Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wywiad w radiu Bis


Recommended Posts

TA OGÓLNIE TO JAK SIĘ WAM PODOBAŁO??

Trzy Ojcze Nasz i dwanaście Zdrowaś Mario. Dziękczynnie...

 

A tak na marginesie pozwolę sobie na pytanie. W jakim celu to zostało zorganizowane?

 

Pozdrawiam

KZ

 

EDIT: literówka, pytanie nadal aktualne co do sensu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie bylo organizowane w zaden sposb,w przerwie miedzy strzelankami pojechalismy na

taki piknik militarny co sie nazywa bastion www.bastion-panzer.com.pl tam spotkal nas reporter i poprosil o wywiad. Na marginesie dodam ze bylo to 2 tyg temu :wink:

 

Dodam ze nie nie bralem udzialu w wywiadzie, stalem obok i sluchalem :wink:

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne to było. Podoba mi się "pronounciation of word "air"". Bawi także poziom intelektualny wypowiedzi, kształtujący się w okolicach możliwości stułbii.

 

Strasznie sie cieszę, że powstają takie właśnie materiały (podobnie, jak ten z TV4 sprzed roku, czy dwóch). W ten prosty sposób ogranicza się przyrost masy "środowiska". Szkoda tylko, że zniechęca to ludzi o IQ większym niż 25...

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że dosłuchałem do połowy, czyli wytrzymałem około dwóch minut.

 

Ale OK, dobrze, że takie coś powstaje, przecież jak inaczej można to spopularyzować?

Link to post
Share on other sites

No ja proponowałbym np. artykuł w CKM-ie i krótki reportaż na TV4. Można również uruchomić darmowy portal internetowy o nieograniczonym dostępie dla wszystkich.

 

Moja wizja: Airsoft pod strzechy! Replika jako dodatek do becikowego!

 

(może wreszcie ktoś "na górze" się wkurzy i wprowadzi ograniczenia sprzedaży)

Link to post
Share on other sites

Eno - ale pszeciesz mówili o nich w radyju. I cała Polska słyszała jacy som fajowi!

 

Znacie dowcip o Kuszczaku i złotej rybce?

 

Btw. - o czymś takim jak autoryzacja wywiadu to szanowni chyba nie słyszeli. No bo po co. Epidemia klinicznej głupty się nie oddala. Z dwojga złego lepiej, że zrobili(?) z nich tylko idiotów, a nie np. idiotów-psychopatów albo idiotów-psychopatów-neonazistów.

 

I dziękczyńmy za to Panu!

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Nie ma co sie spinac. Z ludzi sluchajacych ten wywiad zapewne max 5% sluchaczy sie zainteresowala tym (w tym 4% to ludzie z wmasg.pl), 0,5% zrozumiało conieco (odliczając ludzi z wmasg.pl), i 0,01% pojdzie do sklepu i kupi replike (chinszczyzne za 150zl). Ne ma co sie bac, strach ma tylko z pozoru wielkie oczy.

Pozdro666

Link to post
Share on other sites

Giersu :) Taki artykuł już był w CKM-ie więc nie sądze że oni chcieliby się powtarzać :D Z drugiej strony przydałaby nam się reklama :) Tylko jak zrobić taką która bedzie przekazywała treść "Nie kupuj taniej chińszczyzny" ..... Wg mnie osoba która nie ma kumpla który siedzi w asg od lat nie kupi od razu przynamniej sprężynki TM tylko jakisUmarex czy inny shit.....

 

 

Takie moje zdanie.....

Link to post
Share on other sites

Nie łap mnie za słówka..... Tak sie teraz zastanawiam jak by Ciebie tam postawić co byś powiedział..... A ze zwrotem "reklama" chodziło mi o to żeby napisać większy artykuł w jakimś popularnym czasopiśmie zeby więcej ludzi zainteresowało się airsoftem.....

Link to post
Share on other sites

Będę strzelał - nic?

 

Nie odczuwam potrzeby pompowania własnego ego ani poruszania tematów kontrowersyjnych. A mam niejakie doświadczenie na linii kontaków z mediami, także w temacie AS...

 

Cytuję: "zeby więcej ludzi zainteresowało się airsoftem"... Kolejny przypadek kliniczny. Klinicznej głupoty. Pisałem już o tym w innym wątku nie bedę się powtarzał tutaj. Dorośnij...

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Giersu :) Taki artykuł już był w CKM-ie więc nie sądze że oni chcieliby się powtarzać

 

...

 

Owszem. Był również reportaż na TV4. Za każdym razem efekt jest ten sam. Ale to wspaniale, może dzięki temu będzie "nas/was/ich" więcej, dzięki czemu bez wątpienia airsoft trafi do szkół zamiast fizyki a w najbliższych wyborach parlamentarnych wygra Stronnictwo ASG.

 

Podpowiedź dla słabszych (niestety zatem dla większości) - wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie zawierają nutkę ironii.

Link to post
Share on other sites

Średnio smaczny kawałek. Zupełnie nieświeży "głos prowadzący" a'la wierny uczeń Pospieszalskiego z nieznośną tonacją plastykowego luzu. ...i chyba lekko zagubiony w tym wszystkim team, tracący sens wypowiedzi, ratujący się sloganami.

 

Poszło ...

Z drugiej strony nie zamierzam po nikim jeżdzić. Kilka lat temu, przez tydzień wykupowałem nakład lokalnej gazety, by obdarować krewnych i znajomych Królikach, "wywiadami" ze mną i newsami o "mojej" imprezie :roll: Ot, cechy wczesnej młodości.

 

Pozdrawiam

 

Ps.: Ad Przedmówca -> Kuba nie wyluzuje. Kuba tak ma :D

...i co gorsza, ze względu na ilość wódki, którą mu winien jestem, miewa racje.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

bralem udział w udzielaniu tego wywiadu i wypada napisać kilka słów. Wiele osób napisało, że brakowało wielu rzeczy o których należałoby powiedzieć i za brak tych słów padły słowa krytyki. Tak samo za niektóre wypowiedzi.

 

Co niektórzy mądrzejsi zdają sobie sprawę, że w kilku minutach nie da powiedzieć się o wszystkim. Z reporterem gadaliśmy około 15 minut, wyjaśnialiśmy mu na czym polega ASG, co to są fps'y i z czym to się je. Mówiliśmy o kosztach replik, gdzie to można kupić, mówiliśmy że strzelamy do siebie, mówiliśmy o zasadach bezpieczeństwa, czyli od początku do końca o tym co właściwie każdy zainteresowany wiedzieć powinien. Nie naszą winą jest, że okroili wywiad i powstały z tego lepiej lub gorzej skonstruowane wypowiedzi.

 

Ciekaw jestem jak sami byście udzielali wywiadu. Na pewno wszyscy chodzicie z kartką w kieszeni i w razie potrzeby odczytujecie to ładnie i składnie przed mikrofonem.

 

Jak dla nas było w porządku i nikt nie narzeka, wywiad był spontaniczną przygodą, której nigdy nie zapomnimy. A jak sie komuś nie podoba to niech idzie do mediów, zrobi to lepiej, niech zautoryzuje wywiad a póżniej lśni w świetle jupiterów i opływa pochwałami na forum.

 

My tego nie potrzebujemy ...

 

Pozdrawiam [/img]

Link to post
Share on other sites

A mnie tam się podobało. Trochę z jajem, troche na poważnie a co najważniejsze - różnicę między paintbalem a ASG się powiedziało, chłopaki zaciekawili...

A że tak krótko, no cóż - w radiu publicznym jest taki wymóg żeby takie "ciekawostki" miały max. 3 min (wiem, bo robiłem w publicystyce przez 2 lata).

Także nawet z kartą w ręku, nie da się przez 3 minuty powiedzieć wszystkiego o ASG. Najważniejsze to zaciekawić, a to się chłopakom udało. :)

Link to post
Share on other sites

A według mnie najlepiej w ogóle nie robić z ASG żadnego zamieszania... Po co? Żeby była afera w jakiejś Uwadze albo Interwencji? Dziękuję... Kurcze no jeszcze mam 1.5 roku do 16-stki i zanim polscy politycy to zakażą to chce się postrzelać z dorosłymi na poważnie :). Poza tym ci którzy naprawdę by się ASG zainteresowali to przede wszystkim miłośnicy militariów, którzy sami trafią na WMASG i żadne radio czy telewizja nie będzie im musiało pomagać

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie. Początek faktycznie pomontowany, że ho ho i niestety przez osobę z małym pojęciem o naszej zabawie, ale ogólnie nie było źle. Nie jest winą udzielających wywiadu, że ich wypowiedzi zostały tak pocięte. Luźny wywiad, prowadzony niestety przez cool reportera.

 

"Broń" nie była aż tak bardzo nadużywana, ale zgadzam się, że warto pamiętać o unikaniu tego określenia w mediach (oczywiście też bez przesady).

 

Wysłuchałem całości i niezbyt razi mnie też ten Quake czy CS, bo różne formy przybiera airsoft w Polsce. Nie zawsze musi być to stricte milsim, który odnoszę wrażenie niektóre osoby uznają za ten jedyny i prawdziwy, ten lepszy (sic!). Ej es dżi brzmi zabawnie ale też tragedii nie ma. Ogólnie wywiad spoko ;) tylko trochę osoba montująca, a może i też trochę wypowiadająca się zamotała z tłumaczeniem czym jest airsoft. Ja bym z tego nic nie wiedział :D Za dużo niepotrzebnych porównań, ale jak mówię nie wiem na ile to wina montażysty (bo materiał zdrowo jest tam pocięty), a na ile jednego z Was próbujących wytłumaczyć jak laikowi, co niezawsze jest łatwe, szczególnie z mikrofonem wciskanym pod nos :)

 

Co zaś się tyczy reklamy, także nie do końca rozumiem tą "konieczność" promocji airsoftu. Nic, my jako osoby strzelające, nie zyskamy na sztucznej popularyzacji naszej zabawy. Mamy z kim strzelać, jest nas dużo i znamy się (w skali lokalnej, a nawet krajowej). Dzięki takiej formie jaka jest obecnie środowisko ma ograniczony napływ oszołomów i większość z nas (moim zdaniem) stanowią ludzie z pasją chcący tworzyć airsoft w Polsce, a nie uprawiać go. Nie znaczy to, że nasze środowisko jest spójne, bo nie jest, ale kto ma się o nas dowiedzieć, się dowie i sam do nas trafi.

 

Tym bardziej, jak już Avat zauważył nie ma co robić zamieszania, bo ma to wiele złych stron, które niekoniecznie muszą zostać zrównoważone przez te dobre.

 

Kończąc już, chcę jednak napisać, że gdy już jakiś reporter kogoś z nas złapie, jak miało to miejsce w przypadku tego wywiadu, to należy spróbować ładnie opowiedzieć o naszej zabawie Zanim zrobi to ktoś, kto zrobi to "gorzej", stawiając naszą zabawę w niekorzystnym świetle. Warto tylko możliwie dopilnować wymowy ostatecznej wersji materiału.

Link to post
Share on other sites
Poza tym ci którzy naprawdę by się ASG zainteresowali to przede wszystkim miłośnicy militariów, którzy sami trafią na WMASG i żadne radio czy telewizja nie będzie im musiało pomagać

 

Zgadzam się, rzeczywiscie, na wmasg.pl nie jest trudno trafic i mozna tu znalezc odpowiedzi na wszystkie pytania.

Link to post
Share on other sites
Warto tylko możliwie dopilnować wymowy ostatecznej wersji materiału.
Jak już mówiłem, tam było więcej treści niż przedstawiono na antenie radia, decybel potwierdził w poście.

To juź nie ma znaczenia, takie są media i cokolwiek nie powiesz można zfabrykować i przedstawić w niekorzystnym świetle.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...