Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wsparcie artyleryjskie


Recommended Posts

Witam!

 

Nie wiem czy taki temat gdzieś obowiązuje ale chciałby zapytać czy w waszych środowiskach istnieje coś takiego? Chodzi mi o coś w rodzaju wsparcia, np. wezwanie przez radio wsparcia na umocnione punkty oporu. Jeśli przed sobą mamy bunkier(nawiązanie do innego tematu) to żeby ezwać jakieś wsparcie żeby wykurzyć szwabów(tak mi się powiedziało :) ) z takowego.

 

Co wy na to? Czekam na pomysły i besztanie :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W temacie jest "wsparcie artyleryjskie", lecz w twoim poście nie ma o tym słowa.

 

Chodzi mi o coś w rodzaju wsparcia' date=' np. wezwanie przez

radio wsparcia na umocnione punkty oporu[/quote']

 

Np: wsparcie z powietrza, wezwij przez radio kilka Phantomów niech zrzucą napalm.... Sprecyzuj o co dokładnie chodzi…o jakie wsparcie :?:

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

No to postaram się sprecyzować. Chodzi o coś w rodzaju moździeży o jakich mówił Dobermann. Jak ktoś ma jakieś linki to niech poda. Najlepiej jakiaś broń która strzela parabolą. jak ktoś wie jak działa artyleria w wojsku albo oglądał filmy wojenne, czytał książki itp. to wie o co chodzi. Podajesz namiary na przeciwnika i w/w wyżutnie ostrzeliwują przeciwnika.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Podajesz namiary na przeciwnika i w/w wyżutnie ostrzeliwują przeciwnika.

No to może wyglądać komicznie w airsofcie ze względu na niewielkie odległości.

 

czy wie ktoś czy ma toto w ogóle jakąś skuteczność ?

 

Taką samą jak granat gazowy 40 mm postawiony niemal do pionu. Bo ten możdzierz jest na takie granaty.

Link to post
Share on other sites

Wsparcie artylerjskie nie polega na obrzucaniu się kulkami. W naszych warunkach ma to wymiar najwyżej komiczny. Nie zamieniajmy burdelu na cyrk... ;)

Wsparcie artyleryjskie/lotnicze to zawsze rozjemca. Od przyjętych ustaleń zależy czy posługuje się petardami, granatami z grochem, czy niczym. Podobnie w kwestii korekcji ognia, jego zasięgu, możliwości "niszczenia" obiektów, etc.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

ja z bratem zrobiłem moździerz sprężynowy (porządna sprezyna z ciągnika) działa tak : upychasz sprężyne jak w armacie XVII w. blokujesz prętem który wtykasz do rury z boku ładujesz granat samoróbke (zanim wrzucamy to podpalamy) no i odblokowanie sprężyny i leeci najczęściej wybucha obok bunkrów i innych badziewiów

zasieg jakieś 80-90m

Link to post
Share on other sites

a po co prawdziwy .... tniemy koszty panowie

 

po za tym do tej pory nikomu nic sie nie stało może dlatego że te granaty są za słabe żeby cokolwiek komuś zrobić z odległości 0,5m od człowieka ( petarda nie jest kosmicznie wielka od taki korsarzyk który zdolny jest rozłupać papierek owinięty taśmą) no a kulki z takiego granatu latają na 10m czyli broń w miare skuteczna :)

Link to post
Share on other sites

Pomysl przez chwile.

 

Nie ma znaczenia, jak daleko lataja z niego kulki.

 

Znaczenie ma, czy faktycznie ktos w poblizu wybuchu uznal trafienie.

 

Poniewaz w wiekszosci "symulatorow" broni wybuchowej taka sytuacja nie zachodzi (prosciej - nikt nie schodzi), wiec oprawe to robi ladna, ale nic poza tym.

 

Z calego tego watku jedyny post praktycznie rozwiazujacy Twoj problem to post Kuby.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

kret najczęściej używamy tego moździerza jako elementu scenariusza typu znajdź i zniszcz pozycje wroga ( jakaś podobna misja była w COD)

czasami jednak używamy go jako armaty z czasów świetności lancy szabli i muszkietu :) no ale z rozsądkiem walimy tym jak ktoś jest na 30m w wzwyż nigdy bliżej myślimy też nad bunkrem żeby wstawić na stałe tam działko no i bunkier można wtedy fajnie szturmować można zrobić scenariusz ala omaha beach

Link to post
Share on other sites

Ale czym tak właściwie różni się taki granat wywalony z moździerza, od tego rzuconego przez człowieka? A i tak większość takich innowacji służy wyłącznie robieniu klimatu... Więc nie wiem w czym wszyscy widzą taki straszny problem - może nie wiem o czymś?

Link to post
Share on other sites

Najwyraźniej nie wiesz.... Jaka masz kontrole nad rzuconym granatem a nad wystrzelonym z "moździerza" ?? Bo wg mnie łatwiej jest rzucić w konkretny sposób i miejsce granat niż go "wstrzelić"

 

Następna kwestia to to że najczęsciej granat wybucha leżąc na podłożu i wtedy dość łatwo się przed nim można "bronić" a co zrobisz jak taki latający wynalazek detonuje na wysokości twarzy któregoś z graczy ? Powiesz: ...o kurna do tej pory nic się nie stało...." ??

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko stosując małe ładunki (nawet bez kulek) będziemy mieli efekt akustyczny, efekt "realizmu" (apropo gdzieś wspomnianego drzewa z kartką z napisem "stanowisko moździerza") - kwestia według mnie to jedynie - czym strzelamy. Na upartego do środka można nasypać mąki albo czegoś w tym stylu... Bo przecież pozostaje kwestia masy pocisku, która (jak mniemam) musi być dostateczna, żeby takie coś poleciało wystarczająco daleko.

 

A tak może trochę nawiązując do topicu o rakietach - czy nie mamy podobnej sytuacji? Bo przecież jaką mamy kontrolę nad lecącą rakietą? A takich rzeczy używa się przecież jako element zwiększający realizm - oczywiście jeśli wszyscy zachowają zdrowy rozsądek :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...