Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze sens zaczynać z shotgunami od np: cymy?

(jak sobie wszystko policzyłem to by wyszło około 500 zł ze wszyskim), czy lepiej zainwestować i kupić aega? (Np: DE) wtedy by już było ok: 1000zł ( tak sobie policzyłem ze wszystkim)

Mam na myśli czy dałbym radę jeszcze kogoś trafiać na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Zdążają się zapaleńcy którzy przychodzą ze strzelbami na zwykłe strzelanki, ale to jest raczej personalne wyzwanie, level super hard.
Choć teraz bardzo często auto w CQB jest zabronione, to i tak elektryk na semi ma taką przewagę że szkoda gadać.

Co innego na pompka/klamka party czy jakieś larpy, wtedy strzelba obowiązkowa ;)

Link to post
Share on other sites

Pompkę zawsze warto kupić. W małym budżecie robi za tani zapas, coś do pożyczenia czy zabawkę do zajechania

Osobiście mogę polecić tą (https://www.taiwangun.com/pl/strzelba-sprezynowa/strzelba-m401-black-ee), przerabiam właśnie drugą z kolei w przeciągu 4 lat. Spokojnie zmieścisz się w 100 z repliką, dodatkowymi magami, kulkami i szybkoładowarką. Jak się uprzesz to i koli wrzucisz na wierzch. Jedyny większy problem to brak kolby ale jest tylko taka wersja. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, 
Od razu na wstępie powiem, że jest to mój pierwszy post i w ogóle poczatki przygody z ASG. Szukalem odpowiedzi na moje pytanie w zalozonych watkach ale poki co bezskutecznie. W internecie rowniez wiecej ogolnikow niz konkretow. Mianowicie chodzi mi o kwestie fundamentalna - czy strzelanie z ASG na terenie otwartym/publicznym jest legalne? W sensie czy mozna legalnie isc sobie na pole, oczywiscie pilnujac kwestii bezpieczenstwa, ustawic sobie przykladowo kulochwyt na tle wału, lub usadowic sie gdzies w lesie, i spokojnie sobie postrzelac do celu (tarcz)? Zastanawiam sie jak to wyglada prawnie bo nie ukrywam ze kluczowy dla mnie jest spokoj a nie wieczne spinanie sie czy ktos nie idzie i czy nie bedzie robil problemow. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, jk135 napisał:

czy strzelanie z ASG na terenie otwartym/publicznym jest legalne?

Żadne prawo w kodeksie karnym otwarcie nie zabrania zabawy replikami ASG ponieważ nie podlegają pod żadne regulacje: są to zwyczajnie zabawki. Natomiast kodeks dżentelmena zabrania paradowaniem przedmiotami które przypominają nawet z bliska broń palną w miejscach publicznych. Nie ma potrzeby wprowadzać niepotrzebny niepokój osób postronnych.

Tak samo strzelanie do tarcz - o ile jest to zabawka i jej energia kinetyczna jest dość niska, to może przyczynić się do niepokoju osób postronnych nie mających pojęcia że jest to niegroźna w zasadzie zabawka.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, ASG w świetle prawa to zabawka.
Wiele strzelanek odbywa się w lasach, które są otwarte i często publiczne.
Jak chcesz spokoju to pojedź do lasu czy na pole (tylko że na otwartych przestrzeniach często wieje, co przeszkadza w strzelaniu) i sobie postrzelaj, grzybiarze/spacerowicze pewnie już przyzwyczajeni. 
Tylko w drodze do lasu wsadź w pokrowiec ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...