Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie mam.Bo jeszcze jej nie skończyłem.Jestem w fazach projektowania i tworzenia.Cały czas robie nowe projekty,zmieniam wszystko co mi nie pasuje.Budowa bedzie trwała długo,bo musze się uczyć do matury i nie mam za bardzo czasu,jeszcze praca itp.Ale co moge to robie.Projektów na razie nie wstawiam,bo są one na papierze.Replika bedzie w systemi bullpub,czyli tak jak AUG,gdyż zwiększy to długość lufy do 100 cm.Jeszcze dużo nowych pomysłow będzie zamieszczonych w tej giwerze,ale to później.

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadziwie Cię jak napisze że jest Barrett w wersji Bullpup ??

 

http://world.guns.ru/sniper/sn02-e.htm

zdjęcie nr5

 

Albo coś nowszego:

 

http://world.guns.ru/sniper/sn03-e.htm

 

Wiesz jakoś nie wierze w "nieistniejące" rozwiązania w broni strzeleckiej dzialającej na zasadzie >iglica-spłonka-proch-pocisk< a nawet na zasadzie >zapalnik-proch_pocisk< czy >paliwo-pocisk< a nawet >pole elektromagnetyczne-pocisk<

 

Za to wierzę w rozwiązania typu >podoba mi się lufa od Barretta, "body" od MP5 a kolba od Remingtona< Jak lubi ktoś wynalazki tego typu to czemu nie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Nie zadziwisz mnie.Proszę Cię thor_ nie myśl,że tylko Ty wiesz wszystko,bo tak to wygląda,a tak nie jest.Wiem że barrett jest w wersji bullpup,a o rozwiązaniach to mówiłem innych,Nie pisałem o jakiś dziwnych systemach nie znanych w strzelectwie,tylko o prostych rozwiązaniach w ASG.To co zostało wymyślone to już jest,ale są rzeczy których nie ma.A po drugie nie mówię tu o rozwiązaniach mechanicznych wewnątrz repliki.A te stronki co podałeś to oglądałem chyba ze 100 razy,a o barrecie znam wiele innych stron,bardziej rozbudowanych i lepszych niż world.guns.ru.Aha i dlatego nie tworze bronii typu barrett M82 gdyż ma krótszą lufę niż M95, długa lufa w ASG się przydaje,a nie dlatego,że chcę stworzyć coś typu barrett którego rzekomo nie ma,bo jak już napisałem wiem że jest.

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
... barrett mógłby być zgrabniejszy ...

 

barrett jest z zalozenia niezgrabny' date=' niewygodny, duzy i nieporeczny. jak dla mnie taki urok tej broni.

 

 

 

... długa lufa w ASG się przydaje ...

 

w 1,5 metrowej konstrukcji nie zmiescisz 1m lufy? no to chyba nie problem. przeciez mechanizmy wewnetrzne sie roznia calkowicie od czeczysiwtych wiec to co w srodku mozna sobie zrobic nawet z klockow lego jak kto woli o dowolnych ksztaltach i dlugosciach.

 

no co do samej dlugosci broni to prawda, ze aug ma dluga lufe ale za to jest krotki i chwala mu za to.

 

barret bullpup to byl projekt z tego co pamietam dobrze czy tez zle, ktory zostal zawieszony a jego przeznaczeniem bylo strzelanie do nisko poruszajacych sie obiektow latajacych czy cos w ten desen... oczywiscie chodzi o m82a2 bullpup

Link to post
Share on other sites

Kurcze nie zrozumieliście mnie.Chodzi mi o to ,że gdybym robił replikę podobną do barrett'a M82A2 to lufa była by krótsza niż gdy bym robił replikę podobną do barrett'a M95 ale o wymiarach M82.Chodzi mi o to, że umieszczam magazynek za rekojeścią gdyż w ten sposób będę miał dłuższą lufę niż bym umieścił przed rekojeścią.Lufa będzie miała długość 120cm.

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Aaaa teraz kumam :D

 

Swoją drogą czy 1m czy 1.2m to chyba nie zrobi dużej różnicy :)

 

Nie ma takich kulek żeby taka długość lufy przy sprężynie wyciskającej powiedzmy 800 fpsów była w stanie dać sensowne skupienie na sensownej odległości.

 

Ja osobiście nie myślałbym nawet przez chwile o strzelaniu z kulek od łożyska :) Bo taka waga chyba tylko dałaby odpowiednie osiągi :)

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętajcie że do takiej lufy potrzebny jest cylindor o obiętości około 60 cm3... No i może wystąpić ciekawy efekt, tzn replika przy takiej lufie może mieć dużą precyzję na odległości do 40 -50 m. Dalej to niewiadomo (czas przelotu kulki ma spory wpływ) zato przy sensownej mocy może być za mocna na odległości do 25m. T omoże być pewnym problemem biorą pod uwagę średni dystans strzelań. Ciekawym rozwiązaniem mógłby być dwustopniowy cylinder, to jednak wyklucza tak długą lufę.

Link to post
Share on other sites

No macie racje z tymi springami ale jak wcześniej pisałem mój będzie model GAZOWY a nie sprężynowy więc nie mam większych problemów z bebechami.

 

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2006 ]

Swoją drogą czy 1m czy 1.2m to chyba nie zrobi dużej różnicy

Dobre i 20 centów.

Link to post
Share on other sites

heh ja kończe robić sajge 12 K (choć niedokońca kończe bo ciągle ulepszam)

i wsadzam bebechy z Hardballa 2 ona ma wszystko w gearbox-sie i łatwo będzie wsadzić to w obudowe Saigi... Ale hardball nietaki tani :? (zależy dla kogo) 129 zł + koszt wysyłki...

 

Ciągle chce się zato brać, ale myśle może to by jakoś zmienić na lepsze i robie kolejny projekt i kolejny....... (100 razy koleny projekt dalej)I ciągle wpadam na coś nowego :!: i wten sposób robota stanęła w miejscu. :?

 

PS. Żartowałem z tym 100 razy :mrgreen:

pozdro

 

[ Dodano: Nie 09 Lip, 2006 ]

News!Oddałem moją Barrett na warsztat kolegi bo się tą saigą zajmuje i niemam czasu, on ją dokończy.

 

PS.jakieś rady dotyczące robienia elementów z metalu??

 

Pozdro dla konstruktorów

Link to post
Share on other sites

Czyli :?: Barrett to mało tego :( a jak połącze części saigi to zrobie fote

Cholernie mnie wkurza mój tatuś :twisted: gada że "owszem mam gumówkę i ci wytne otwór tam gdzie chcesz synku" a na drugi dzień "niezawracaj mi głowy niemam żadnej gumówki" :evil: NORMALNIE MYŚLAŁEM ŻE MNIE KREW ZALEJE! us socom pomóż i powiedz jak łatwo wykonać jakieś elementy z metalu albo pociąć miedź...

 

[ Dodano: Nie 09 Lip, 2006 ]

nobo leże i kwicze niemam forsy na gumówke albo coś w tym rodzaju nawet na samo ostrze (to bym do wiertarki dał) mam piłe :twisted: ...

 

[ Dodano: Nie 09 Lip, 2006 ]

jutro coś popróbuje

 

PS. niebyło mnie tydzień (na wakacjach byłem) i zawiesiłem prace

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą to co Ty robisz z miedzi ?? Chyba nie body ?? (byłaby to najdroższa chyba replika zaraz po złotych gnatach z kolekcji Saddama H. :mrgreen: )

 

Mozę pisząc miedź masz na myśli mosiądz ?? Miedź jest zbyt miękka żeby w niej dłubać na potrzeby konstrukcji repliki. Jakieś przemyśłane detale ok ale nie części typu bosy, magazynek, jakiekolwiek uchwyty.... ZA MIĘKKA

Link to post
Share on other sites

:? niezrozumiałeś mnie... to będzie tylko element ozdobny, ale żeby wyszedł to musze tam otwory wyciąć.

 

W ten element będzie wchodzić magazynek i gearbox, potem wszystko umocnie niemartw się to przemyślane i do tego co chcę zrobić miedź jest idealna. (umocnienia będą z metalu).

 

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2006 ]

Trudno jest dłubać w metalu Thor. Ty może to potrafisz, ale ja nie...

I tu moje pytanie jak mogę nawiercić pociąć lub zrobić inną rzecz w metalu nieposiadając odpowiednich przyrządów (do metalu to mam wiertarke, piłe do metalu tępą zresztą, młotki i imadło)

Link to post
Share on other sites

macbeer kiedyś ludzie potrafili bez znanych nam narzędzi naprawdę wiele zrobić w metalu. trzeba próbować.

 

W ten element będzie wchodzić magazynek i gearbox,

 

No więc już teraz zabawię się w jasnowidza i przepowiem temu projektowi szybki koniec o ile zostanie dokończony i uruchomiony.

 

(GearBox rozumiem że masz na mysli ver.2 albo jakiś inny "zestaw" kółek zębatych, podkładek, łożysk zamknięty w jakiejś obudowie do którego będzie podłączony silnik napędzający to wszystko.)

 

A więc wiedz że miedź jakbyś jej ine wzmocnił jeżeli "w niej" będą osadzone części ruchome, przenoszące drgania, jakiekolwiek osie czy inne wynalazki dość szybko powie "poniechaj" i tyle se postrzelasz.

 

Nie musisz mnie słuchać możesz się potknąć sam o swoje pomysły ale wg mnie powinieneś właśnie wszystko to w okolicy GB czy magazynka (wbrew pozorom magazynek jest dość często ruchomą częscia) zrobić z jakiegoś pożądnego materiału. Paradoks polega na tym że trwalsza będzie np obudowa z drzewa niż z miedzi. Że o stalowej blasze czy mosiężnej nie wspomnę. Aluminium byłoby lepsze albo blacha duralowa.

 

To tyle co mogę Ci na początek spróbować doradzić nie mając pojęcia co kombinujesz :D

 

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2006 ]

Co do obróbki metalu:

pilniki,

piłki,

przecinaki,

dłuta,

imadło,

"kowadło" (może byc kawałek szyny kolejowej),

młotek (najlepiej kilka rozmiarów),

punktaki,

narzędzia które trzeba w razie potrzeby samemu przygotować.

 

To na początek spis (dość luźny) tego co potrzeba :)

Link to post
Share on other sites

DLA WSZYSTKICH KONSTRUKTORÓW PODAJĘ SCHEMAT ZASADY DZIALANA MECHANIZMU SPRĘŻYNOWEGO,JEŚLI BĘE MIAŁ CZAS TO NARYSUJĘ MECHANIZM GAZOWY Z BLOW BACKIEM springsystem6yr.th.jpg

 

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2006 ]

OBRAZ NALEŻY ZAPISAĆ NA DYSKU ŻEBY OTRZYMAĆ DOBRĄ JAKOŚĆ OBRAZU

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie będę dyskutował na temat snajperek ;)

 

Obecnie mam za to w planach "ogarnięcie" pistoletu typu ming xing (nazwanego UZI, ale to replika Steyra TMP tak na marginesie - czego ci Chińczycy nie wymyślą :P). Pistolet ma zabójczy zasięg 15m i zabójczo potężną uszczelkę przez którą przelatują kulki. Planuję

 

1) wsadzenie w miejsce króciótkiej lufy wewn. lufy od Well D-94 (M4A1) (dużo mam takich śmieci)

 

2) wpakowanie sensownej uszczelki

 

3) (najważniejsze) wpasowanie zamka od Walthera P99 HFC

 

co o tym myślicie :)?

 

(Jeżeli myślicie że to noobostwo - napiszcie, jestem otwarty na krytykę)

Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź czy tłok ma wystarczająca obiętość do nowej lufy. obiętość cylindra powinna być 1,6 (minimum) raza większa od obiętości lufy. Inaczej tylko obniżysz zasięg. Obawiam się jednak że cudu nie będzie. Może dociągniesz do 20 m zasięgu lekkim lobem, licz się jednak z tym że przeciwnik predzej zobaczy że dostał niż poczuje.

Link to post
Share on other sites

Tzn. wiesz, to raczej nie będzie na strzelanki, tylko tak "for fan".

 

Zamek od Walthera jest bardzo mocny, u szczytu swej potęgi :) pistolet ów przewyższał zasięgiem tanie AEGi. Ja to się raczej martwie że ten chiński plastik trzeba czymś zaprawić... ale to na razie plany :)

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...