Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Letnia kominiarka leśna?


Recommended Posts

Jak w temacie, czy istnieje coś takiego, jak letnia kominiarka leśna? Chodzi o coś lekkiego, ale w oliwce albo leśnym kamo. Szukałem, ale znalazłem tylko kominiarki Spław'u w kamuflażu leśnym, ale są ciepłe (wełniane), także nijak wg mnie na lato, a czarne AT choć prawie idealne mają jedną wadę - no właśnie są czarne, a w lesie to raczej widać. Są jeszcze farby, ale to mnie nie interesuje.

Jakieś sugestie? :wink:

 

Ps. Wiem, troszkę zakręciłem się z tłumaczeniem, ale chyba wiecie co mam na myśli :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Ja mam taką:http://www.6mm.com.pl/details.html?id=632. Całkiem niezła, (niby-)termoaktywna tzn: schnie dość szybko, i odprowadza powolutku ten pot na zewnątrz. Do pracy z okularami chyba lepszy by był analogiczny 3 otworowy model. Niestety producent -firma PolandEx stoi trochę d*pą do klienta i 6mm to jedyny sklep który posiada oliwkowe i termoaktywne kominiarki tej marki. Niestety trzeba zapłacić sporą kasę jak na taki sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko w wersji letniej za 59. Na prawdę, to się opłaca.

Bezszwowe, delikatne w dotyku, doskonale odprowadza pot (suche włosy - a pocę się ponadprzeciętnie), szybko schnące, nie śmierdzi (za szybko ;) ). Robi jako frotka do otarcia lub szalik. Wady ma oczywiście. Białe od wewnątrz, średnio wytrzymałe, mechaci się z czasem. Ale mój ma 3 lata i żyje. Używany, powiedzmy, że tak 120 dni w roku.

Mam taki

http://www.design-a-cover.com/Images/Buff%20Camuflaje.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć. Lato to nie tylko ciepło, ale i komary. Dlatego kominiarka nie może być cieniutka jak pończoszka. Ja przetestowałem nawet kominiarkę strażacką z Nomexu - krój standardowy, kolor ciemny granat (prawie czarna). Oddychalność ok i co najważniejsze - ani jednego ugryzienia. Siedzisz sobie w lesie na zasadzce, na samej lufie siedzi ze 30 krwiopijców i masz świadomość, że są na całym ciele. I nic :) Dlatego warto pomyśleć nie tylko o oddychalności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...