Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej,pociski szeregowo umieszczone w lufie i odpalane jeden po drugim to pomysł dość stary bo znany już w XVII wieku,podobnie jak rewolwer.

 

Australijczycy niedawno testowali granatnik 40mm w którym są umieszczone w jednej lufie 3 pociski, zakłada się to na zmodernizowanego Austeyra F88 ,odpala i zakłada nowy granatnik.

 

Testy są zachęcające i może będzie to element w uzbrojeniu australijskiej wersji piechura przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Pociski są odpalane elektronicznie, bez ruchomych częśći. Z tego co wyczytałem, strzela amunicją zaprojektowaną specjalnie dla tej broni, jak i zmodyfikowanej klasycznej amunicji. Kurna, 1.6 mln kul na minutę... robi wrażenie. Wyobrażacie sobie użycie tej broni przeciwko grupie np. demonstrantów?

Link to post
Share on other sites
No. 25000 strz/sek. Przy 540 nabojach w lufach prowadzi się ogień przez śmieszny czas.
Nie w tym rzecz. To jest układ wielolufowy i szybkostrzelność całości podano mnożąc szybkostrzelność jednej lufy przez liczbę luf, ot taka sztuczka. Gdybyś według takiej samej zasady zestawił ze sobą bo ja wiem, system ze 100 kbk AKM czy PPSz (kiedyś pokazywałem) to ich łączna szybkostrzelność również byłaby gigantyczna ;)
Link to post
Share on other sites

Remov- wiem o co chodzi z tą gigantyczną szybkostrzelnością. W końcu przy szybkostrzelności 600strz./min naboje w tych "stu AK" nie odpalają się w tym samym momencie, czyli rozbieżość 100 na sek. A 100 na sek to już 6000/min- czyli minigun na full obrotach :twisted: :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites
aha minigun na full obrotach ma ok 9000-10000 strz na min

Zależy co rozumiesz przez wyrażenie 'minigun'. M134 (na amunicję 7.62 NATO) charakteryzuje się szybkostrzelnością ok. 4000 RPM.

Z kolei XM-214 "Microgun" na amunicję 5.56 milimetra dysponuje już szybkostrzelnością w okolicach 10 000 RPM. Kolejny przypadek: GAU-19/A, 12.7 BMG, 1 300 RPM. Dalej mi się nie chce wymieniać, dość dużo jest tych 'minigunów'.

 

Tak to jest, jak się posługuje ogólnymi terminami ;)

Link to post
Share on other sites
dość dużo jest tych 'minigunów'.

 

A mnie się wydaje (ale ja gamoń jestem) że minigun jest jeden i to właśnie ten na naboje 7.62 a cała reszta to już nie sa miniguny. Avenger 30mm na pewno nie jest minigunem, tak samo jak wersje 25mm, 20mm (np Phalanx) czy wspomniane 12.7

Każda z wersji ma baaardzo różną szybkostrzelność generalnie wachającą się od około 500 strzałów na minutę do grubo ponad 10 000.

 

[ Dodano: Pon 26 Cze, 2006 ]

że rozrzut jest, ale przy tym khe khe, skupieniu nie ma to znaczenia.

 

Własnie skupienie to kwestia celności i powtarzalności strzałow więc nie bardzo rozumiem o jakie "skupienie" chodzi ?? :D

Link to post
Share on other sites

Bastekk- 100*60 (!). Od kiedy minuta ma 600 sekund co? :lol:

Minigun faktycznie jast jeden (M134), a reszta, choć opiera się na tym systemie minigunem nie jest. Chociażby wymieniony już Six-Pak na 5.56mm.

Ale offtop się robi...

Fajno by sobie ustawić takie cuś (metal storma) w ogródku. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Hej,Hubert jak zdaje się z australijskiego granatnika pociski są odpalane elektrycznie.

 

Różne systemy streleckie i rakietowe służyć mogą do niszczenia rakiet w locie,ale najwarzniejsza jest elektronika która tym kieruje,Rosjanie mieli już w latach 90-tych uzbroić swe czołgi w rakiety które miałyby strącać nadlatujące kierowane pociski ppanc,ale jak się zdaje jeszcze ich nie wprowadzili.

Link to post
Share on other sites
Minigun faktycznie jast jeden (M134), a reszta, choć opiera się na tym systemie minigunem nie jest
Dla ułatwienia - broń w takim systemie to działka/armaty/karabiny napędowe. Nie wszystko Minigun co ma kilka luf ;)
Link to post
Share on other sites

No fakt, M134 to Minigun. Z tym, że poprzednio bastekkk napisał 'minigun' - z małej litery, więc nie zrozumiałem tego jako nazwy własnej. Myślałem, że raczej chodzi mu o obiegową nazwę tego typu broni ;) Baka, po tysiąckroć baka ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam,

 

Od pewnego czasu interesuje mnie platforma Metal Storm. Rozwiązanie dość mocno podnoszące ROF broni palnej, jednak jako laik (brak wiedzy specjalistycznej oraz niestety nie potrafcie dostrzec do źródeł - google przetrzepane), nie potrafcie ogarnąć kilku kwestii:

 

1) Jak niby ma wyglądać przeładowanie tej broni po wystrzeleniu wszystkich naboi (w sytuacji użycia w walce), w sensie jak mają wyglądać magazynki?

2) Skoro zapłon jest elektryczny, to czy nie powstaje zagrożenie przypadkowego odpalenia poprzez iskrę (np.: ładunek statyczny)?

3) Jakie są plany zastosowania takiej broni w odniesieniu do pojedynczego żołnierza?

4) Skoro wszystkie naboje są w lufie, to jak wygląda sprawa w momencie złej amunicji (uszkodzonej), gdy nabój znajdujący się jako pierwszy nie zostanie odpalony, czy zostanie „wypchnięty” przez ten znajdujący się za nim? Jeżeli tak to co z amunicją większych kalibrów? Logika podpowiada mi, że może doprowadzić to do wybuchu amunicji w lufie, a w konsekwencji do uszkodzenia/zniszczenia broni.

Co prawda sporo informacji jest na stronie Metal Storm, ale niestety mój angielski leży i kwiczy.

 

Za pomoc i wyjaśnienie z góry wielkie dzięki.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Jak na razie w tej technologii produkowany jest tylko zestaw granatnika dla Austyera AUG. Nie jest produkowana inna broń strzelecka.

ad1 wymieniasz całe bloki "łusko-luf"

ad2 jak wszędzie chociaz można pewnie założyć skuteczniejsze zabezpieczenia

ad3 z tego co wiem to poza australijskim granatnikiem żadne

ad4 logika cię nie myli kwestia kontroli jakości produktu u producenta

 

Technologia ta powstała raczej dla zastosowania w systemach artyleryjskich (a dokładnie jako zestaw obrony przeciwrakietowej dla okrętów) i z racji masy będzie miała niewielkie zastosowanie dla pojedyńczego żołniarza.

Chociarz kto wie 8-) jak skończy się jej rozwój.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...