Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór pierwszego szpeju i te sprawy.


Recommended Posts

Dopiero zaczynam przygodę z asg, już wybrałem replikę od której chcę zacząć, jeszcze jej nie kupiłem. (https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m904f-fire-control-system-edition-de), jednak nie wiem co kupić żeby fajnie się bawić, oprócz oczywiście: okularków, stalkera, kulek, magazynków, batki i ładowarki. Zastanawiam się nad wyborem munduru i kamizelki oraz rzeczy potrzebnych do nich. Może mi ktoś doradzić co kupić? Mam na myśli jakąś kamizelkę, mundur itp... Budżet jaki przeznaczam na rzeczy niezwiązane z repliką to ok.400zł jak sobie policzyłem. Na cały set airsoftowy ok 1500zł

Link to post
Share on other sites

Moja rada jest taka, żebyś całą kasę włożył w replikę i niezbędny osprzęt. Jak wsiąkniesz, to z czasem szafy zabraknie żeby wszystkie graty pomieścić, na początku możesz pobiegać w starym dresie.

Jeśli upierasz się przy zakupie już teraz, to w tej cenie nie poszalejesz i pozostaje demobil.

Link to post
Share on other sites

Kup tą replikę + ochrona oczu + akumulator i ładowarkę + kulki. Dopiero z czasem kupuj resztę. Dużo nowych u mnie kupuje na początek bez opamiętania masę sprzętu który jest im finalnie niepotrzebny, nie popełniaj tego błędu. Dodatkowo warto pomyśleć czy napewno chcesz kamizelkę? Od siebie polecam pas taktyczny.

Link to post
Share on other sites

Ja bym to robił w takiej kolejności:

1. Replika ~700 zł
2. Bateria LiPo 11,1 1200mAh ~100 zł
3. Ładowarka do LiPo ~35 zł
4. Kulki BLS 0.30g ~65 zł
5. Okulary Bolle lub Uvexy ~50 zł
6. Stalker ~40 zł
7. Dodatkowy magazynek ~ 40 zł
8. Buty ~250 zł
9. Spodnie z demobilu ~50 zł
10. Bluza z demobilu ~50 zł
11. Pas/Chestrig ~100 zł
I chyba już jest ~1500 zł
Potem kolimator i dodatkowe magazynki.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Dżądrek_753 napisał:

Potrzebuję czegoś żeby przenosić ok.5 mid-capów, żeby też pozmieniać te magi, jakoś sobie nie wyobrażam żeby biegać z jednym hi-capem.

Pas taktyczny + ładownice + torba zrzutowa.

Ja aktualnie w swoim zestawie na pasie mam miejsce na 4 magazynki do sr-ki, ładownicę na radio, kabura na klamkę, ładownica na jakieś pierdołki i jeszcze jest miejsce. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, ale ja kiedyś też chciałem bardzo mocno kamizelkę, do czasu aż pobiegałem w niej w lato przy 30+ stopni w cieniu.

Link to post
Share on other sites

Rzeczy które nie są niezbędne a poprawią komfort i bezpieczeństwo:
- nakolanniki. Jakie masz albo jakie tanio zorganizujesz. Na uberprotaktyczne przyjdzie czas. Albo i nie.
- rękawiczki. W zasadzie wystarczą jakiekolwiek z pełnymi palcami (mniej boli jak trafi kulka) jednak dobry pomysł to poszukać jakichś nawet najtańszych kwelarów. Szczególnie w urbexie trafia się sporo szkła. 
- wygodne buty. Najlepiej za kostkę i solidnie sznurowane. Mniejsze szanse na uraz kostki.
- jeżeli nie plecak to jakiś chlebak na rzeczy mało taktyczne a niezbędne ( znaczy 2butelki wody i coś do wrzucenia na ruszt)
- latarka. Nie musi być markowa, musi być solidna i naładowana. Tu rzucę nazwę, ultrafire wf-501b lub równoważny model z jak najmniejszą ilością trybów ( najlepiej jeden). Czemu ta? Bo ma najlepszy stosunek ceny do wykonania. Przy cenie 6 dyszek na ali nie przeszkadza nawet zimnosine światło. Do tego albo aku 18650 plus jakaś cyfrowa ładowarka albo aku z gniazdem ładowarki usb. Latarka łyka każdą długość aku wiec nie ma problemu nawet z najdłuższymi aku. Jeżeli cię stać oczywiście wybór latarek jest ogromny. wygodny jesy przycisk on/off w dupce lub na kanelku ( można wtedy latarkę zapiść na replikę).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...