lepiej w końcu helikon też szyje w chinach.

Co do kamuflażu to sprzedawca mi odpisał ze oprócz marpatu na swoim sklepie poza ebay ma też mc.

Więc wz 93 jak na razie tylko helikon i mivo lubliniec bo praszka nie ma w ofercie cs.

ASG w Polsce to jeszcze młody sport i przydała by się jakaś firma która stanowiła by konkurencje dla tych monopolistów lub jakiś tani pośrednik który sprowadzał by z chin i trzymał jako-taką jakość

 

Ace tu masz upc

 

http://cgi.ebay.pl/N-ACU-Combat-Shirt-ACU-for-Airsoft-only-China-made-/150442354146?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item68c66cb932

za ok 110zł z przesyłką :)

 

i szczerze to nie wiem czy to nie jest oryginał.. zaraz będzie lincz ale już spieszę z wyjaśnieniem; ostatnio kupiłem sepre do m9 taką jak ma ten sprzedawca w ofercie z tym panelem na udo i przyszło, kolega ma oryginał za 200$ z usa i ..nie ma różnicy takie samo tworzywo tak samo oznaczone, wg mnie wszystko robią w chinach tylko w usa jest potem przepakowanie i to wszystko.

Tak samo jak masa rzeczy przychodzi z chin w kontenerach do holandii a tam zmieniają tylko naklejki i wysyłają do uk

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

Czego Ty chcesz tak na prawdę?

Dorwać za 5 zł combat shirt we wz. 93?

Zauważ, że firmy takie jak Miwo itd. powstały po to, aby wyprzeć monopolistę z polskiego rynku oporządzenia przeznaczonego dla żołnierzy (służb mundurowych) i dać im sprzęt znacznie lepszy od tego z zamówień, które spełniały normy rodem z PRL.

Airsoftowcy nie są głównym "targetem" tych firm, chociaż stanowią też sporą klientelę.

 

Chcesz chińszczyzny to szukaj na allegro, ebairsoft, wgc czy innych sklepach, które sprowadzają tańsze zamienniki.

Tutaj za cenę dostajesz coś znacznie lepszego. Chyba, że stać Cię na to, aby wydać najpierw na chiński zamiennik, a później kupić drugi lepszy...

Link to post
Share on other sites

ale o co Ci biega ?

jestem konsumentem i mam prawo wymagać najwyższej jakości za najniższą kasę, to chyba norma nie?

Jak dla mnie to te cs mogą wysyłać i kasę jeszcze do tego dopłacać..

:bialaflaga:

 

Wiadomo że mivo szyje dla specopsów i zapalonych wojaków i nic poza tym, chociaż zaczyna do nich docierać fakt,

że z tego się nie utrzymają na dłuższą metę chociaż źle im nie życzę.

Wystarczy spojrzeć na mivo lubliniec i zakładkę nowości np. gorsety, spodenki itp nie mające żadnego zastosowania militarnego wśród służb państwowych- przepisy ubiorcze. Więc TAK targetem mivo stają się konsumenci z 'niższej półki' czyli asg'owcy

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: nazwa firmy to miWo nie miVo jak to uporczywie piszesz.

Po drugie: żądać możesz najwyższej jakości za najniższą cenę, ale to nie znaczy, że ją otrzymasz.

Po trzecie: skoro żądasz tej jakości to po kiego grzyba chcesz chińszczyzny pisząc: "ASG w Polsce to jeszcze młody sport i przydała by się jakaś firma która stanowiła by konkurencje dla tych monopolistów lub jakiś tani pośrednik który sprowadzał by z chin i trzymał jako-taką jakość"

Po czwarte: jak coś ma być dobre, mocne itd. to nie będzie tanie bo trzeba użyć lepszych, a co za tym idzie droższych materiałów, a to już kosztuje. Nikt nie będzie dopłacał do interesu.

Po piąte: firmy takie jak Miwo (Praszka i Lubliniec) powstały (a w zasadzie powstało) stworzone przez żołnierzy dla żołnierzy, a nie jak to napisałeś dla "specopsów". To, że firma szykuje nowych rynków i posiada różne wyroby to zupełnie co innego. Zauważ też, że napisałem iż airsoftowcy nie są głównym "targetem" takich firm, ale stanowią ich sporą klientelę. To zwykły marketing.

Link to post
Share on other sites

no i o co Ci chodzi z ta wyliczanką?

gdzie w moich wypowiedziach znajdujesz sprzeczności?

po takiego grzyba jak pisałem w poście powyżej w kawałku o seprze do pistoletu.

Jak coś ma być mocne i trwałe to nie znaczy że nie musi być tanie (przy czym tanie czy dużo dla każdego może oznaczać inną kwotę), bo nie zawsze wszystko co nie jest tanie jest mocne i trwałe..

Link to post
Share on other sites

Dawno takich bzdur nie czytałem...

 

nie wiem za co tu płacić 150zł ..??

Ktoś Ci każe kupować? Nie podoba się to nie kupuję. Ale nie, trzeba wylać żale i frustracje na forum.

 

combat shirty helikona to jakas pomyłka. za CS w UCP wołają sobie ~150zł, gdzie za 180 kupić można nówke kontrakt, z innymi kolorami jest podobnie

Oryginalne ACS w UCP chodzą w niskich cenach, bo jest ich dużo, głównie z powodu wprowadzenia ich wersji w Multicamie. Piszesz, że z innymi kolorami jest podobnie - bzdura. Pokaż mi Massifa w MC w takiej cenie.

 

e no jasne że mogą przerobić tylko to będzie kosztować pewnie jakieś + 30% ceny

Zapytaj się a nie spekulujesz na forum.

 

za ponad 200zł to jak kolega wcześniej napisał można kupić oryginał.

A i owszem, w szarym pikselowym kamuflażu, który do wz.93 nie będzie Ci raczej pasował...

 

Toż to szajs jakich mało.

 

Ace tu masz upc

 

http://cgi.ebay.pl/N-ACU-Combat-Shirt-ACU-for-Airsoft-only-China-made-/150442354146?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item68c66cb932

za ok 110zł z przesyłką :)

 

i szczerze to nie wiem czy to nie jest oryginał.. zaraz będzie lincz ale już spieszę z wyjaśnieniem; ostatnio kupiłem sepre do m9 taką jak ma ten sprzedawca w ofercie z tym panelem na udo i przyszło, kolega ma oryginał za 200$ z usa i ..nie ma różnicy takie samo tworzywo tak samo oznaczone, wg mnie wszystko robią w chinach tylko w usa jest potem przepakowanie i to wszystko.

Nie lincz a piętnowanie głupoty. Po pierwsze to amerykański kontraktowy ACS wykonany jest z zupełnie innych materiałów. Ale to trzeba wiedzieć, a nie pisać bzdury. Po drugie, widziałem SERPY chińskie i oryginalne - dla laika może i takie same (bo w końcu plastik), ale osoba dysponująca odpowiednią WIEDZĄ rozróżnią kopię od oryginału. Niestety, wypowiadasz się w temacie, o którym nie masz pojęcia, nie wspominając o braku interpunkcji i przestrzeganiu zasad ortografii w Twoich postach...

 

Tak samo jak masa rzeczy przychodzi z chin w kontenerach do holandii a tam zmieniają tylko naklejki i wysyłają do uk

To zdanie nic nie wnosi do konkretnego tematu.

 

ale o co Ci biega ?

jestem konsumentem i mam prawo wymagać najwyższej jakości za najniższą kasę, to chyba norma nie?

Jak dla mnie to te cs mogą wysyłać i kasę jeszcze do tego dopłacać..

:bialaflaga:

Najwyższa jakość wymaga adekwatnej ceny. Najlepiej przecież by było, gdyby wszyscy robili biznes charytatywnie...

 

Wystarczy spojrzeć na mivo lubliniec i zakładkę nowości np. gorsety, spodenki itp nie mające żadnego zastosowania militarnego wśród służb państwowych- przepisy ubiorcze. Więc TAK targetem mivo stają się konsumenci z 'niższej półki' czyli asg'owcy

Ale to jest ich działalność POBOCZNA. Przetargi, zamówienia dla jednostek, zamówienia żołnierzy przed misjami to ich główne źródło dochodów.

 

MIWO robi t CSy w innej kolorystyce niż panterka?

To temat o Helikonie, o MM-P i MM-L są odpowiednie tematy.

Link to post
Share on other sites

Ja... wygrałem w konkursie :P

 

Całkiem porządne gacie, mają parę denerwujących rzeczy (np. kieszonkę na telefon, z której ciężko go wyjąć w samochodzie, czy też po prostu siedząc), ale w gruncie rzeczy to dobry fant ;)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Nie jest to nie możliwe - po chwili się ten telefon wyjmie (w moim przypadku iPhone). Ale trzeba się trochę naciągać (moja obserwacja nie jest odosobniona, na tacticalu też do tego niektórzy doszli) :)

 

 

A jak go wyciągasz? Bo zasadniczo to należy go wypchnąć palcami od dołu z zewnątrz kieszeni i nie ma z tym problemu - samo wyłazi na siedząco... Testowane na Iphoneach, Samsungach Galaxy i HTC.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...