Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przejrzałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi.

Czy da się do FAL Para wpakować sticka 9.6? Lub ujmując to inaczej jakie baterie można tam wpakować?

Ja po wycięciu jednej przegródki w kolb ie wpakowałem tam 9.6V 4200mAh. Po tym dorbnym zabiegu zmieścisz tam każdą 9.6V na large'ach. Na stałe dałoby się zamontować 10.8V a MOŻE nawet i 12V, chociaż wątpię.

Link to post
Share on other sites

Kurczaki Wasze dobre opinie o tym gunie przekonały mnie do zakupu.

Ależ to szit jest :/. Zmierzone na chrono w stoku na .20g Exelach całe 270-290 fpsów, 10 kulek, na każdej inny wynik.

Dzisiaj byłem sobie na strzelance z nim, załamka totalna, można się z nim strzelać co najwyżej z jakimiś badziewiastymi sprężynami, zasięg maksymalny porażka 35 -40m (tyle to ma mój szitgan z AGM`a, tylko skupienie ma dużo lepsze i celność, pomimo braku przyrządów celowniczych), o skutecznym to nawet nie wspominam, bo z 20 m seria która poszła w kierunku dwóch zawodników, rozsypała się radośnie po połowie lasu, a żaden z delikwentów nawet nie został wystraszony wystarczająco blisko przelatującą kulką.

Stwierdziłem, że będę to badziewie reklamował na asgshopie, gdzie hucznie zapewniają o 330 fpsach, ale parę minut przemyślenia, wsparcie ze strony mojej nieocenionej Kobity i stwierdziłem, kupa sprężyn na stanie, to pluję na gwarancję (całą 6 miesięczną ;-) ) i sobie z tym czymś coś zrobię. Rozebrałem repliczkę, wykonanie nie powala niestety, gun ładny, ale słowa zachwytu to mi się nie wyrywały z ust. Za tą cenę ile kosztuje spodziewałem się czegoś dużo lepszego, ale ja nie o tym, replika rozebrana, g-box na tapetę, plomba won, rozkręcam i total załamka, w środku sucho jak na pustyni Gobi, zero smaru gdziekolwiek, gumka w tłoku poprzycierana lekko, na zębatkach ślady pracy większe niż ma moja MP5 Galaxy która ma z 60k kulek przebiegu.

Nie wiem normalnie komu urwać łeb za coś takiego, sklep polecany, replika ogólnie polecana i tyle siana wywalone w błoto :|.

Jutro idę do naszych miejscowych ździerców i chcąc nie chcąc z powodu, iż zerwałem plombę i gwarancja się poszła czesać, muszę sobie zakupić komplet bebechów g-boxa.

Powiem szczerze, zawsze mówiłem patrząc na to, że na warsztacie lądowały mi zawsze chinole, "markówki" tylko na tuning ewentualnie, chciałem sobie kupić nie chinola i zrobiłem największy błąd w życiu.

 

Ale trudno, teraz wyjścia nie ma i może wykrzesam z niego trochę więcej niż te obiecane 330 fpsów. Jak się uda dam znać.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A nie można było po prostu wysłać do ASG Shopu i za całe 210zł zrobić go do 400fps'ów ?

Generalnie 400fps'ów przy lufie 550mm to już sporo.

 

Wydaje mi się, że się pośpieszyłeś samemu rozbierając GB. Trzeba było napisac do sklepu i ew. wysłac guna do nich...

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie narzekam na osiągi :P .

 

Co do smarowania to raczej wina sklepu.

 

Mam m130 z borkiem i bangla aż miło.

Co do samego wykonania cześci w GB to robiłem foty wszystkim więc teraz nie ma co marudzić, cza było patrzeć na foty.

Ja kupiłem ten karabin jako baze do wyborowego, i jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku by takowo się sprawdzał.

 

Z tego co zauważyłem styki są bardzo fajne, ladniejsze niż w CA,G&P , chyba nawet posrebrzane.

 

A co do tuningu za 210 zł to chyba sie koledze pomyliło z emkami z KA.

O tu taki link jest http://asgshop.pl/produkt.php?id=2341 .

 

ps: a swoją drogą to teraz i Tuksiak wie, że FALa się wrednie składa :P .

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

eee tam wrednie :). Składałem gorsze. Qrczaki najgorsze jest to, że na raty muszę tuning robić, bo się wypstrykałem na dwa guny i resztę szpeju do nich ;). Na razie pójdzie nowy tłok z głowicą, cipidryna m120 i prowadnica jakaś sensowna.

 

EDYTA: mam nadzieję, że te stokowe zębaty jeszcze zdzierżą chwilę, bo nie chcę na sztukę jakiś gó*** kupować.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

No toś mnie Kolego pocieszył :|. Teraz nowy temat do przemysleń jest :|.

 

Qrna, denerwuje ten brak możliwości edycji :|.

Ale tak, wymiana tłoka, głowicy na łożyskowaną, prowadnicy na łożyskowaną, przesmarowanie g-boxa, założenie sprężyny stokowej od G36 z CA i mamy stałe i piękne 330 fps na .2 g exelach.

Dzisiaj się dopiero przyjrzałem przy świetle "dziennym" temu g-boxowi, załamka, łożyska mam do wymiany (dwa przytarte z powodu braku podkładek w ogóle), zębata pośrednia i silnikowa duża do wymiany, zębatka na silniku delikatnie ukruszony jeden ząb i wyślizgana reszta na brzegach od strony silnika, cylinder w środku porysowany.

Mam nadzieję, że to pociągnie jeszcze miesiąc, to się doczeka wymiany wszystkiego na coś normalnego. Teraz prowadnica i głowica tłoka to Element, ale dobrze to świadczy, że na stokowej sprężynie 100 ma naprawdę te 100 m/s.

 

EDYTA: te dość duże uszkodzenia powstały w wyniku wystrzelania całych może 600 kulek w dwa dni. Jakoś nie wierze, żeby ktoś z niego wcześniej strzelał, bo z pudła naprawdę "dziewicę" wyciągałem. I teraz ciekawa kwestia, zdjąłem plombę i nie mam gwarancji, a tu taki kwas w środku, a gdybym nie zdjął to ciekawe kiedy by się coś zmieliło i co usłyszałbym gdybym zechciał złożyć reklamację. Zaiste ciekawa kwestia, ale chyba się już nie dowiem ;).

Link to post
Share on other sites

„Tuksiak” Twoje przemyślenia i stwierdzenia zaczynają łamać mi serce...

 

Każdy kto u nas był i nas zna może potwierdzić, że nie „wypuszczamy” karabinu bez przestrzelania przed wysyłką czy wydaniem z serwisu. Taką mamy żelazną zasadę i nie jeden klient był nawet o to wkurzony, że musi dłużej czekać.

 

A co do Twojej „ciekawej kwestii” to miałeś kompletnie nowy karabin i mogłeś skorzystać z wszystkiego począwszy od zwrotu do reklamacji. Nie zrobiłeś niczego, co Ci przysługiwało.

 

Po otrzymaniu karabinu stwierdziłeś, że brakuje Ci ok 30 fps – niestety nie pozwoliłeś się nam o tym przekonać.

 

Zamiast odesłać, lub zwrócić karabin (reklamacje idą na nasz koszt kurierem) i pozwolić nam zobaczyć co jest lub co mogło się stać, to go sobie rozkręciłeś a teraz zaczynasz wysuwać jakieś gdybania co by było gdyby...

 

Biorąc pod uwagę, że razem z FAL zakupiłeś drugi karabin (a praktycznie większość AEG trafia na naprawę gwarancyjną) to prędzej czy później przekonasz się jak wygląda u nas procedura reklamacyjna i na pewno dowiesz się wszystkiego na jej temat...

Link to post
Share on other sites

Chyba Tuksiak miałeś pecha i ten akurat gan nie przeszedł przez przegląd, bo z tego co piszesz to dosłownie masakra w środku, albo pracownik w KA miał bardzo zły dzień :P .

 

Jak już będziesz zakładał m120 to obiecuje ci ze nie polata na batce 9,6 V na stockowych kablach bo one są zwyczajnie do niczego.

 

Żeby było śmieszniej to ja kupiłem swój karabin na maszinganie (tak tak, byly ze 2 sztuki) i wszystko w środku było ok, na stocku wywaliłem coś 2k kulek i na częściach śladu zużycia nie ma.

Są gdzieś na poczatku tematu obfotografowane jakby kto nie wierzył.

 

Zauważyłem też ze tappet jest jakiś lewy bo sie gnie dość(taki miętki jest).

Link to post
Share on other sites

Co do kabli się zgadzam, będzie trzeba pomieniać wcześniej, czy później, styków nie rozbierałem, ale z tego co wcześniej Ravic pisałeś to są ładne, więc nie ruszam bez sensu.

Jeszcze tylko preckę przed Tomaszowem bym chciał założyć, ale to zobaczę czy dam radę i w sumie tryliona fpsów nie potrzebuję, jak się okaże, że ma te z 45 - 55m skutecznego, to na tereny na jakich się strzelam zazwyczaj wystarczy ;).

Link to post
Share on other sites

Będzie problem... Jedyne co znalazłem i to też nie od FAL`a tylko jakieś emko hako podobne:

http://kingarms.com/productpage.asp?prodid=985 :/. Z CA nie dopasujesz tak samo... A weź i znajdź teraz replikę coby z niej ściągnąć ;).

 

EDYTA. Kurczaki jak producent się nie chwali, że ma coś takiego, to naprawdę wietrzę problem :|.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Choć taki plus, wydaje mi się, że to może być dobra opcja, bo zerkałem jeszcze później po necie i jak są właśnie dodatki do innych replik z KA, tak do tego za bardzo nie ma części.

IMHO tylko sklep który tym handluje ma szanse coś zdziałać.

 

Jeszcze pytanko (qrna jak zwykle brak edycji, jak mod może niechaj sklei, dziękuję), jak Wy Pany mierzyliście lufę u siebie? U mnie w stoku wychodzi 560 i ni kija nie mniej. Tylko taką dzikiej długości precę ktoś widział?

Link to post
Share on other sites

Akurat wsadziłem precę Unikorna do siebie. Przed wsadzeniem precki 330 fps na kulkach .2g extremkach, po wsadzeniu precki 350 fps na tych samych.

Dziś stestowane zachowanie repliki w polu, zasięg skuteczny na .28g P&J 45-50 m, czyli tak jak chciałem.

Tylko boli po kieszeni, że się takich ciężkich kulek domaga ;-), bo niestety .25g G&G na zerowym hopie latają gdzie chcę i po jakiś 30-40m wykonują dziwne ewolucje w płaszczyźnie poziomej ;), a po lekkim podkręceniu hopka ----> kierunek kosmos ;-).

 

Teraz muszę stwierdzić, że jestem z niego, po dłuższej walce chorrrerrnie zadowolony :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...