Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zegar od szachów??


Recommended Posts

Mam taki pomysł: (mówie na przykładzie fortu 50 prokocim w krakowie) 2 przeciwne druzyny ustawiaja sie na przeciwległych skrajnych poprzecznicach a w centrum fortu tak zeby obu druzynom było dośc łatwo dojśc ustawiamy ZERAG szachowy (taki z 2 guzczkami i 2 tarczami). Zadaniem druzyny A jest dobiegniecie do zegara, wcisnięcie guzika swojego i obrona zegara. Jak droga druzyna (B) zdobedzie zegar to zajmuje pozycje i broni go. Trzeba by stosować respawny w tej pprzecznicy gdzie startwała dana druzyna. Okres respawna zalezal by od ilosci graczy. po np 20 minutach gry patrzymy która druzyna ma wiecej na zegarze tzn która była dłuzej na pozycji obrońcy zegara :) Jak myslicie dobry pomysł? Prosze o uwgi :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

ciekawym pomysłem było by rozstawienie kilku zegarów na terenie.

Wtedy im więcej zegarów kontrolujesz tym trudniej jest zdobyć kolejny (część ludzi broni już zdobytych) a gdy nie kontrolujesz żadnego to łatwiej jest jakiś zdobyć (bo masz 100% ludzi w ataku) a potem jak już zdobędziesz jakiś to kolejny jest ju trudniej, bo trzeba bronić tamtego itd...

W ten sposób wypoziomuje się równowaga między drużynami i walka będzie naprawdę ostra :twisted:

Link to post
Share on other sites

@Dinus_ - wziąĆ - dziewczyna jest do wzięcia a nie do wzięścia :idea: :wink:

 

Kiedyś był na forum prosty schemat zegar+bateria+syrena (jako bomba), bardziej realistyczne i tanie do wykonania, żeby rozbroić "bombę" wystarczy przeciąć odpowiedni kabelek :idea: :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

zegary to ciekawa sprawa trzeba tylko wybrać takie miejsce zeby dojscie z obu punktów drurzynowych było tak samo trudne

 

ps. kumpel robi bombe kóra uruchamia sie przy przechyleniu obudowy, właacza sie dioda czerwona. ustala sie ze w ciągu 5 sek wybuchnie jeśli nie odetnie dobrego kabla i nie zgaśnie dioda

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

takie białe zegary szachowe to ruskie na targu mają zawsze. Zegar już kupiony, przetestuje na następnym spocie z mała modyfikacją - zegar (ma takie spadające czerwone wskazówki jak sie czas skończy) ustawimy na "za 5 dwunasta" i chodzi o to by bronić go tak długo aż skończy sie czas...która drużyna utzryma pozycje przez 5 minut realnego starcia wygrywa (oczywiście respawny konieczne)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

A co mi tam, że dostanę za tego posta platynową łopatę. Wg mnie temat jest jak najbardziej aktualny, gdyż użycie tego typu zegarów może znacznie poprawić grywalność prostych scenariuszy, w których najbardziej liczy się dynamika. Ogólna idea opiera się pomyśle z gier typu Battlefield - w terenie rozmieszczone są flagi, na jednym maszcie umieszczone są flagi obydwu stron konfliktu w taki sposób, aby łatwo było wymienić flagę przeciwnika na własną. Dodatkowo do każdego masztu przeczepiony jest zegar szachowy. Rozgrywka polega na przejmowaniu flag i utrzymywaniu ich przez jak najdłuższy czas, co będzie rejestrowane przez zegar szachowy.

 

Problem polega na tym, że zegar szachowy to wcale nie taka tania zabawka (~100zł na jeden maszt, niech będzie w terenie 5 flag i już mamy pół tysiąca na sam osprzęt), a większość dostępnych zegarów to zegary wskazówkowe - moim zdaniem bardziej czytelne byłyby wyświetlacze siedmio segmentowe czy LCD. Czy macie jakieś pomysły, co można by zaadaptować do tego typu rozgrywki, aby zastąpić zegary i tym samym ograniczyć koszty?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Telefon z androidem, a na nim apka do zegaru szachowego, a sam telefon w jakimś zakręcanym pojemniku (albo szczelnie zamykanym) dla ochrony. Nie jest to idealne rozwiązanie, nie każdy może chcieć dawać swój telefon żeby leżał w jakimś opuszczonym budynku i do tego żeby w jego stronę strzelali, ale oprócz np. grubszych pudełek na śniadanie koszt jest zerowy. Do tego można w zegarze ustawić kilka opcji, np. żeby każdorazową zamianę czasu poprzedzało kilkanaście sekund pauzy przed odliczaniem. Można z tego nawet zrobić rasowe Domination - runda 30 minut, sumuje się czas z 3 takich zegarów, wygrywa drużyna z większą ilością czasu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...