Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy myslał ktos nad zrobieniem M134 minigun ?


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

minigunmqw4.th.jpg

 

a ja przez ostatnie 3 miesiące zbudowałem takie coś

 

wzorowałem się na "old painless minigun" który można zobaczyć na youtube

 

na bazie podzespołów z m4

więc osiągi jak m'ka :) zależy co wsadzę

magazynek pudełkowy z elektrycznym podkręcaniem jest w stanie podać 31kulek na sekundę.

 

waga 10kg, w większości wykonany z plastiku

 

w planach oczywiście jest dorobienie osłony taśmy i plecaka a'la predator

Link to post
Share on other sites

Ale działa jak gatling (obrotowe lufy), czy tylko wygląda, a strzela jak zwykły AEG?

 

lufy zewnętrzne to tylko atrapy :) są obsadzone na łożyskach na lufie środkowej m4 która kończy się tam gdzie szeroki pierścień, na ostatnim pierścieniu wchodzącym w body jest zwykła zębatka którą porusza dodatkowy zwykły aegowy silnik zamontowany z boku ścianki body.

 

robiłem go 3 miesiące, więc cudów nie ma, w zasadzie cała broń to zwykła plastikowa nakładka do m4 z przerobioną elektryką,

można tak to ująć ;)

 

nie mam takich zdolności żeby zrobić podawanie kulek do każdej lufy z osobna więc nawet się za to nie brałem.

Edited by wiewior
Link to post
Share on other sites

Powstrzymywałem się od komentowania, bo nie mogłem uwierzyć, że te fotki nie sa ściągnięte z otchłani Internetu ;) . Mój podziw jest tym większy, że kiedyś sam zabierałem się za robienie czegoś takiego i, jakby to powiedzieć, nie podołałem zadaniu :) .

 

PS 1 Przepraszam bardzo, ale dlaczego tego cuda jeszcze nie ma w galerii customów?

 

PS 2 Wiewior, czy to nie jest przypadkiem ta emka? http://www.wmasg.pl/galeria.php?galeria=38

Link to post
Share on other sites

nie nie, tak wyglądała moja m'ka 2 lata temu, zdjęcia z zeszłego roku (z podwieszonym mp7 a'la masterkey) wrzuciłem do działu mundur i oporządzenie / pokaż sprzęt

a w tym roku jeszcze m'ce zdjęć nie robiłem, bo od miesiąca w serwisie się naprawia :)

 

więcej zdjęć miniguna zrobię jak go skończę, na razie nikt nie zauważa np. że w joysticku jest dziura :P gdzie będzie przełącznik on off i przycisk obrotu luf jeszcze, na razie działa tylko spust i podkręcanie, a resztę się robi "na wtyczki" :D

 

zbliżeń też na razie nie robię, bo tu i tam jest nie równo, wszystko robiłem w rękach, nie mam w domu nawet imadła. Jak będę miał czas i wszystko zaszpachluję i wyszlifuję, to wtedy będą ładne zdjęcia :)

 

tabliczka znamionowa na razie też jest taka tandetna, jest namalowana markerem na plastiku, ale w tygodniu zrobi się u grawera jakaś ładniejsza :)

 

a tutaj parę fotek z work in progress

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobre oko Mornest ;)

Fakt jest taki, że po pierwszym złożeniu źle to wyglądało, lufy były za długie a pierścienie za małe, no ale nie robiłem zbyt wielu zdjęć z produkcji, to jedno z testów "jak będzie wyglądał jak zrobię inaczej" :)

 

Aktualnie dorobiłem plecak i dolny pałąk z przodu

 

Strzelanie z niego przy trzymaniu za chwyt transportowy jest jednak wyjątkowo nie wygodne i bardzo męczące, nie wyobrażam sobie strzelania z cięższej broni.

Ułatwieniem byłby chwyt zamontowany z przodu od dołu , tak jak rozwiązane to zostało w predatorze, zastanawia mnie więc dlaczego żaden minigun w asg nie ma takiego chwytu.

 

apropos, czy ten chwyt z predatora to osłona zdjęta z m60 czy mi się tylko wydaje? :)

tutaj dobre zdjęcie

 

Lyndanthemini.jpg

Edited by wiewior
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Opis budowy podobnych minigunów można znaleźć na kilku forach internetowych, właściciel firmy airsharp (killbucket) chętnie wszystko dokładnie opisuje, jakie materiały, co z czego, czym zrobić itp,

Wystarczy poszukać :)

 

Niestety w polsce ciężko znaleźć dobre materiały do tego typu samoróbek, ja użyłem plexi 5mm, która jest droga i mniej wytrzymała od tych pvc których używa airsharp, ale nie mogłem znaleźć nigdzie takich płyt.

A na ile wytrzymała jest plexi 5mm to ciężko powiedzieć, każdy plexi zna i wie jaka jest.

 

Jasne że jak zrzucisz go z samochodu to i metalowe wzmocnienia nie pomogą :)

generalnie najsłabszym elementem zestawu jest joystick, stary dobry model projektowany jakby specjalnie do rzucania nim o ścianę, ale jednak jak ktoś próbuje podnieść te 14kg trzymając tylko za joya, to pęka bez oporu, dlatego już parę razy go kleiłem i dodawałem kolejne wzmocnienia.

 

Dla wszystkich zainteresowanych wrzucam dużej rozdzielczości zdjęcie z resztą akcesorii - dołączanym chwytem przednim i plecakiem.

 

Jestem już zmęczony tym projektem i nie chce mi się robić z nim nic więcej.

Miałem go na kilku strzelankach, ale strzelanie z niego nie jest ani proste ani przyjemne. Do niczego poza lansem się to to nie nadaje :)

Także idzie do szafy.Może na wiosnę do niego wrócę.

 

 

minigunall1jp2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tabliczka miała być na koniec, a tu do końca jeszcze wiele rzeczy pozostało do zrobienia ;)

Byłem co prawda już u dwóch grawerów ale mi nie zrobili, bo to bo tamto, że blaszka wygięta, że ma być trawiona z wybitymi numerami a nie wyrytymi, nie da się i już, a na pewno nie da się tanio ;) amatorzy jacyś.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam kolegów Miniganowiczów ;)

 

chciałbym zaprezentować kilka renderków...

 

31298516ty3.th.jpg20922385ng4.th.jpg

 

92541422mi2.th.jpg55658932ck3.th.jpg

 

16022619bx2.th.jpg91732918cm6.th.jpg

 

89235899dj6.th.jpg59601864jf2.th.jpg

 

34332316vt1.th.jpg

 

Te renderki to niejako zapowiedź właściwego, realnego modelu M134 który teraz składam.

 

Lufy nie będą się kręcić, a strzelanie będzie ze środkowej lufy. Zasadniczo tylko wyglądem będzie to Minigun'em, ale oto mi chodzi.

Model powstaje w skali 1:2, wykonanie w całości z aluminium.

Cały projekt gotowy jest w 70%, dokończenie to kwestia kilku miesięcy.

 

Aby narobić smaku - filmik z testów jakiś czas temu pokazujący szybkostrzelność - w czasie tego filmiku wystrzelonych zostało 950kulek (ROF na poziomie ok 8500kulek/min)

 

test.wmv

 

CDN...

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...