Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Poliester lepiej oddycha niż nylon, pisał o tym ostatnio tu na forum Orkan. Z racji profesji mam prawo mniemać że wie o czym pisze.

2. Sam kiedyś w czasie awantury z kangurem pisałeś ze niema żadnych dowodów o wyższości nyco nad pesco. Coś się zmieniło?

Link to post
Share on other sites

There's a few uniforms from Kama on Allegro.pl now.

 

 

i know, i know, but all kind of to big for me.

 

I am 1,80m and about 70kg, so very slim. Helikonsize i have all S (okay helikon makes really big cut xD)

 

Tshirts i normally buy about Size M, clothes size 46/48 arround.

 

 

I have here a KAMA uniform in wz93, new: 92/178/90.

 

Pants are okay but the Shirt is for me "to big" (arm is okay but the rest...looks like O in o xD)

 

I try a GORETEX 98/169/94 and it was great. but i dont know if pants are than to short. thats my "problem" :/ dont wanna spend 400pln in something that doesn´t fit my size.

Link to post
Share on other sites

You can ask the seller to measure pants and shirt. This is the best way to buy polish genuine stuff ;)

 

 

the size of the helikon gear is 110cm in breast-area. but i have only arround 90 xD but its perfect. so for me best would be to buy thinks seperat (different sizes) or in shop where i can try this and this... but there is no official store where to get it new :(

 

it would be awesome if there is some big store in warszawa (warschau xD) of krakau for example...

Link to post
Share on other sites

Witam , mam pytanie Co sądzicie o tej odzieży ?

 

http://www.e-militaria.pl/p-656/bluza-camogrom-helikon-nowosc

 

http://www.e-militaria.pl/p-655/spodnie-bojowki-camogrom-ripstop-nyco-helikon-nowosc

 

Czy nadaje się na lato , zimę , wiosnę , jesień , ponieważ nic tam nie pisze o takich rzeczach

 

2 pytanie . Czy ten mundur będzie współgrał z kamizelkami typu ciras, plate carier, chest rig , w oliwce , lub Cb

 

Z góry dzięki za pomoc .

Link to post
Share on other sites

Na zime za zimno ci będzie a w szególności w spodniach bo to rip stop. Nie wyobrażam sobie jak ty chciałeś chodzić w tym mając pod sobą tylko bluzkę.A czy będzie współgrało to zależy od ciebie czy takia różnica kolorów ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites

W sumie to też zależy od osoby. Mi gdy jest ponizej zera stopni to w samych spodniach jest za zimno i musze mieć coś pod spodniami. Znałem nawet osoby które na nartach jeździły w krótkich spodenkach. Więc kolega Laster sam będzie musiał ocenoć czy mu zimno. Ja akurat nie wyobrażm sobie noszeni samych spodni w zime.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam.

Mam pytanko odnośnie plecaka takiego jak tutaj na aukcji http://allegro.pl/plecak-taktyczny-helikon-25l-pl-woodland-wz-93-i2567915490.html Czy ktoś miał z nim styczność? Osobiście słyszałem że te gąbki od strony pleców nie są dobrej jakości.Jak jest z samym materiałem, czy jest trwały i zbytnio nie przepuszcza wody.

 

Jeżeli macie inne lepsze propozycje w podbnych cenach byłbym wdzięczny za podrzucenie linków.

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Pytanie, które zadałem najprawdopodobniej już się tu pojawiło, ale nie za bardzo mam czas przeszukiwać owy temat.

Edited by marianos
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ktoś miał do czynienia z kurtkami "Level 5 APCU" Helikona?

 

Jakieś opinie? Warte to swojej ceny?

 

Przymierzam się do ciuchu właśnie w rodzaju windshirta, niestety kontraktowe Level 5 PCU dostępne są u nas rzadko, a na Ebay'u też tak sobie, za to za kwoty, które generalnie są dla mnie nie do przełknięcia. Plus z reguły albo w foliage green, albo w UCP, wybór kolorów Helikona bije je na głowę w moich oczach.

Ale właśnie - kolor to nie wszystko. Jak z trwałością i walorami użytkowymi?

 

 

Doprecyzowując - wynalazek ma mi uzupełnić zestaw: polar (ciepłe, nieźle wentyluje, kompletnie do kitu w razie wiatru, drobnego deszczu się nie boi), goretex (wentylacja zupełnie do niczego, ale przynajmniej deszcz mnie nie rusza, samo z siebie nie grzeje) o to trzecie, co zatrzyma wiatr i nieszczególnie mocny deszcz. Jak będzie fest zimno, polar pod spód, jak będzie fest lało, gore na wierzch.

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten co udaje LEV 5 w kolorze Alpha Green.

Kupiłem go z tego samego powodu dla którego ty się nad tym zastanawiasz - koszty oryginału. I jeszcze w takim rozmiarze jaki ja mam,ciężko dostać.

Ale co do samej kurteczki. Na pogodę jak teraz panuje noszę pod tym Polartec 300 i jest mega cieplutko ;)

Z lekkim deszczem sobie radzi ale z większą ulewą polegnie. Jest to kurtka która chroni przed wiatrem i to robi ;)

Link to post
Share on other sites

To by było to, o co mi chodzi. Na większą ulewę mam gore.

 

Jak z trwałością w warunkach leśnych? Pierwsze przejście przez kolczaste krzewy nie skończyło się aby płaczem i zgrzytaniem zębów?

 

 

Prawdę mówiąc, waham się między coyote a olive. Brałem pod uwagę jeszcze vegetato, ale będę tego używał także "po cywilnemu".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...